Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a barátnőmnél lakom a...

Ha a barátnőmnél lakom a szüleinél és nincsen közös kasszánk mi akkor is élettársi viszonyban vagyunk?

Figyelt kérdés

Kérdés, hogy most hivatalosan én nőtlen vagyok vagy élettársi kapcsolatban élek?

1 éve lakom náluk, ideiglenes lakcímmel.Ő(18+) tanul, én dolgozom. Közös vagyonunk nincsen. Közös kasszánk nincsen.



2019. nov. 15. 07:06
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
Papíron egyedülálló vagy.
2019. nov. 15. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Ha magatokat élettársaknak tartjátok, akkor igen. Az élettársi viszonyhoz nem kell sem közös vagyok, sem közös kassza, elég hozzá annyi, hogy szerintetek egy pár vagytok
2019. nov. 15. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%

Nem. Csak eloskodsz a csajod csaladjan. ;o))))

Elettarsi viszony = közös háztartásban, érzelmi és gazdasági közösség

Mit fizettek egyutt ?

2019. nov. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Az élettársi kapcsolat egy olyan párkapcsolati forma, amely két, egymással házasságot nem kötött, érzelmi és gazdasági közösségben élő személy között áll fenn. Különbözik mind a házasságtól, mind a bejegyzett élettársi kapcsolattól, mivel nem valamely állami hatóság előtti akaratnyilvánítással, hanem az együttélés tényével jön létre."

És a gazdasági közösség nem arról szól, hogy közös vagy nem közös kassza, hanem arról, hogy közösen finanszírozzátok az életeteket, akár közös kasszából, akár valamilyen megosztott teherviseléssel.

2019. nov. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%
a mozin es a discon kivul...;o)))
2019. nov. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%

Élősködő vagy, de ilyen kategória jogilag nincs.

A rezsibe beszállás (már ha egyáltalán van ilyen) még nem gazdasági közösség. A lakótársak is megteszik, közös albérlet esetében.

2019. nov. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
57%

De az, utolsó... a lakótársak esetén az "érzelmi és gazdasági közösség"-ből az első hiányzik, az érzelmi közösség. Meg ha jogászkodunk akkor még van fontos feltétele az élettársi kapcsolatnak:

Egyik fél sem állhat mással se házastársi (se éllettársi) kapcsolatban.

Szóval, aki úgy költözik össze egy új partnerrel, hogy a régivel még nem váltak el, azok tényleg nem lesznek élettársak, csak a válás kimondása után.

2019. nov. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!