Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Telebeszélik a gyerekem...

Telebeszélik a gyerekem fejét, ma már ő volt elővéve. Mit csináljak ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

A lányom 10 éves, az apjával 6 éve elváltunk. Nekem időközben lett másik férjem, de a volt férjemmel a jóviszony megmaradt, már amennyire ez lehetséges azok után, hogy szeretője volt másfél éven át mellettem...

A lényeg, hogy kéthetente a volt anyósoméknál van a lányom, ott lakik a volt sógornőm is. Már többször mondta, hogy csúnyán beszéltek rólam ott, vagy megjegyzést tettek ránk, hogy élünk, hova megyünk nyaralni, vagy éppen hogy nevelem a lányomat. De a legutóbbi betett, a lányom hazafele megkérdezte tőlem a kocsiban, hogy én a férjemmel tényleg a pénz miatt vagyok együtt?! Kérdeztem, hogy ezt honnan veszi, mert lövésem sem volt, hol hallhatott ilyet akár rólam, akár másról. Mondta, hogy a nagynénje mondta neki, meg hogy "jó cserét csináltam, az biztos". Én akkor felhívtam a volt sógornőmet, hogy igaz-e ez, vagy a gyerek ferdít. Mondta, hogy hát ő csak viccelt, meg nem gondolta, hogy ezt majd visszamondja, és ezt ő egyáltalán nem komolyan gondolta. Akkor elég határozottan elmondtam neki, hogy előbb a saját életében tegyen rendet, azután foglalkozzon az enyémmel és hogyha problémája van, zavarja valami, azt nekem mondja, ne a lányomnak. Plusz úgy érzem, hogy abban a házasságban nem én voltam az, aki átvágta a másikat, aztán próbálta kiforgatni még a saját vagyonából is (anyósomék pl nagyon pályáztak a lakásom felére, szüleimtől földekre), úgyhogy nem érzem úgy, hogy én lennék az, akiről így kéne beszélni. Akkor szabadkozott, hogy hát ő akkor sem úgy gondolta, meg nem akar ezért haragot velem. Gondoltam ennyi.


Viszont ma is náluk volt a lányom, mikor délután hazajött, láttam, hogy van valami baja. Kérdezgettem, érdeklődtem, de nem mondott semmit. Most elalváskor mondta, hogy miért hívtam fel a nagynénjét, mert most haragszik rá ott mindenki, hogy ő árulkodott, és neki ezek után semmit nem fognak elmondani, mert mindennel szalad hozzám. Ideges vagyok nagyon, mert nem gondolom, hogy egy gyereket hibáztatni kéne ezért, meg szemrehányást tenni neki. A férjem szerint feleslegesen puffogok ezen, mert változni úgysem fognak, és ha megint telefonálok, lehet újra elő lesz véve a gyerek. De akkor tűrjek csendben?! Ez most volt 10-kor, akkor már nem akartam feltelefonálni őket, főleg mert anyósom beveszi 9-kor a gyógyszereit és utána már k.o.


2019. nov. 18. 00:33
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
85%

A volt férjed tud erről?

Ha igen, mit szól hozza? Vagy egyértelműen o is teljesen egyetért a családjával?

2019. nov. 18. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
94%
Miért kéne csendben maradnod vagy a gyereknek is? Én személyesen meglátogatnám és észhez téríteném azt a tetvet, a gyerekkel pedig elbeszélgetnék hogy amit ők mondtak rólad az egyszerű hazugság. A gyereknek tudnia kell az igazat, a hazugot pedig szembesíteni kell.
2019. nov. 18. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem nem biztos, hogy engedned kene hozzajuk a kislanyt. Marmint teljes hetvegeket. Par orara atmehettek, de te is legyel ott egy darabig. Eleg aljas a gyereket a szulo ellen hangolni... Sajnalom, hogy ez tortent veletek.
2019. nov. 18. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
99%

3.-kal érték egyet!


Szerintem se hagyd náluk ezek után sokáig a lányod. (Már ha egyaltalan hagyod, hogy tovabbra is menjen oda... én a helyedben ezutan biztosna megszakitanám a kapcsolatot velük, hiszen a ellened hangolják)


Egész hétvégére biztosan nem. Pár órára max, és úgy hogy te is ott vagy vele.

Volt férjednek mindenképpen meséld el ezt az egészet.


Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe hoztak téged.

2019. nov. 18. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
99%
Egyetértek az előttem szólókkal. Apukához menjen, az OK. Nagyszülőkhöz ritkítani a látogatásokat, és csak veled!
2019. nov. 18. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
85%
Gondolom, apuka viszi így is úgy is.... :-(
2019. nov. 18. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
98%

ugyan ebben voltam mint a lányod

utólag felnőtt fejjel azt mondom, jobban jártam volna, ha anyám eltilt tőlük, lelkileg ez nagyon megterhelő volt

2019. nov. 18. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
99%

1. A gyereknek nyiltan mondd meg, hogy a nagynéni - meg a többiek is - nem becsületesek, amit mondanak, az nem igaz.

2. A volt férjeddel beszéld meg, hogy a gyereket vagy ne vigye oda, vagy fgyeljen arra, hogy ne zaklassák ilyennel a családtagok. Ha nem teszi, akkor erösen meggondolandó, hogy a gyámhatósághoz fordulj és felügyelt láthatást kérj egy ideig.

3. Menj oda a gyerekkel együtt és elötte közöld a rokonsággal, hogy a gyerek nem arra való, hogy rajta vezessék le a frusztrációjukat, ebbe a gyereket ne vonják bele.

2019. nov. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
98%

Én odamennék személyesen, és elmondanám nekik, hogy a gyerek egész nap lehangolt volt, majd este nagy nehezen kiadta a bánatát, miszerint megint hallgatnia kellett, hogy milyen "rossz" vagy (pedig nem, de sajnos ha szegénnyel ezt el akarják hitetni, az eléggé szar egy gyerek lelkének - pláne, ha valamennyire hisz is nekik)

és ráadásul még le is szidják, ha ezt el merészeli mondani.

Mások háta mögött szidni alapból nem szép dolog, pláne a 10 éves kislánya előtt.


Ez nem tesz jót a lelkivilágának, ezért a találkozásokat csökkentsd, és legyél te is jelen.

2019. nov. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
97%

Beszéld meg velük, hogy ha nem hagynak fel a gyerek

lelki terrorizálásával, hogy ellened akarják nevelni,

akkor kérni fogod a családsegytő/gyermekvédelem segtítségét, hogy csak és csak is a jelenlétedben találkozhat a nagymama az unokájával.


Nem neked ártanak, hanem a gyermek lelki fejlődésében okoznak zavart, hogy a nagymama, akit ő szeret,

az anyja ellen akarja hangolni, az anyját bántja, sértegeti, megjegyzéseket tesz rá.


Ezek nagyon súlyos dolgok. Most kell véget vetni.

A gyerek nem tud védekezni, megvédeni az anyját

a felnőttek áskálódásaival szemben.

Kötelesek megóvni a gyereket az ilyen traumáktól, akármilyen is a véleményük rólad. Igazságos, vagy nem igazságos.

De a gyerek tabu!

2019. nov. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!