Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akinek dühöngő alkoholista...

Akinek dühöngő alkoholista valamelyik szülője, hogyan élitek/éltétek meg?

Figyelt kérdés

Sajnos édesanyám egyre gyakrabban iszik.

Amikor részeg,akkor csapkod,akár az éjszaka közepén.

Ordít,ajtót rugdos.


Van,hogy a szobákba is bemegy.


Édesapám egyre nehezebben viseli.


Sajnos ő mindenkit uralni szeretne,és ez nem működik,ezért erőszakos lesz.


2019. nov. 6. 20:52
 1/7 Savlekotő ***** válasza:
52%
Anyuka miért iszik,apuka miért nem lép?
2019. nov. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyám is agresszív alkoholista volt. Tört-zúzott, és kérdés, ok nélkül véresre vert minket gyerekeket. APám sokat dolgozott, de neki mindig akkor durrant be az agya, amikor hazajött a munkából, és látta, hogy anyánk megint megvert minket. Ilyenkor annyira dühös lett, hogy felpofozte anyámat. Pedig apám sose volt verekedős, sőt nagyon is nyugis ember. De ha a gyerekeit bántják, akkor tombolt ő is. Sajnos ennek ellenére még mindig szerette anyát. Hogyan éltük meg?

4-an vagyunk testvérek. Én voltam a második. AMikor én 12 éves voltam ( nővérem 14, bátyám 13, húgom 6) odaálltunk apu elé, hogy váljon el, mert ha nem akkor mi elmegyünk az SOS gyermekfaluba, ami egy intézet volt akkor. Apám elvált. De ezzel nem jutottunk előbbre. Anyánk továbbra is a közös házban élt velünk, és ugyanaz maradt ami volt. Így szép lassan mi gyerekek léptünk, menekültünk el. Én 17 évesen elköltöztem. Bátyám 18 évesen ahogy a nővérem is. Húgom 14 évesen a nővéremhez költözött. Végül apám is elköltözött. Anyám meg élete végéig egyedül maradt-

2019. nov. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Bár az enyém nem nagyon dühöngő, de, ha csinál ilyesmit, az általában durva. Egyszer elfelejtettem neki megcsinálni egyetlen dolgot, de tényleg ötperces dologról van szó... Tehát már indultam is volna, mikor szólt, de elkezdett hisztériázni és a kezében lévő kést nekem dobta. Persze utána még önmagának is azt hazudta, hogy csak lepattant a falról és úgy jött felém. (Lepattanni lepattant, az ajtóról, 50%-kal növelve az esélyét, hogy eltaláljon.) Akkor sokkot kaptam, nem voltam észen. Ha még el is talál, lehet ott pusztulok meg ijedtemben, de otthagytam a fenébe akkor. Alapjáraton pedig szóban agresszív, szid egy-két embert, mint a bokrot. Most ez durva lesz, de nekem olyankor nincsen anyám. Valahogy a fejemben az van, hogy igen, ő most nem létezik. Szerencsére, mikor nem dolgozik egészen tiszta, de nem vallja be, hogy alkoholista. :(
2019. nov. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem az "apukam" alkoholista. Utalom ot es o is engem. Mindig mindenert lehord (lekxrvaz/lerxbancozik es mindig azt mondja ,hogy latott mar megint a sarkon es alkoholista vagyok meg ,hogy semmirem sem fogom vinni az eletben es soha nemfogom elerni azt amit o.Azt azert hozza tennem ,hogy o nem vitte semmire sz eletben es en nem szoktam alkoholt fogyasztani ,csak unnepekkor)

Ezek miatt nagyon sokszor voltam magam alatt. 2 evig depresszios voltam (most kezdek kimaszni belolle ,viszont neha-neha vissza csuszok 1-2 napra) Ez alatt a 2 ev alatt nagyon tonkre mentem. (Mind lelkileg es fizikailag is) Tobb fuggosegem is lett (Nem alkohol es nem drog! Nem olyan szer amivel ksrosithatnam magam) amiket ,viszont sikerult lekuzdenem.

Sokszor megfordult mar a fejemben ,hogy ongyilkos leszek vagy megszokok itthonrol vagy elkezdem mavam vagdosni ,de szerencsere semelyiket sem tettem meg ,bar az ongyilkossaghoz elegge kozel voltam. Viszont sok mindent megtanultam ez ido alatt. (Peldaull azt ,hogy sz*rjam le masok velemenyet -elegge sokat kritizalt az "apukam"- es hogyan zarjam ki az embereket az eletembol stb) Ezen kivul sikerult elfogadnom ,hogy az "apukam" soha sem lesz normalis es soha nem fog leszokni az alkoholrol.

Ma mar ha reszegen jon haza vagy ha megy a balhe akkor azt mar lesz*rom. Vagy beteszem a fullhallgatom es max hangeron hallgatom az zenet ,vagy megvedem anyukamat "apukamtol" (szerencsere nem bantja anyum)

En mar csak azt sajnalom ,hogy anyukam meg nemtette ki ezt az embert (Holott megtudna tenni) es ,hogy a lelket is kidolgozza ertunk ("apam" nem dolgozik es anyam tartja el ot is)



Nalunk is volt/van olyan ,hogy csapdos mindent , tonkretesz dolgokat szethannya a lakast , elmegy valahova es a mentosok vagy a rendorok hozzazak haza ,csak az a szerencse ,hogy ez mar nem olyan surun tortenik meg. Regen mindennap reszeg volt. Most mar csak heti 1-2 alkahol (szokott tobb is lenni ez valtozo)


De ezen kivul meg mindig nagyon agressziv ,meg akkor is ha nem issza hot reszegre magat. Nem kell sokar innia ahhoz ,hogy ordibaljon ,de ez van

2019. nov. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Sajnos nagyon bonyolult,ketté menni nem tudnak.

Falun van a lakás.

Nem tudnának két lakást venni egy árából,annyira felmentek a panelek is,hogy abszurd.

Úgy,hogy Apa külföldön dolgozik.

4-5 hetente jár haza 1 hétre,és azt sem bírja ki sajnos.


Húgom tanul,neki fizetni kell az albérletet,mert kolit nem kap.


Sajnos nem fogja fel,ha Apa kap egy szívinfarktust amiatt,ahogy viselkedik,akkor összeomlik minden.

2019. nov. 7. 09:15
 6/7 A kérdező kommentje:
Most néztem lakáshirdetéseket,18 nm2-es lakásért 6-7 millió Ft-ot elkérnek.
2019. nov. 7. 09:16
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyszülők közül egyedül Anya édesanyja él,de hozzá nem mehet,mert a húga családostúl ráköltözött.Nincs helye,de ha mehetne sem menne.

Neki ez a cirkuszos élet jó.Hobbija nincs,csak az ivás és a siránkozás.

2019. nov. 7. 09:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!