Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek megérdemelte...

Szerintetek megérdemelte unokaöcséim a pofont? Hogy mondhatnám meg az anyjuknak, hogy össze-vissza hazudnak és én nem tehettem mást?

Figyelt kérdés

Tegnap délután átjöttek a nénikém és az ikrei. Azt mondták, hogy menjek le velük ki az udvarra játszani. Amúgy se vagyok velük olyan jó kapcsolatban, mert nagyon flegmák, ritkán látom őket (szerencsére) és a korukhoz képest (12) már nagyon csúnyán beszélnek. Az a lényeg, hogy lementem velük és persze nem játszani akartak, kiflegmáztak megint meg sértegettek és dobáltak kavicsokkal.

Ott verték ki a biztosítékot nálam, amikor azt mondták nekem hogy "gyere dagadt g'ci" "mekkora egy dagadt állat vagy". Erre olyan ideges lettem, hogy lekevertem mind a kettőnek két pofont. Utána azonnal felrohantak az anyjukhoz és el kezdtek sírni meg hisztizni, hogy "megvert minket játék közben OK nélkül"

Én azt hittem hogy ott elsüllyedek szégyenemben, nem tudtam szóhoz jutni. Próbáltam utána menteni a menthetőt, de persze kiknek adtak igazat: az ikreknek, mert ők a fiatalabbak.

Sajnos az anyjuk nem képes belátni, hogy a gyerekei félre lettek nevelve, elkényeztetett, semmirekellő törpék. Nem beszélve arról, hogy mindig a legdrágábbat veszi meg nekik, a 300ezres telefonjuk mind a 2nek és még sorolhatnám.

Még a saját anyám se hisz nekem, de szerencsére a húgom igen, mert látta az esetet, de neki se hisznek. Azt mondták, hogy hazudunk és ez nagyon rossz dolog. Már komolyan mondom nem tudom, hogy mi tévő legyek! Az egész család mérges most rám, mert azt mondta a nénikém.

Szerintetek hogy kellett volna cselekednem? Tudom, hogy ez nem elfogadható viselkedés részemről, mert még csak 17 vagyok, de nem tudtam mást csinálni. És még ÉN kérjek bocsánatot az ikrektől... El is mentem onnét jó messzire inkább. A bocsánatomat meg várhatják.



2019. okt. 29. 07:34
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
53%

A te hibád ez valahol,mivel nem első alkalom hogy csesztettek téged,de eddig nem csináltál semmit.Ha már az elsőnél leordítod a fejüket,kussban lettek volna azóta,de csak azt látták eddig hogy mamlasz vagy.

És nem elmentem volna jó messzire,hanem elmondtam volna hogy kiállok az igazamért,ez meg az történt,nem fogok bocsánatot kérni.

2019. okt. 29. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
95%

Viselkedj felnőtt mòdjára.

Legközelebb közöld rendkívül nyugodt hangon, hogy te elmondtad az igazságot, söprögessenek a saját házuk portáján. Ha tovább nyaggattnak, tovább mondod őszintén a véleményedet (pl. sajnálom, hogy tőlem kapták meg ezt a pofont, a szüleitől kellett volna. Szégyellem hogy ilyen rokonaim vannak.) Csak teljesen nyugodt hangon mond.

2019. okt. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
96%
Így legalább el vagy könyvelve verekedős szadista állatnak és többé nem kell rájuk vigyázni. Jobb lesz ez így, mert ilyen kölkökkel nem tudsz mit kezdeni.
2019. okt. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:
64%

Megértelek valamilyen szinten, de nem volt helyes hogy pofozkodtál. De már megtörtént, Te is megtanultad legalább, hogy nincs értelme.

Az viszont elég szomorú, hogy a saját anyukád se hisz neked. Én tuti rákérdeznék, hogy adtam e okot arra, hogy hazugnak tartsanak.

