Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rossz jegyeket szereztem,...

Rossz jegyeket szereztem, hogyan mondjam el úgy hogy a legkedvesebb probléma legyen belőle?

Figyelt kérdés
7.-es vagyok, és nagyon rosszul indítottam. A mai napon akarom elmondani csak nem tudom hogyan. Egy 3mast toribol, 2est irodalomból, egy 1est és egy 2esr földrajzból, és az a durva hogy eddig mindig kitűnő voltam és 3-masnal sem volt rosszabb jegyem. Anya nagyon ki fog akadni de hogyan mondhatnám el?

2019. nov. 11. 17:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
"anya, sajnálom, hogy eddig nem mondtam el, de ezeket a jegyeket szereztem eddig..." Add a tudtára minél egyszerűbben, minden szülő az őszinte és egyenes viselkedést díjazza. Nyilván nem fog tetszeni neki, hogy rossz jegyeket kaptál, de még mindig jobb megoldás mintha a félévi átadásakor derülne ki, hogy ennyire leromlott az átlagod.
2019. nov. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%

Megértem, hogy kivagy, de ezek csak jegyek. Nyilván fontosak a továbbtanulás tekintetében, de ez nem a világ. Legyél őszinte, nyugodtan mond el, hogy valahol elcsúsztak a dolgaid, de rendbe hozod.


Üdv: egy tizenhét éves kamasz apja! .

2019. nov. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
39%
Nem kell ezekből problémát csinálni. Mond neki hogy rossz passzban vagy, ez most így sikerül, de kijavítod. Biztos mérges lesz meg ilyenek, de ezt nem kell túl komolyan venni. Annyira nem hogy ilyesmin rágódj.
2019. nov. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
87%
Mondd el anyukádnak, hogy meg nem szoktál hozzá az új tantargyakhoz, esetleg volt egy nehezebb időszak az életedben, ami miatt nem tudtál megfelelően figyelni a tanulásra, megbantad a rossz jegyeket és azon leszel, hogy evvegere kijavitsd őket. (ezt az ígéretet persze tartsd is be) a külön programjaid számát csökkentsd le, legalábbis addig, amíg nem javítod ki a rossz jegyeket. Ha szükséges, fogadjatok magántanárt,ha nehezebb az anyag vagy kérd meg anyukadat vagy egyik osztalytarsad, hogy magyarázza el neked azt, amit nem értesz.
2019. nov. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
17%
mond meg neki hogy nem volt időd tanulni mert csajoztál/pasiztál és ki voltál ütve napokig a szertől + pia és amúgy is lesz.rod.... :D
2019. nov. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%
e naplo nincs nålatok? mert ha van akkor mår rėg tudja anyukåd ,jegyeket ha szokta nėzni a jegyeidet.az e naploba ,
2019. nov. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
64%
Nyugi, az a szülő, aki eddig nem nézte meg a jegyeidet, kb le.rja, mi van veled...
2019. nov. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%

Az a lényeg, hogy tudod e, hogy miért romlanak a jegyeid, és akarsz e ezen változtatni.

Ne terelj, ne kend másra, ne úgy kezdd, hogy "a hülye tanár arcra osztályoz és pikkel rám és ezért kaptam kettest" vagy "dehát a többieknek is csak hármas lett" meg stb., ne keress kifogásokat.

Ha úgy érzed, hogy túl nehéz az új tananyag, akkor kérj segítséget. Ha pedig azért alakultak így a jegyeid, mert nem tanultál eleget, nem készültél eleget, telefont nyomkodtál stb. elfoglaltságod volt tanulás helyett, akkor meg húzd ki magad, ismerd el, hogy igen, te bizony most nem erőltetted meg magad, de ezentúl jobban fogsz igyekezni.

Én nem mondanék ilyet, hogy a jegyek nem számítanak, mert ez nem igaz. Ha pl. egy jobb középiskolába akarsz majd felvételizni, ott már nézni fogják a 7.-es jegyeket is. Nem azt mondom, hogy mindenből kitűnőnek kell lenni, de azért a bukás szélén meg a 2-es határán egyensúlyozni, az ciki.

Most is számítanak a jegyek, később is fognak. Egyetemre is csak úgy lehet bekerülni, ha jók a jegyeid, és lediplomázni is csak jó jegyekkel lehet.

Ha linkeskedsz, akkor valami putris gyárban fogod végezni 3 műszakban minimálbérért és háboroghatsz azon, hogy milyen igazságtalan, hogy másnak jobban alakult az élete.

Szóval kapd össze magad, bármi is volt az oka, hogy ennyit rontottál, biztosan van megoldás. És ne félj beszélni erről a szüleiddel. Ők az elsők, akik tudnak segíteni és hidd el, értékelni fogják, ha őszintén elmondod nekik és komolyan veszed a dolgot.

2019. nov. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem először is arról kéne beszélgetned a szüleiddel, hogy hogyan jutott idáig a kapcsolatotok, hogy rettegsz elmondani, hogy kaptál néhány rosszabb jegyet.
2019. nov. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
80%
Hát persze, és a szüleidnek nincs telefonja, hogy állandóan püttyögjön rajta az app, amikor jön egy új jegy vagy bejegyzés.
2019. nov. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!