Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek mi a véleményetek ezekről?

Nektek mi a véleményetek ezekről?

Figyelt kérdés

Viszonylag objektív válaszokat szeretnék, ezért nem neveznem meg a szereplőket, bár nagy valószínűséggel uygis rájön mindenki.

Tehát adott egy család. 3 felnőtt egy gyerek. A megállapodás szerint heti 6 napon az egyik felnőtt főz, legyen ő X, a maradék egy napon pedig a másik felnőtt, legyen ő Y. A harmadik felnőtt és a gyerek nem főz. Ha X főz, 4 szemely számára készít ételt, nincs oylan, hogy valakinek nincs a fogára való, mert csak olyat készít, amirol tudja, hogy mindenki megeszi. Ha Y főz, 2 szemelynek készít etelt, magának és a harmadik felnőttnek. Csak es kizarolag olyan etelt készít, amirol tudja, hogy X és a gyerek nem szeret. A masik felnőtt és a gyerek találja ki maga és készítse el a saját ételét, mindezt úgy, hogy a konyhába egy időben nem férnek el, nincs annyi hőforrás és edény se, hogy ez megoldható legyen. A harmadik felnott azerint ezzel nimcs semmi gond, Y csak heti egyszer főz, X oldja meg valahogy.

Vendegek erkeznek. X fogadja a vendégeket, Y kávét főz. Y mindenkinek készít kávét, X-et kivéve. Ugyanez a helyzet vendégek nélkül is. Y magának és a harmadik felnőttnek kávét készít, X láthatatlan. A harmadik felnőtt ezt általában nem veszi eszre.


2019. nov. 15. 14:38
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
84%

Tehát X vagy te (mint feleség), Y az anyósod, plusz a férjed és a gyerek. Mi a véleményem? Férj, feleség és anyós egy háztartásban rendszerint váláshoz vezet.

Ki kell rakni az anyóst.

2019. nov. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Na igen.... De azt nem lehet. Sosem élt egyedül, anyagilag se tudná megoldani. Csak a mindének tele van már vele. A férjem szerint nincs azzal gond, amit csinál....
2019. nov. 15. 14:44
 3/32 anonim ***** válasza:
56%

Én azért a szidásra kínált ember verzióját is meghallgatnám...

Sosem értettem az ilyen kérdéseket. Mit vársz most? SENKI nem tud objektív választ adni, mert nem élünk veletek, nem ismerünk titeket!

2019. nov. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
De szerinted én fújom fel, vagy tényleg gáz ez amit csinál?
2019. nov. 15. 14:46
 5/32 A kérdező kommentje:

Nem akartam szidni, epp ezért nem írtam le kiről van szó, csak hát nehéz nem rajonnni. Az o verzioja is ez. Ő főz, mert ő azon a napon azt akarja enni. Arról nem tehet, hogy mi azt nem szeretjük. Oldjam meg, ne válogassak.

A kávét elfelejti. 10 eve élünk együtt, nem tudja a mai napig, hogy iszom a kávét. Elfelejti. A "sógornőm" 2 eve van a családban, 3-4 havonta jön, anyós tudja hogy issza a kávét.

Továbbra sem a szidás a téma, az a kérdés, hogy ez normális e, vagy én fújom fel.

2019. nov. 15. 14:50
 6/32 anonim ***** válasza:
85%
Persze, hogy gáz. Ha nem lehet rajta változtatni, X a 6. napon főzzön annyit, hogy másnapra is jusson, Y meg egye meg a saját főztjét a 7. napon. Vendégségben X főzzön még egy adag kávét.
2019. nov. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Igen, kb így szoktam megoldani, legalábbis a főzést. A kávét meg általában hagyom, mert nem szeretném allandoan kellemetlen helyzetbe hozni.
2019. nov. 15. 14:53
 8/32 anonim ***** válasza:
79%
Nyugodtan hozd kellemetlen helyzetbe, talán akkor legközelebb eszébe fog jutni.
2019. nov. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
64%
És kit érdekel hogy nem tudja megoldani? Főleg hogy a másik menyét szereti? Direkt csinálja ezeket a szemétkedéseket! Ignorálni kell. Ha a lakás a te neveden van, tedd ki és kész!
2019. nov. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
76%
Talán Y szeretne néha olyan ételt is enni, amit X és a gyerek nem szeret, ő viszont igen, de ha ők nem szeretik miért is főzne 4 főre.
2019. nov. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!