Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet, hogy ennyire,...

Hogy lehet, hogy ennyire, ilyen gyorsan megváltozott a világ? Miért lett minden ennyire más, ilyen hamar?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor hallani és olvasni, hogy ,,nagyanyáink idejében":

- kinéztek, ha elváltál

- nem volt elfogadott csak egy gyereket bevállalni

- minél hamarabb meg kellett házasodni, szülni

- tipikus női, férfi szerepek

- temploma járás minden vasárnap, keresztelkedés

stb.


Nem azt mondom, hogy rossz irányba változott, de nagyon furcsa, hogy még nagyanyáink idejében tényleg megvolt a rendje az életnek, amit elfogadtak, manapság meg mindenki úgy éli az életét, ahogy neki tetszik. Úgy elválnak, mintha csak szakítanának egy barátnővel, örökbe fogadnak saját gyerek helyett, nem is kötnek egyházi házasságot, nem keresztelik meg a gyereket...már a fiatalok nem a nagycsaláddal laknak együtt, hanem mindenki albérletbe megy. Csak furcsa. Mi okozta ezeket a változásokat? Gondolom a világ már nagyon régóta úgy működött, mint nagyanyáink korában, manapság viszont már nem így mennek a dolgok. Vajon miért? És vajon meddig? Olyan gyors változásnak tűnik ez nekem. Elképzelhető, hogy a világ visszáll a régi kerékvágásba?



2019. nov. 9. 14:33
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem ez a fene nagy szabadság az oka. Kezdve azzal, hogy nem úgy nevelnek, mint régen. Már nem szabad szinte leszidni a gyereket, mert sérül a lelki világa. Régen megvoltak a szerepek, éa tudta mindenki a helyét, a fiatalok tisztelettel fordultak az idősebbekhez, ma meg a nagyrész kiskirálynak meg hercegnőnek van nevelve, akinek mindent szabad, és a szülő csak érte él. Ahogy a szülőket nem tisztelik a fiatalok, úgy egymást sem, ha valami nem tetszik, odébb állnak 0 alkalmazkodás nélkül.

Aztán még jön hozzá az, hogt mindent látunk, mindent hallunk, ami botrányos, arról annál inkább, és úgy van előadva, hogy ez a normális.

2019. nov. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 aparalyza ***** válasza:
91%

A világ folyamatosan változik. Az egyének szabadságának megfelelő szintre alakul, legyen az diktatúra vagy demokrácia vagy miafene.

Ez mindig is így volt és így is lesz.

2019. nov. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
79%

Megvolt akkor még a tisztelet egymás iránt, a munka iránt, de nekem személy szerint egyáltalán nem “hiányzik” ez a időszak. Örülök, hogy itt vagyok 19 éves lányként, nem kellett 18 évesen vagy hamarabb (nagymamám 16 volt, 17 évesen szült) férjhez mennem, noha komoly kapcsolatom van és tervezünk, hogy tanulhatok, hogy van telefon a kezemben, amivel azonnal elérhetem a segítséget, vagy a szüleimet. Így is sok ember van a Földön és csak többen leszünk, miért lenne az jó, ha újra mindenkinek 5-6 gyereke lenne? Egyébként szerintem az, hogy kevesebb gyereket vállalunk az nagyban összefügg a silány fizetésekkel, hiszen ilyen átlagbérek mellett ki merne ennyi gyereket szülni? Azokat el is kell tartani.

Szerintem egyáltalán nem probléma, hogy ilyen tekintetben ilyen irányban haladunk. Sokkal nagyobb hangsúlyt kellene fektetni a barátságainkra, a rokoni kapcsolatainkra és az iskolázottságra, az oktatási rendszerre hiszen itt az oldalon és más helyeken is olvasgatva eléggé feltűnő néhány ember viselkedése, írása, stb.


És nem, nem fog visszaállni.

2019. nov. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
81%

Ne haragudj kérdező, de ennyi fekete-fehér, PRIMITÍV közhelyes marhaságot már régen láttam így összehordva.


"már a fiatalok nem a nagycsaláddal laknak együtt, hanem mindenki albérletbe megy"


Ez dettó marhaság, nagyszüleim sem éltek sokáig a szüleik nyakán.

Nagyanyám viszont szépen benne maradt egy borzalmas házasságban, ami lelki nyomorékká tette az apámat. Mert hogy mit fognak szólni mások.


Kereszténység...akkor ezzel az erővel reklamálhatna egy csomó ókori vallás, mert a kereszténység tőlük csórta az alapokat. Az már más tészta, hogy a drága kereszténység égisze alatt mennyi ocsmányságot követtek el az évszázadok során.



"örökbe fogadnak saját gyerek helyett," Legkedvesebb ismerős párnak nem lehet gyereke, rengeteget ráköltöttek a vizsgálatokra, pokoljárás volt az elmúlt évtized nekik és akkor jön egy idióta, mint te és a nagy keresztényi szeret jegyében megbélyegzi őket.


Bár valószínű csak provokálni akartál az egész kérdéssel.

