Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék a "mérgező"...

Mit tehetnék a "mérgező" családommal?

Figyelt kérdés

Anyámnak egyszer az a baja, hogy a szobámban kuksolok, másszor az, hogy ideigesítem azzal, hogy hozzá beszélek. Ma megkérdeztem, hogyan tudnék tanulni a pénzről (semmit nem tudok róla, se a banki, és egyéb dolgokról) és hogyan kell megtervezni a céljaidat. Elmondta, hogy menjek közgazdásznak. Azért, hogy biztosra menjek több kérdést is feltettem. Erre elkezdett ordibálni velem, hogy ne idegesítsem. (Most itt sírok a szobámba btw.)


Az érettségim sajnos nem lett jó, a szakmában amit utána OKJ-n elvégeztem (4re) nem tudtam elhelyezkedni. Most éppen a felvételi folyamat megy egy casul munkahelyen. És egy 2. Szakmát tanulok. A kérdésem az lenne, hogy mit csináljak? A testvérem, ha rossz kedve van verbálisan bànt. Anyám stresszel az odibálás/szídásaival. És akármit csinálok mindig talál valami új dolgot, h azt miért nem csináltam meg. A munka, ha majd elintéztük a szerződést, csak részmunka idő lesz, hogy rendesen tudjak suliba járni. Mit tegyek? Albérletbe nem tudok menni, mert a fizetésemből az albérletemre se biztos, hogy pénz lenne nem hogy a rezsire és ételre. A fizetésemből a magán tanárokon gondolkodtam, hogy újra rakjam az érettségit(Rájöttem, hogy szeretek tanulni és, hogy szükséges is ahhoz, hogy megélj.) és elmenjek közgazdásznak.(anyám is az és nem nagyon ajánlotta fel, hogy tanítana) Teljesen kilátástalan vagyok. Mivel semmit nem tanultam tőle, hogy kéne meneddzselni az életem. Amit utoljára segített talán az az önéletrajz írás (18 évesen).

20éves vagyok, 1érettségivel és egy szakmával(amihez nincs 2 év min. Tp-m, hogy felvegyenek akárhova). Jelenleg csóró( nem sokáig)



2019. nov. 17. 16:06
 1/2 anonim ***** válasza:
86%
Nem kell közgazdásznak lenne ahhoz, hogy megértsd a pénzzel kapcsolatos dolgokat. Rengeteg könyv és online cikk van a neten, amik segítenek neked.
2019. nov. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia!


Ha tudok segíteni, írj bátran üzenetet. Ha tudok, akkor segítek szívesen, én nemsokára végezni fogok az egyetemen közgazdászként.

2020. febr. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!