Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez lopásnak számít?

Ez lopásnak számít?

Figyelt kérdés

Szóval itt vagyunk a nagypapám régi házában egy hétre, mert meghalt, és szüleimmel feljöttünk rendet rakni, meg elvinni pár cuccot. Anyukám talált egy zakót aminek a zsebében volt kb 50.000Ft. Mondta, hogy ez biztosan apukám tesójáé, mivel pár hete járt itt, és bizonyosan itt hagyhatta/rejthette el (nekem ez kicsit valószínűtlen mondjuk, nem értem miért csinálna valaki ilyet). Szerintem papámé volt. Mindenesetre nagybátyám is lejött pár nappal utánunk, de nem kereste a “pénzét” és szüleim is mintha megfeledkeztek volna róla. Amikor megjöttünk anyukám, és anyukám takarítás közben megtalálta, mondta, hogy áh ez biztosan a nagybátyámé, és visszatette a zakóba. Holnap megyünk haza, és ha addigra senkinek nem kellene/senki nem keresné, nagyon gáz lenne, ha szó nélkül eltenném? Eddig úgy néz ki, hogy senkinek nem kell, és ez a ház el lesz adva, most voltunk még itt egy utolsó takarításra a többi dolog az új lakókra lesz bízva. (A ház Észak-Németországban van, szóval nem fogunk csak úgy gyorsan leugrani ide, ha itt hagytunk valamit)

18/f



2019. okt. 31. 23:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
70%
Igen, lopás.
2019. okt. 31. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
73%
Beszeld meg a szuleidrl.. nagyon undoruto lenne csak ugy le nyulni mar csak nagyapad emleke miatt is
2019. okt. 31. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Savlekotő ***** válasza:
22%
Lehet mire keresed már vki elrakta közületek,ez lopás igen,de ez ma családokra jellemző sajnos..
2019. okt. 31. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
41%

Igen lopás. Mi lenne ha rákérdeznél a nagybátyádnál, hogy

- Béla bá! Volt magának pénze papánál? Mert találtunk egy kis pénzt.

2019. okt. 31. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
83%
Elvennél egy csomó pénzt ami nem a tiéd, és megkérdezed lopás-e? Ne már....
2019. okt. 31. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
46%
Inkább te vagy valamelyikőtök vigye el mint hogy ott hagyjátok az új lakóknak
2019. okt. 31. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
76%

Igen ez egyértelműen lopás.


Ha nagybátyádé a zakó, akkor a pénz az övé: ha elteszed, akkor az lopás. Ha az elhunyt nagypapádé volt, akkor az örököseit illeti, akik gondolom a szüleid. Ha elteszed, akkor őket lopod meg.


A korrekt megoldás az lenne, hogy beszélsz a szüleiddel, hogy pénzt találtál, mi legyen vele. Egy telefonhívással tisztázható, valóban a nagybátyádé-e. Nem tudom, pontosan miben maradtatok, kié az örökség, de a lényeg, hogy a meghalt dolgai az örököseit illetik, még akkor is, ha nem is tudnak róla és emiatt nem vennék észre az eltűnését.


Megértem, hogy úgy érzed, ez a pénz senkié és úgyis kárba menne, de szó nélkül eltenni olyan gáz, mintha a szüleid tárcájából lopnál pénzt.

2019. okt. 31. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
57%

Minek neked szar 150€ mikor gazdagok a szüleid

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__9938..

már Amerikát is megjártad

https://www.gyakorikerdesek.hu/utazas__repules-repulojegyek_..

Akkor minek piszkítanád be a kezed ilyen piti lopással?

2019. okt. 31. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nem nagyon terveztem ellopni, csak megfordult a fejemben, és érdekelt, hogy mások mit tennének a helyemben. Amúgy a zakó a papámé volt.


Utolsó: nem olyan gazdagok a szüleim, teljesen átlagos középosztály.

2019. okt. 31. 23:52
 10/21 A kérdező kommentje:
Javítok, csak, hogy mindenki boldog legyen: Szüleim gazdagabbak, de nem különösen, de ez tudatommal nem jelenti azt, hogy mindent a seggem alá tolnak. Nem kapok tőlük zsebpénzt, mindig csak annyit kapom, ha kell valami apróságra akkor kapok rá pénzt, gyűjteni nincs nagyon miből.
2019. nov. 1. 00:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!