2019. nov. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
24%
Ohhh, és a tisztelet kimaradt. :)
2019. nov. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
63%
Én nem tudok tisztelni olyan embereket, akik kellő ismeret nélkül ítélkeznek mások felett és visszasírnak egy olyan időszakot, amit csak történetekből ismernek.
2019. nov. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
67%
Én teljesen megértem, hogy itt páran durva stílusban szidják a kérdezőt. Nekünk sem lehet gyerekünk. Ne tudd meg mit éltünk át. A kérdező és hasonló gondolkodású társai valójában velejéig romlott emberek akik élvezettel mutogatnak másokra.
2019. nov. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

Na csak próbáltam úgy megfogalmazni, hogy senkit ne bántsak meg vele :D

Most elárulom magam, én nagyon változás és szabadság-párti vagyok. Mindig is okos, érdeklődő és logikus gondolkodású voltam ,,lány létemre", amit a környezet és a család nem szeretett elfogadni. Vagyis hogy fogalmazzak, egy idő után jöttek a bírálatok, hogy nőként úgysem lesz karrierem, meg hogy engedelmeskedni kell majd úgyis a férjemnek, úgyhogy egész tinikoromtól végig mostanáig (25 év) a lelkem legmélyéig utálom, ellenzem és harcolok ellenük meg a régi dolgok ellen. Nagyon sokszor olvasni olyan kommenteket itt gyakorin, hogy bezzeg régen...így ezen válaszolók szemszögéből próbáltam kiírni egy kérdést. A valódi természetét, véleményét az embereknek úgy tudhatod meg, ha felteszel egy állítást, és ha azt letagadják, akkor az az igazi. Próbáljátok ki, az emberek ellenkezni szeretnek.

Vallásosan neveltek, sokáig úgy hittem, ahogy az egyház mondta, de alaposan megvizsgáltam mindent, amit tudtam (Biblia elolvasásával kezdve), és logikusan összevetve a tényeket a valósággal, nem tudtam elfogadni, nem beszélve a sok ellentmondásról.

Hiszek abban, hogy egy gyereknek van saját személyisége, amit a környezete némileg befolyásol, de a leendő gyerekemet majd próbálom minél többet taníttatni, fejelszteni, megteremteni a lehetőségét arra, hogy tudjon választani, alkalmas legyen. Nem pedig megmondani, hogy mit gondoljon, miben higgyen...Így a vallástól, az összestől megmenteni.

Ja és csak egy gyereket akarok. Császárral, majd tápszerezni, és minél hamarabb visszamenni dolgozni (Okos vagyok, jó szakon vagyok, biztos jó munkám lesz, és addig nem állok meg, míg ne fogok sokat keresni). Nem érdekel, ki mit gondol erről, a saját testvéremmel sem vagyok valami jóban, és senki az egész rokonságban nincs jóban a testvérével. Mindenki utál mindenkit, irigy, szemét, gonosz...a legtöbb család szétment, anyáék is már rég szétmentek volna, de mamáék nem engedték. Így anyáékon is van mit elgondolkodni, hogy mennyire felnőttek, ha ennyire hagyják, hogy a 70 éves nagyszüleim irányítsák őket, meg hogy mennyire is éri meg ez az egész.

A lényeg, hogy majdnem minden ellen harcolok, ahogy régen volt. Szívből gyűlölöm a régi rendszert. Egyedül azzal értek egyet, hogyha valami megromlott, akkor jobb lenne előbb legalább megpróbálni helyrehozni, pl. egy házasságot, és nem fejveszve menekülni egy másikba.

Kicsit azért is kérdeztem, mert bevallom, rettegek, hogy a világ visszaáll egyszer a régi kerékvágásba. Nem akarom. Az egyik évfolyamtársam olvasott egy könyvet, amiben valami nagy háború vagy világvége-közeli állapotok voltak, volt benne egy furcsa szektás ember, aki máshogy magyarázta a vallást és a bibliát, sok követője lett, majd átvették az uralmat, és az a lényeg, hogy a nőket kiházasították 16-18 évesen, kötelező volt gyereket szülniük, nem dolgozhattak, és a gyereküket is el kellett adni kötelezően. Mindenki, aki harcolt a rendszer ellen, azt kivégezték. Az a szörnyű, hogy nagyon sok diktatúra van, ahol akármit megtehetnek, és nem ésszerűen gondolkodnak, és félek, hogy egy válsághelyzet egy ördögi oldalát hozza elő a társadalomnak...

2019. nov. 9. 16:36
 19/28 anonim ***** válasza:
78%

Érdekes ez az éles váltás :O Nagyon pozitívan fogod fel ezt a modern világot, remélem nem fogsz csalódni.

Viszont a világ nem fog visszaállni. Folyamatos és nagyon gyors a változás. Lehet majd a Te unokádnak már az lesz a furcsa ahogy most élünk.

2019. nov. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
95%

Amint valamilyen katasztrófa hatására összeomlik a jelenlegi technikai civilizáció, törvényszerűen visszaáll minden egy korábbi társadalmi struktúrába. Nézd csak meg, amint egy város áramszünet miatt egy teljes napra sötétbe borul, a civilizált polgárok visszavedlenek ősemberré, és kőbaltával mennek zsákmányolni.

A kulturált, civilizált viselkedés a civilizációt képviselő technikai vívmányok eltűnésével egyenes arányban zuhan vissza évszázadokat. Úgyhogy nem az itt a kérdés, hogy visszaáll-e valaha a régi világ, hanem csupán az, hogy mikor. Az viszont nem nagyanyáink boldog békeidejét fogja elhozni, hanem annál sokkal rosszabbat.

Ez egyben válasz a kérdésedre is; a gyors változást a technika rohamos fejlődése indukálja. Az elmúlt 100 évben a műszaki tudományok nagyobb fejlődést tudtak felmutatni, mint az azt megelőző kétezer évben összesen.

2019. nov. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!