Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jogos a szomorúság...

Szerintetek jogos a szomorúságom? Megemlítsem ezt édesapámnak?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak, mikor 6 éves voltam, most 19 leszek néhány nap múlva. Rengeteget sírtam az elején, nagyon hiányzott az apukám, mára már kicsit “elmaradt” a kapcsolatunk, keressünk egymást, de ritkán találkozunk, főleg mióta a nagymamám, aki egyébként a lelki támaszom volt, elhunyt, széthullott a család.

Édesapámnak van egy élettársa már egy jó ideje, ott született egy húgom, most 10 éves. Ezzel a nővel sosem voltam jóban, sajnálja tőlem a pénzt, emiatt nem is merek kérni aputól, hiába élünk szűkösen anyukámmal. Ezt félretéve mindig bunkó volt velem, bántott szavakkal, a nyáron például szó szerint addig piszkált és szidott, míg el nem mentem tőlük, pedig maradtam volna még, apa nem szólt semmit. Úgy hívtam fel másnap, hogy rosszul esett, hogy nevezzük mondjuk Klárinak, beleszól olyan dolgokba, amihez semmi köze, max apukámnak. Azt mondta ne törődjek vele, bolond. Napokig sírtam...

Történt a héten, hogy elmentem hozzájuk mikor Klári nem volt otthon, vittem a húgomnak fügét, mert nagyon szereti, apa pedig elment Klárival autószerelőhöz, ketten maradtunk a húgommal. Egyszercsak elkezdte mesélni, hogy ma elsőáldozni fog, ennyiben is maradt. Tegnap mentünk a tatámmal családi szülinapra, kérdezte tőlem, hogy holnap mi lesz (azaz ma), én mondtam neki, hogy nekem nem szólt senki, szintén ennyiben maradt. Ma tanulás közben kicsit pihenésképpen ránéztem a Facebookomra, ahol képek százai ugrottak fel a húgom elsőáldozásáról, meg az ünnepi ebédről, meg volt rajtuk jelölve apukám is és a tatám is. Nekem senki nem szólt, apa sem... nagyon rosszul esett. Egésznap sírtam, mert úgy érzem engem nem tartottak arra valónak, hogy ott legyen velük. Mindig dicsérik a húgomat, mert ő úristen, 4. osztályos és kitűnő és szent ég, de azt valahogy sosem hallottam, hogy azzal büszkélkedne bárki is, hogy én jó eredményekkel leérettségiztem, szinte hibátlan nyelvvizsgát tettem, felvettek egyetemre. Ez nem is annyira érdekel, inkább az, hogy édesapám párja ilyen velem. Vitába sosem akartam szállni vele, mert tudom, hogy csak apa szívná meg. Úgy érzem mintha nem is szeretne, mintha nem lennék fontos neki, hogy nem véd meg, nem áll ki mellettem mikor ez a nő szekál. Mindig is arra vágytam, hogy megvédjen vele szemben, vágytam arra, hogy a hercegnője legyek. Ettől a mai dologtól is csak borzalmasan érzem magam, hogy nem állt ki mellettem, hogy igenis én is ott lehessek ma a húgommal, mert szeretjük egymást nagyon, apukámat is imádom. Szentül hiszem, hogy Klári hangolja ellenem, vagy beszélni tele a fejét és azt is tudom, hogy Klári nem akarta, hogy ma velük legyek, egyébként a húgom keresztelőjére sem voltam meghívva. Megosszam ezeket a gondolatokat vele? Hogy reagálnátok, ha a gyereketek arra kérne titeket, hogy nem szeretne találkozni a párotokkal? Félek mi lesz belőle...



2019. okt. 20. 21:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem mindenképp! Lehet nem fog változni de te legalább elmondtad mi bánt.
2019. okt. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%
Feltétlenül beszélj apukáddal.
2019. okt. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%

Itt nem a Klárit kell hibáztatni, hanem apádat- Mindegy milyen nővel él, neki kell kiállnia a gyerekeiért. Klárika tilthatja ahogy akarja, ha apád keményen kijelentené, hogy

- Klári! Ő is a lányom, és ő is ott lesz a szülinap, keresztelőn, elsőáldozáson stb, akkor ott lesz.! Ha nem tetszik akkor itthon maradsz!

De apád semmit nem csinált, egyszerűen engedi, hogy te háttérbe maradj!

A kis húgod is 10 évesen ha nagyon szeretne kihisztizhette volna, hogy ott legyél. 10 évesek olyan kis fecsegősek. -nővérkém, ugye te is eljössz az elsőáldozásomra?

Ő miért nem szólt?? ( máskor mennyire tudnak hisztini ha kell valami nekik)


Szóval Klári lehet olyan amilyen a legnagyobb hibás apád. Ezért panaszkodni felesleges is apádnak, mert csak hűmmögne, és minden maradna a régiben.

Én bevallom 19 évesen nem foglalkoznék apámmal.

