Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról ha...

Mi a véleményetek arról ha egy szülő anyagilag nagyon jól áll mégsem kérdezi meg a gyerekeitől hogy miben segíthetne?

Figyelt kérdés
2019. nov. 6. 20:34
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
73%
Erről nekem az a véleményem, hogy ha és amennyiben a gyermek segítségre szorul, kérje a szülője segítségét, és biztosan megkapja.
2019. nov. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
8%
Jól teszi
2019. nov. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
56%

Elég szomorú dolog, ismerős a helyzet. Nekem apám sikeres vállalkozó több mint 20 éve, dögre keresi magát, céget vezet....


Nekem éveken keresztül mégis az aprókat kellett számolgatnom és sokszor éhesen feküdtem le (jegyzem meg, kiskorúként!). De aztán idővel felnőttem, mára már magamat tartom el.


Nem arról van szó, hogy soha nem adott, mert alkalom adtán mindig valami nagyon drága ajándékot kaptunk tőle tesómmal, de a hétköznapokban meg alig volt kajára zsebpénzünk.

2019. nov. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
58%
#2 remélem, nincs gyereked! Soha ne tudd meg, milyen az, amikor lenne segítség, csak éppen nem figyelnek rád (mindezt kiszolgáltatott gyerekként!!).
2019. nov. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
33%
Anyád a pénze mellett gondolatolvasó is? Honnan tudja, hogy bajod van, ha nem mondod?
2019. nov. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
79%
A kérdés megválaszolása szempontjából nem mindegy, hogy gyerek gyerekről, vagy felnőtt "gyerekről" van szó!
2019. nov. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
21%
Az hogy önző, és nem való neki gyerek.
2019. nov. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
69%

A "gyerek" pl. egy 40-50 éves lúzer?!

A nyugdíjas szülő meg támogassa....

2019. nov. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
57%
Igen nem mindegy hogy hány éves a "gyerek" ha kiskorú, vagy tanul még a szülőnek kötelessége támogatni. Ha már felnőtt, nem a szülő hibája hogy a gyerek életképtelen és nem tudja rendesen eltartani magát.
2019. nov. 7. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
64%

Szülők 4 ingatlannal rendelkeznek (örökség), amit kiadtak. 2 gyerek hitelből vett maguknak lakást és fizetnek a banknak.

Szerintem itt azért egyértelmű, hogy jól jönne a segítség.

De van az a pont, hogy inkább nyögd a hitelt, mint segítséget kérj és "megalázkodj".

2019. nov. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!