Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy a barátom is...

Mit tegyek, hogy a barátom is jöhessen velünk síelni? Egyedül nem enged el, de a szüleim nem akarják, hogy jöjjön

Figyelt kérdés

Nehéz helyzetbe kerültem, és szeretném, ha mindenkinek jó lenne a megoldás!


A családommal minden évben elmegyünk síelni, itt igazából csak mi, gyerekek megyünk és apuék. A tesómék még "kicsik" (11 és 13 évesek), szóval nekik a párkapcsolat nem jön szóba, de nekem igen. A szüleim viszont nem akarják, hogy a barátom jöjjön, mert annyira nem ismerik, meg hogy akkor csak vele lennék, vele foglalkoznék, és hogy nem halok bele, ha 5 napot nélküle leszek. Meg hogy akkor már az utazás is külön lenne, mert én a barátommal mennék egy kocsival, ők meg külön négyen, a szálláson sem velük lennék, stb.

A barátom viszont nem akar úgy elengedni, hogy ő nem jöhet... Már ezen összevesztünk tegnap, mert azt nem mondhatom meg, hogy "apa nem engedi", de ő meg azzal jön, hogy biztos nem is velük megyek akkor, meg hogy ki tudja, mit fogok ott csinálni majd, és hogyha elutazom, többet haza se jöjjek hozzá. Titokban nem akarok elmenni, mert az tényleg olyan lenne, mintha lenne valami rejtegetnivalóm, ráadásul a telefonján látja, éppen hol vagyok, szóval nem is tudnám "átverni". Mondtam neki, hogy vele sokkal többet vagyok, mint a családommal, meg vele is menni fogok télen erre-arra, és anyáékkal csak ez az egy utam lenne. Még azt találtam ki, hogy esetleg az utolsó nap kijöhetne ő is Ausztriába, és akkor még vele maradnék egy pár napot... De ez sem jó, merthogy "ő nem lesz másodlagos megoldás", és hogyha nekem ő ennyit ér, akkor ezentúl ő is így áll majd hozzám. Nem tudom, mit csináljak, totál kivagyok.


2019. okt. 23. 20:32
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
96%

Minden kapcsolat alapja az őszinteség. Te magad írtad: "Már ezen összevesztünk tegnap, mert azt nem mondhatom meg, hogy "apa nem engedi", de ő meg azzal jön, hogy biztos nem is velük megyek akkor, meg hogy ki tudja, mit fogok ott csinálni majd, és hogyha elutazom, többet haza se jöjjek hozzá. "


Mondd meg neki, hogy ez egy családi kiruccanás lesz, és ő még nem a család része, attól függetlenül hogy jártok. Mennyi idős vagy, és a párod?

2019. okt. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
97%
Akkor furcsa barátod van. Nem kicsit féltékeny. Szabadulj meg tőle.
2019. okt. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 A kérdező kommentje:

Igen, féltékeny. De nincs rá oka, és nekem nincsen semmi titkom, hát had csinálja ezt, ha ettől megnyugszik. Nagyon szeret amúgy, csak nem szereti, ha nélküle megyek valahová. Ez van, már elfogadtam. Ha neki ez kell, hogy nyugodt legyen, rendben. Ettől függetlenül nagyon szeretjük egymást, és a kapcsolatunk is szinte tökéletes.


Most leszünk egyévesek novemberben, ő 31, én 20 éves vagyok.

2019. okt. 23. 20:42
 4/66 anonim ***** válasza:
97%
Juuuuuuuj, de gáz. :c Nem enged el a szüleiddel találkozni, lehazugoz, követi a telefonod, érzelmileg zsarol...De szomorú.😔
2019. okt. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 anonim ***** válasza:
97%
A párod egy igazi türhő patkány, ehhez tényleg nem érdemes haza jönni, valószínűleg azért ilyen féltékeny, mert ő tényleg félre kúr.
2019. okt. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 anonim ***** válasza:
97%
#1-es vagyok. Hát a párod viselkedése nem normális, te meg hagyod hogy így lekorlátozzon. Nincs benned semmi büszkeség?
2019. okt. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 anonim ***** válasza:
97%
Tipikus gyenge férfi aki élvezi, hogy egy 20 éves kislányt még irányíthat. 31 évesen nem akar felelősséget vállalni
2019. okt. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 anonim ***** válasza:
95%

Ez a zsarolás tényleg elég ciki. Az együttjárás nem azt jelenti, hogy levegőt se veszünk a másik nélkül.

Jól gondold meg, tényleg ez a pasi kell-e neked hosszútávon. Valami nem pont az ő elgondolásainak megfeleleően történik, erre máris szakítással fenyegetőzik... Mi lesz itt, ha összeházasodtok, és gyerekeitek születnek?

Ráadássul nincs tekintettel rá, hogy te bár nagykorú vagy, de a szüleiddel laksz (tényleg?), tehát nem vagy önálló, joggal várnak el tőled egy bizonyos fokú alkalmazkodást. És bizony nem szeretnének egy idegent a családi síelésen, még akkor se, ha fizetné a ráeső részt.

2019. okt. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 anonim ***** válasza:
99%
Mekkora paraszttal jársz! És semmi önbecsülésed nincs. Fog ez még pofozni is.
2019. okt. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 anonim ***** válasza:
97%
Menekülj míg nem késő. Már most a telefonodon azt nêzi merre jársz,ha egybe kőltöztök,még a lakásból sem fog kiengedni.
2019. okt. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!