Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek sincs igazam?...

Szerintetek sincs igazam? Házimunka csak azért, mert lány vagyok?

Figyelt kérdés

Négyen élünk egy két szobás lakásban: anyám, apám, öcsém és én.


Apám és anyám szerint azért nem kell takarítani a 12 éves öcsémnek, mert fiú. Nekem pedig azért kell, mert lány vagyok.


Most nem arról van szó, hogy nem akarok takarítani, csak így ez nem igazságos, hogy a testvérem hazajön az iskolából, és egész nap nem kell csinálnia semmit. De nekem pedig takarítani kell, holott nekem több órám volt a suliba.


Valamelyik nap is összevesztem egy ilyen miatt apámmal:

Anya leordította az öcsémet, mert nem ágyazott be. Apa meg az öcsém védelmére kelt. Azt mondta én vagyok a hibás, mert nekem kellett volna beágyaznom az öcsém helyett. Megmondtam neki, hogy az nem az én dolgom. Ő aludt abban az ágyban, neki kell beágyazni, nem nekem.

Erre én lettem leordítva, meg azt mondta anyám, hogy egy önző, magamnak való pics vagyok.


Leszögezném, nem az öcsémmel van a baj. Ha megkérem, általában segít takarítani. Ügyesen porszívózik, meg felmos.

Egyszer az öcsémmel együtt kitakarítottuk az egész házat. Anyám meg leteremtett, hogy mással csináltatom meg a házimunkát. Pedig nem mással csináltatom meg, nem a szomszédot kértem meg, hogy takarítson.


Mindig azzal jönnek, hogy mi lesz velem, ha férjem lesz. Hát munkamegosztás lesz. Nem leszek én senki alárendeltje.


Állandóan ezzel csesztetnek.



2019. nov. 2. 17:35
1 2
 1/17 anonim válasza:
93%

ha lesz férjed, akkor az elején ehez kell szoktatni, mert ha megszokja h mindent megcsinálsz helyette, akkor egy életre elbsztad..

20 f

2019. nov. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%
Igazad van!
2019. nov. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
99%

Röviden: De, igazad van.

Szülőként én inkább büszke lennék arra, ha egymást segítve kitakarítanának a gyermekeim.

Fiúkat és a lányokat is meg kell tanítani takarítani.

2019. nov. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
100%

De igazad van nagyon is. Anyád cselédnek tart?? Vqgy megis mi ütött belé??

Szerintem is büszke lehetne rád hogy segitesz egyaltalan. Sok mas tini, vagy hasonlo korod beli le se szarja...

2019. nov. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
96%

Ritka nagy tirpák anyád is, apád is. Melyik évszázadból ragadtak itt? Nem a huszonegyedikből, de még csak nem is a huszadikból, ebben biztos vagyok!


Szóval.

46 éves férfi vagyok, szerintem kb. a szüleidhez hasonló korú. Nemhogy nekem, de már a szüleimnek (akik 78 ill. 69 évesek!!!) tök természetes volt, hogy a házimunka közös dolog. Apukám nem mosott, nem vasalt, nem főzött, viszont mindig ő vetett ágyat, és hétvégén, amikor nem ment kora reggel munkába, ő is vetette be. Ő porszívózott, bármelyikük hajlandó volt port törölni, és a mosogatásokat is kb. időnként apukám csinálta. Pl. teljesen természetes volt, hogyha anyu fáradt volt, nem érezte jól magát, akkor apu saját maga ajánlotta föl, hogy elmosogat.

Mi ketten voltunk gyerekek, mindketten fiúk. Mi is porszívóztunk, port törölgettünk, ruhát teregettünk. Az, hogy a magunk ágyát mi vetjük meg ill. be, az természetes volt. Ünnepi ebéd előtt a rántott húst paníroztuk, az étkezőasztalt megterítettünk.


Te gondolkodsz helyesen, szüleid teljesen idióták.

Egyvalamire ügyelj: soha semmiképpen ne haragudj emiatt a testvéredre. Inkább örülj, hogy olyan jólelkű, hogy a szülői nyomás ellenére is segít neked takarítani.

2019. nov. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonymousreview60 ***** válasza:
98%

#6:+1

Együttérzésem kérdező. A szüleid idióták. A testvéredet testvéri, cinkos alapon igyekezz továbbra is bevonni. Jó ha tudja, hogy a hölgyek munkamegosztást szeretnének, nem pedig cselédek lenni.

2019. nov. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Ah, én is így nőttek fel. Nálunk is az volt, hogy nekem kell csinálni a dolgokat, mert én vagyok a lány, az icsemnek nem, mert ő a fiú.

Szerencsére, egyik barátom se várta el a kiszolgálást, sőt, az öcsém se lett ilyen "Én vagyok a férfi, nem csinálok semmit ", az otthoni hozzáállás ellenére.

2019. nov. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Majd mikor nagy leszel és anyád siránkozik, hogy bezzeg apád semmit nem csinál meg otthon akkor majd röhögj a szemébe.


Annak a feladata takarítani aki egésznap otthon van. Ha mindkét fél dolgozik akkor mindkét fél feladat. Gyerekenél meg csak akkor várnám el lányomtól a takarítást100%ban, ha már nem tanul és nem is dolgozik.

2019. nov. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van.!

Közösen kell tenni, nemtől függetlenül.

Ferjemet is úgymond hozzá kellett szoktassam, de sikerült, anyós ki is akadt rendesen, mert szerinte ez női munka ! Hát nem az !

Fiam mar felnőtt, ő ebben nőtt fel, ezt látta, baratnőjével külön laknak, főzésen kivűl mindent megtud csinálni, nem azt várja,hogy kiszolgálják.

Ne hagyd magad !

2019. nov. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ennek nemtelen változata,amikor "te vagy a nagyobb",neked kell csinálni.
2019. nov. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!