Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet harmóniában a...

Hogyan lehet harmóniában a családi béke, ha 3 gyerek van és abból egy sem közös. Hogy lehet megoldani a hosszú szünidőt vagy ha beteg a gyerek. Ha együtt élünk, nem sokára összeházasodunk, egy család leszünk, akkor nem a "dolga" nekem segíteni?

Figyelt kérdés

Ez egy elég kényes téma, amiben nehéz jól dönteni vagy jól "érezni". 3 éve van párom, most egy pár hónapja költöztünk össze, minden rendben van. Annyi, hogy neki is van egy gyereke, aki 300 km-e lakik tőlünk. Az apás hétvége 2 hetente megmaradt és tartjuk magunkat hozzá. Én sem szoktam emiatt kiakadni, hogy 2 hetente utazik. Tehát ez egy tök normális dolog, amit megértek, megbeszéltünk. Sajnos az exe nem is engedte akkor se többet találkozni a gyerekkel, mikor egymástól 2 utcával laktak...


Nekem is vannak gyerekeim, akiket minden egyes szünidőben iszonat nehéz megoldanom, mert se szülők, senkik nicnsnenek. Nagy ritkán apuka besegít. Viszont a párommal megtehetnénk, hogy felváltva legyünk itthon velük, csak hát mint pl mostis őszi szünetvan, ezért leutazik a saját gyerekéhez. Mióta együtt élünk, azóta az exe ilyen téren megváltozott, mert most hirtelen mindig engedi a gyereket az apjához. Bár hozzánk nem utazhat, mert tele beszélte a gyerek fejét, hogy az apja majd lehet balesetezik meg rosszul lesz az úton. Szóval én a napokban azt mondtam a páromnak, hogy az lenne a legjobb megoldás, ha az ő gyereke szünidőkben le tudna hozzánk jönni, mert így nem kell nkeem "sakkozni", hogy hova rakom az én gyerkőceimet...


Tehát 100 szónak egy a vége.


Mindent próbálunk megbeszélni, megoldani, de ilyenkor annyira magamra vagyok hagyva úgy érzem. Ha egyszer együtt élünk, mint egy család, akkor nem együtt kell megoldanunk a dolgokat?


Vagy aki szintén mozaik család, hogy oldja meg, ahol apának szintén van gyereke és pl szünidő van?


Szóval mennyire akadjak ki ezen, hogy most a párom nem nekem segít a gyerekeimmel, hanem az exének segít be a sajátjával?


Tudom kicsit hülyén hangzik, és nincs féltékenység meg semmi, csak valahogy ezt meg kellene oldanunk és pár tippet, segítséget kérek, hogyan lehetne ezt vita, veszekedés, sértődés nélkül megoldani?

(a gyerekek 11, 7, 5)


Köszönöm


2019. okt. 28. 15:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem teljesen természetes, hogy a vér szerinti gyerekével szeretné tölteni a szünidőt. Ha nálatok nem lehet, akkor ott, ahol ő él. Neked a sajátjaid tekintetében a volt párod kellene, hogy segítsen.
2019. okt. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%
A párodnak mindig a saját gyereke lesz az első, nem a tieid. Ez így van rendjén. Neked kell a felügyeletüket megoldani, nem neki,
2019. okt. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
50%
Mindenkinek a sajátját kell megoldani neki és neked is a tieidet. Semmi jogod elvárni hogy bármennyi időt is a tieiddel töltsön így is többet van velük mint a sajátjával. Gondolom költeni is többet költ rájuk. Eszembe se jutna olyat kérni hogy az én gyerekeim miatt vegyen ki szabadságot nem is tudom hogy fordult meg ilyen a fejedben. Nem az ő gyerekei, igazából semmi köze hozzájuk.
2019. okt. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
57%

16:21 ez valamilyen szinten igaz, ugyanakkor ha valaki párkapcsolatban van és együtt él valakivel akkor további feladatok, kötelességek alakulnak ki, amiknek az elvégzését felteszem a férfi elvárja. Pl mit szólna hozzá, ha rendetlen lenne a lakasá, vagy nem lenne étel mert a nő a saját gyerekeivel kell hogy foglalkozzon? Egy párkapcsolatban de főleg házasságban a párnak közösen kéne megoldani a dolgokat, nem? A férj viszont úgy látszik mindig ki fogja húzni magát ezek alól, olyan címszóval, hogy neki 300 km-ert kell utazni a sajátjához folyton. Arról nem is beszélve, hogy mi lesz ha lesz sajátjuk.

