Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Ha nálatok lakna a 23...

Szülők! Ha nálatok lakna a 23 éves fiatok a barátnőjével ti mennyi pénz kérnétek tőlük?

Figyelt kérdés

Ne akadjunk fenn rajta, hogy ki hol lakik és miért csak a kérdésre válaszoljunk.

Szóval mindketten dolgoznak már, amit maguknak fizetnek, az értelemszerűen a ruha, telefon, tisztálkodó szerek (tusfürdő, spray, dezodor, fogkrém stb).


Átlagos fizetésből élő emberekről van szó.


Mint szülők mennyi pénz kérnétek?


2019. nov. 11. 13:41
1 2 3 4 5
 1/44 hollófernyiges ***** válasza:
94%
A rezsi arányos részét.
2019. nov. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
51%

Minden a lakassal kapcsolatos koltseg rajuk eso reszet (eseteg kicsit kevesebbet pl. en lehet elmondanam van kozos koltseg amibe ez es ez tartozik bele, de ezt mivep akar ott vannak akar nem ugyanannyit kell fizetni met pl negyzetmeterre hatarozta meg a tarsashaz, nem osztanam rajuk is. De internet, teve, gaz, viz, aramot igen. Valos fogyasztas alapjan azaz megnezem regen mennyi volt a rezsi a baratno mennyivel nyomta ezt foljebb es akkor a kereso fokre leosztva. Persze ha van kiskoru masik gyerek (vagy meg egyetemsita, akkor ahany fo lakik leosztom es a rajuk eso reszt kel csak fizetniuk mert vegul is a testber az nem az o gyerekuk:-)).

Ezen felul az elelem is jo kerdes.

Amikor en rokonnal laktam o ezert nem akart penzt elfogadni, de en felnott penzkeresokent ugy ereztem es tapasztaltam is, hogy azet az ejelentos tobbletkoltseg ha en minden nap ott reggelizem/vacsorazom/hetvegen ebedelek is. Nagy nehezen havi egy nagy bevasarlassla beszallhattam meg heti szinten gyumolcsot nasikat envettem.


Az elelem kerdes az fontos, mert ott rengeteg koflnfliktus lehet. Ebben erdemes egy nagyjaboli havi szamolast csinalnod, hogy ha rajuk is te fozol, vasarolsz be, akkor kb egy honapra mennyire jonne ki a kajajuk. Es ebben adsz nekik valasztasi lehetoseget (egyreszt lehet ok mast szeretnek vagy ti es mas minosegu es aru etelekre vágytok) - es leuoteted oket e elejuk teszed, hogy ennyi lenne a havi etkezes ha jo nekik a kosztod es ez es ez lenne mindig a hutoben, kamraban. Vagy nincs kozoskodes es ok szepen vasaroljanak es fozzenek magukra es heti egyszer meghivod oket a nagy kozos vasarnapi csladi ebedre. Ez utobbit szepen lehet eloadni, hogy hutoben kamraban melyik az o polcuk, milyen edenyeket hasznaljanak nyugodtan, hogy ti nem fogtok beleenni az ovekebe csak ha kinaljak stb. Ez egyebkent elegge nevelo jellegu is, hiszen igy hamar megtanuljak nem is olyan egyszeru magukat ellatni es ha megsi faraszto nekik a sajat maguk ellatasa ok kernek toled szivesseget es utana jobban megbecsulik a kiszolgalast is. Persze ha egyszerubb neked is a bevasarlast fozest intezni, akkor csak kerj egy fix osszeget (anyos nalunk heti 2000-et kert mindenkitol aki nala evett, de ott olcso fozelekek, levesek egyszeru feltetek voltak es csak ebedet jelentett).

Az extrakat mint: csoki, csipsz, draga egeszseges elelmiszer, ilyne olyan dieta azonnal kosd ki hogy mindenki kaganak

2019. nov. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
41%

Rezsi/kaja arányos része + 15-15ezer /fő lakbér és egyértelmű lista a házimunka megosztásáról

A pénzt elraknám nekik egy számlára titokban, aztán megkapnák egyben, ha végre elköltöznek —- ha esetleg szakítanak, akkor a kiscsaj is megkapná, amit odaadott

2019. nov. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
86%

Ha mindent maguknak fizetnek, akkor a rezsinek a felét. Tehát ők is ketten vannak, mi szülők is, így fele-fele arány. Ha a kaját én veszem, én főzöm, de ők is esznek belőle, akkor valamennyit rátennék erre. Tehát mittudomén, a napi kajának a felét szintén fizetnék. De ilyen lakbér meg hasonló, azt nem.

Tehát ha a rzsi havi 60, akkor a fele 30, meg mondjuk, hogy ne kelljen a főtt kaját számolgatni, az mondjuk fix összeg, hogy ne legyen veszekedés. Pl. 30 ezer. Tehát havi 60-at adnának.

2019. nov. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
85%
A rezsi rájuk esso részét, ami ha négyen vagytok akkor uyge mindennek a fele. Plusz az élelmiszert is ugyanúgy személyenként leosztva.
2019. nov. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
76%

A rezsi meg esetleges egyéb, a lakásra menö költség arányosan rájuk esö részét (egy rész az összes rezsi osztva az ott élök számával) közös konyha illetve háztartás (mosás, stb) van, akkor annak is ugyanilyen arányos részét.

Ha egyébként külön konyhán vannak meg a háztartás is szét van választva, akkor erre semmit.

Emellett a közös helyiségek rendbentartásara szigorú rendszer, ha nem tartják be, akkor nem maradhatnak.

2019. nov. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy sok mindentől függ a konkrét összeg, de mégis azt kérném, hogy úgy hozzávetőlegesen mennyi lenne konkrétan, amit ti mondanátok, ebben a helyzetben.
2019. nov. 11. 14:21
 8/44 Savlekotő ***** válasza:
12%
Átlagfizetésből húzzál le tőlük 100 at..
2019. nov. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
95%
De nem lehet konkrétat mondani. Ház? Lakás? Saját? Törlesztő, albérlet? Autó, bkv? Kajálás?
2019. nov. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
97%

Összeget nem lehet mondani a jövedelmük meg a kiadások ismerete nélkül.

Másrészt az "átlagos fizetés" igen tág kategória, van, akinek a 100ezer Ft az átlag, másnak meg a 300ezer még az alsßo kategória

2019. nov. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!