Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Pénzügyi dolgok kinél hogy...

Pénzügyi dolgok kinél hogy működnek?

Figyelt kérdés

Az élettarsammal az én házamban élünk együtt. Van hogy nem ad egyáltalán a kezembe pénzt, csak vesz apró dolgokat amire szükség van. Van hogy hetente 15-25 ezret is elkölt úgy, hogy semmi látszata nincs, míg én 4 emberre beosztok kb 30 ezret. Szerintetek ez normális?

Én úgy érzem hogy nem, de nagyon tanácstalan vagyok, nem egyszerű eset! Bármit mondok nem akarja megérteni. Mivel tudnék hatni rá?


2019. okt. 29. 08:24
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
96%
Elé rakod a számlákat és megmondod, hogy a felét fizesse ki, vagy mehet ahova akar. Ne legyél már ilyen életképtelen nyonorult.
2019. okt. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
96%

Az elsö ugyan elég bunló stílusban írt, de a tartalma igaz.

Az összes kiadást felezni kell, rezsi, kaja, egyebek - összeírod, mire mennyi megy el, amiröl van számla, ott azt mutatod meg, a bevásárlásokról meg a blokkokat tedd el -, és utána elkéred ennek a felét töle.

Emellett ha megoldható, értelmes lenne minden hónapban valamennyit egy külön számlára tenni, ami a váratlan kiadásokat fedezi - erre viszont természetesen mindkettöknek kell egyformán, hogy adjatok, vita esetén meg a felét kapja meg és mehet.

2019. okt. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
86%

Ha közös kasszán vagytok, akkor közölni kell vele, hogy a fizetését adja le, te beosztod, mivel te kezeled a pénzt. Ha külön kasszán, akkor közöld vele, hogy a számla, rezsi, lakbér stb felét állnia kell, és a kajáját is oldja meg. Nem fog egy ingyenélő felnőttet eltartani.

Nálunk közös számla van, mi az elején így egyeztünk meg. Mivel nekem nő létemre kifolyik a pénz a kezemből ( nem tudom beosztani, nem tudok spórolni) a férjem a pénztáros. Igaz könyvelő, ért a pénzhez.

2019. okt. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
68%
gyerekeitek vannak, akár közös, akár saját?
2019. okt. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 A kérdező kommentje:
Neki is van 2 gyereke és nekem is. Az ő gyerekei nem laknak velünk az enyémek igen.
2019. okt. 29. 09:07
 6/63 anonim ***** válasza:
87%

A minimum hogy a rezsi és kaja rá eső részét fizeti. Ha nem, kívül tágasabb, az ilyennel csak többen vagytok, semmit sem ér.

Ki a másik két ember?

2019. okt. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
86%
És két gyerek mellett eltartasz még egy harmadikat is? Ez egy here.
2019. okt. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 A kérdező kommentje:

Igazából szerintem normális esetben ha leadja a fizetését és mindene megvan (meleg lakás, kaja, tiszta ruha) és marad nála valamennyi az úgy jó kellene hogy legyen. De hogy ennyi pénzt elköltött úgy hogy nincs látszata....

Sőt

Nekem most nincs pénzem

Pénteken leadta a kis fizuját

De 20 ezer nála maradt (merthogy az maszek pénz volt) plusz visszaadtam neki 5ezret

Vasárnap este már 14ezer volt a pénztárcájában

Tegnap este már csak 7500

Egyszerűen nem értem

2019. okt. 29. 09:11
 9/63 anonim ***** válasza:
100%
Kezd azzal, hogy a kezébe nyomsz egy bevásárló listát, amin élelmiszer, mosószer, stb is szerepel. Úgy érzem, a cipekedés is mindig a te reszortod, ezen is változtatni kell. Ha nem hajlandó erre, akkor már tudod biztosan, hányadán állsz vele.
2019. okt. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 A kérdező kommentje:

És még elvárta volna hogy fizessem ki a telefon számláját

Lehet én vagyok béna de 24ezret nem tudok beosztani egy hétre 4 embernek

2019. okt. 29. 09:15
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!