2019. okt. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
Igen, beszélj vele, mondd el neki mindazt, amit itt leírtál. És azt is, hogy szereted a húgodat, de fennáll a lehetősége, hogy a nő őt is ellened hangolja. És akkor az egész családi kapcsolat megromolhat. Ami főleg a húgodnak lesz rossz, amikor pl. szüksége lenne rád. Jogos, hogy mindez rosszul esett, és nem hívtak meg! De mindettől függetlenül légy büszke magadra, szép dolgokat értél el. Tanulj nagyon jól az egyetemen is, márcsak a saját boldogulásod és a függetlenséged miatt is, ne azért, hogy apádnak vagy bárki másnak megfelelj.
2019. okt. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Savlekotő ***** válasza:
89%
Engedd el koncentrálj a jövőre,sose teperj szülő szeretetéért ha nem jön nem fogod kierőszakolni se,sok apa válással a gyerektől is válik.
2019. okt. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Én foglalkozom vele, mert nagyon szeretem és egyébként kettesben nagyon jól megvagyunk, rengeteget beszélünk mindenről. Egyszerűen csak ez a nő... megértem, hogy azért tart egy nagyobb vitától, hiszen már volt olyan, hogy összevesztek és fogta apám összes cuccát a lakásban és lelépett, majd néhány nap múlva ment a testvére megverni apát, azért nem verte meg, mert ott voltam, ez “mentette meg”. Nagymamám mikor még élt azt mondta, hogy el szeretné hagyni, de előbb szeretné, hogy a húgom felnőjjön, megértse mi van, hogy ne törje őt is össze, mint engem, egyedül miatta van vele, sőt azt is mondta, hogy jobban szeret engem, mint a húgomat, én tervezett gyerek voltam, akit nagyon vártak, a húgom becsúszott, az abortusz is felmerült akkoriban, Klári rengeteget sírt és édesapám nagyon felelősségteljes, ezért szeretné, hogy nagyobb legyen, mikor kirakja Klárit. Azért mondom, hogy kirakja, mert van saját lakása a nőnek is, mehet oda. Szintén nagymamám mondta, hogy szerinte azért akar elidegeníteni apától, mert látja, hogy engem jobban szeret.
2019. okt. 20. 22:02
 7/16 anonim ***** válasza:
94%

Mintha a saját sztorimat olvasnám szó szerint!

Engem azért ilyen családi eseményekből nem hagytak ki, de édesapám párja addig szurkálódott, míg inkább magamtól hazamentem. Havi 2x1,5 napot kellett volna kibírnia velem a láthatáskor, sajnos ez sem sikerült. Utáltam náluk lenni, nemkívánatos vendégnek éreztem magam, gyomoridegem volt ha esetleg apa kettesben hagyott vele. A féltesóm születése után még rosszabb lett. Nagyon sokat sírtam miatta és az én apukám szerint sem kell vele foglalkozni.. bár ők nagyon sokat veszekedtek ezen. Aztán mikor “felnőttem” és abba a városba költöztem, ahol ők élnek, valami oknál fogva megkedvelt. Állítása szerint azért, mert már látja, hogy megdolgozok mindenért, magamat tartom el. (Előtte azt hitte, hogy apukám pumpol pénzzel, pedig a “kötelező” szülinap/karácsonyon kívül sosem kaptam csak úgy semmit!!! Nem is kértem) a természetemnek köszönhetően tudok úgy csinálni, mintha minden oké lenne, de SOHA sem fogom elfelejteni, hogy milyen lelkibeteg gyerekkort köszönhetek neki. És ebben sajnos apukám is ludas...



Egyébként a helyzet iróniája, hogy apukám el akar válni tőle, többek közt azért, amilyen volt velem mindig is.. most meg engem hívogat, hogy beszéljem le a válásról apát... :)

2019. okt. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
65%
mindenképpen beszélj vele,legalább a te lelkibékéd érdekében . az öreged is jócskán ludas ebben az árzeli katyvaszban ami kialakult,hiszen klárival(kis k-direkt) nyomatékosan tisztáznia kellett volna .hogy Te mindig a lánya maradsz függetlenül attól hogy nem él veletek. ez lett volna a minimum!!4 kári(kis k-val) tipikusan az a nő aki a gyerekkel,és a muffjával tartja kényszerkapcsolatban az öregedet,ilyenre számtalan példát láttam már. ha nem is tudsz annak a családnak a teljes jogú tagja lenni,jelezd a faternak hogy rád is szánjon az idejéből,mert szükséged van rá. a klárit (kis k-val) pedig kerüld mert egy számító némber,akinek Te mindig a bögyében leszel. nem beszélni kellett volna a jó öregnek arról hogy lelép tőle,hanem megtenni. de néhányan inkább a kényszerűség egyszerűbb kenyerét eszik,mintsem hogy belevágjanak egy másik életbe. sok sikert Neked kérdező,reméld hogy az apád észhez tér,és lányaként kezel mindenki előtt.
2019. okt. 21. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
67%
Nekem elsősorban az apámtól esne rosszul hogy nem véd meg és nem a Klárika szemétkedése. Viszont ha ennyire nem érdekli a dolog akkor nem erőltetném a jó viszonyt mert a szeretetet nem lehet kierőszakolni. Természetesen mondd el neki hogy mi bánt de ha ezután se változik semmi akkor ne keresd őt.
2019. okt. 21. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
39%

Na én ezért nem akarok elválni. A férjem pont ilyen lenne a lányunkkal. Ahogy értem sem állt ki soha senkivel szemben, ugyanúgy nem állna ki a kislányunkért egy mostohával szemben. Pedig a lányunk a mindene, de ismerem őt és az, amilyen szinten imádja a lányát, az minden új nő szemét szúrni fogja, onnan az én kislányom el lesz üldözve. Pedig annak ellenére, hogy a férjemmel már nem működünk, én nem akarom elválasztani a lányomat tőle, mert szükségük van egymásra, imádják egymást.

De úgyis ez lesz a forgatókönyv.

Sajnálom, ráadásul a kislányom is hamarosan 6 éves...

2019. okt. 21. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!