Én a kérdező helyében szintén első helyre tenném a saját gyerekeim és semmilyen adalékos munkát nem végeznék el ami a párkapcsolatbl, a férfi ottlétéből fakad. Oldja meg maga ha amúgy sem hajlandó segíteni.

2019. okt. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
64%
2 hetente elutazik apás hétvégére 300 km-re, hol lakik a hétvégén, netán az exnél?
2019. okt. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
88%

Ha mar a kethetente ket napot neheznekerzed, akkor enhazasodjatok ossze. Amikor a gyerekeitek kamaszok lesznek ez csak rosszabb lesz.


Mozaik csaladban nagyon rugalmasnak kell lenni. Mi csaladterpiara jartunk majdnem egy evig emiatt. Sajnos nekunk nem jott ossze, nem sikerult megvalositani a hon ahitott egyensulyt.


Sajat velemenyem: ha egy honapban 4 napot elutazik a sajat gyerekehez az rendben van. Probald a te gyerekeidet is akkor az apjukhoz leadni (igy megoldodik hogy ne te legyel veluk teljesen egyedul). A szunteket nem ertem. Most egesz oszi szunetre elment a parod a sajat gyerekehez vagy a felere? Mi van a nyari 8 hettel? 4 htere elmegy 300 kmre? Vagy csak a hetvegek jarnak neki?

Mert ha a szunetek fele is az ove, akkor viszont ki kell kovezelni anya elengedje hozzato a gyereket. Gyamugy ha maskepp nem megy. De nem hiszem hogy ne hozhatna el.


Sajnos ha belemesz egy iyenkapcsolatba el kell fogadnod es neked is jobb igy tenned, hogy elso a sajat gyerek. Utana te es o egymasnak. Ha ez nem megy, akkor szenvedni fogsz.

2019. okt. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
94%
"Bár hozzánk nem utazhat, mert tele beszélte a gyerek fejét, hogy az apja majd lehet balesetezik meg rosszul lesz az úton" - ez nonszensz. Egyik szülő sem szabhat ilyen feltételt a láthatáshoz. Az jár és kész. Országon belül oda viszi, ahova akarja, csak időben vigye vissza.
2019. okt. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
81%
Azzal "segít" ha az ő gyereke beteg, nem kell tp-re mennie neki v neked, mert az anyja van a gyerekkel. Úgy kell megoldanod, ahogy eddig tetted. Neked és az apjuknak! Vagy bebiszitter.
2019. okt. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
33%

Ismerek olyat aki összejött 3 gyerekes nővel.Ez a pasi se vesz ki szabadságot a 3 gyerek miatt,amikor szünet van pl.,akkor vigyáz rájuk az anyjuk,mennek az apjukhoz,meg arról a részről esetleg nagyszülőhöz.A nő nem mondta a pasinak hogy segítsen be neki ez ügyben,nem akarja ráerőltetni.

Nem tudom pénzben hogy vagytok,közös kassza vagy nem,de ha ő költ a 2hetente utazgatásokra,te is költs bébiszittere,plusz az apjukat kapd el,és mondd meg neki,hogy kötelessége neki is ugyanúgy segíteni.Főleg ugye az ő dolga lenne ez.

Az ő gyereke szerintem meg nem akar hozzátok menni,ahol van másik 3 gyerek még,és a párod se erőlteti ezt úgy látom.

2019. okt. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
75%
Az, hogy a saját gyerekével foglalkozik, az nem "segítség", bakker, hanem a dolga. Ha a tieddel foglalkozik, az segítség, mert az nem dolga. Ha már "segítség"-ről akarsz beszélni, nem a párod segít az exének a gyereknevelésben, hanem az exe segít neki, mert messze ő végzi az oroszlánrészét.
2019. okt. 29. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!