Az ikreknek jó a beszélőkéjük? Magabiztosak? Te jól tudsz kommunikálni, határozott vagy? Szerintem állj ki magadért, és minden egyes alkalommal, ha beszólnak azonnal szólj nekik határozottan, hogy nagyon gyorsan fejezzék be, mert bunkóság, és szólj azonnal az anyjuknak és saját anyukádnak, hogy piszkálnak, és ha nem adnak igazat mond el, hogy akkor nem vagy hajlandó több családi eseményre eljönni, ha hazugnak titulálnak.

2019. okt. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 anonim ***** válasza:
94%
Jogos volt a pofon, hamarabb kellett vna.
2019. okt. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 A kérdező kommentje:

1. Válaszoló: Most beszéltek velem ilyen trágár módon! Eddig ilyen súlyos szituáció nem fordult elő! Milyen 12 éves gyerek az, aki kavicsokkal dobálgatja az unokatestvérét, mert ez neki tetszik? Amint mondtam, ritkán találkozok velük, utoljára tavasszal láttam őket.

2. válaszoló: Akármilyen nyugodtan beszéltem hozzájuk, barátságosan viselkedtem velük, addig ők egy és egyre flegmábbak voltak velem és a húgommal!

3. válaszoló: Pontosan ilyen embernek vagyok most beállítva náluk, de ez nem sokáig lesz így, ezt garantálom.

4. válaszoló: Sajnos majd fél órás csesztetés után ezt a hatást keltették nálam, sajnos elcsattantak a pofonok. Akármilyen nyugodt voltam én és a húgom is nem voltak képesek abba hagyni a rosszalkodást. Máskor felveszem az egészet telefonon, hogy had hallja az anyjuk is ezt a stílust!


Most megint jönni fognak szombaton, hogy kérjek tőlük bocsánatot hatszemközt, azt várhatják. Fel lesz véve a stílusuk, a trágár beszédjük és az anyjuk nagyot fog koppanni. Az biztos, hogy tőlem fognak bocsánatot kérni utána.

2019. okt. 29. 08:30
 7/64 anonim ***** válasza:
13%
Kérj bocsánatot, de mond meg nekik, hogy foglalkozzanak ezentúl ők a 2 gyerekkel, mert ha a te nyakadba varrják már előre is bocsánatot kérsz.
2019. okt. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:
97%

Amit én tennék abban a hatszemközti szituban az az, hogy közölném velük, hogy eddig tartott az unokatesósdi, neveletlen kis rhadékok és ha mégegyszer olyan hangot ütnek meg velem, akkor kétszer akkorát kapnak. És pont nem érdekelne se az idióta anyjuk, se a tágabb család véleménye, akik ott se voltak, meg amúgy se ugassanak bele.

Engem is ért ilyesmi fiatalon, nem hagytam magam, a gyerekek igazi kis szemétládák tudnak lenni. 17 vagy, hacsak nem vagy teljesen szellemi fogyatékos, akkor te se hagyd magad becsicskítani 2 kis nyomorultnak.

2019. okt. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 anonim ***** válasza:
95%

Unokaöcséidet hívd fel, mondd meg nekik hogy szombatig van idejük mindent bevallani. Nem kell "különben" és "egyébként", csak ennyi, hagy gondolják, előkerült valami bizonyíték, valaki mondjuk a szomszédból látta/felvette, mi történt (egyébként ezt jó volna valóban ellenőrizni, hátha látták valamit).

Anyukáddal is közöld, várod a szombatot, hogy bocsánatot tudjanak tőled kérni. Ha nem hajlandók rá, többet nem vagy hajlandó velük bármilyen kapcsolatot tartani.

2019. okt. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 anonim ***** válasza:
97%
Én közölném a nagynénémmel meg úgy mindenkivel, hogy a srácoknak kéne bocsánatot kérni, amiért képtelenek ember módjára viselkedni, az anyjuknak meg külön gratulálnék a nevelési módszereihez, ha szerinte normális az, hogy náluk idősebbekkel ilyen stílusban beszélnek és még folyékonyan hazudoznak is.
2019. okt. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!