Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akarunk hazaköltözni egy...

Nem akarunk hazaköltözni egy romos, félig leomlott házba, miért olyan felfoghatatlan ez?

Figyelt kérdés

A párommal kisbabánk lesz, mi Budapesten élünk. A családunk többi tagja vidéken, innen 210 km-re. A hétvégén bejelentettük a hírt, volt nagy boldogság, de utána jött a "hogyan tovább" kérdés. Mi itt képzeljük el az életünket, nem szeretnénk hazaköltözni vidékre. Hiába nem falu, hanem város, teljesen el van maradva. A vásárlási lehetőség kimerül egy Tescoban és három kisboltban, az utak minősége katasztrófa, egy gimi és egy szakközép van, stb. Itt már megvan a saját kis életünk, ráadásul én az egyetemet mindenképpen szeretném befejezni levelezőn, és nagyon nem mindegy, hogy több, mint 400 km-t autózok miatta, vagy csak "ide megyek a sarokra". Ráadásul az én családom olyan, hogy mindenbe beleszólnak, mindent meg kell beszélni. Anya a mai napig tájékoztatja mamáékat minden napjukról, mama beleszól abba is, hogy anya mikor jön hozzánk, vagy mit hoz, éppen mit főz. 18 évesen ha akartam venni egy új kabátot, előtte egy 7 fős "rögtönítélő bíróságnak" is okéznia kellett, mert különben kitört a háború otthon. Nem azt mondom, hogy meg kell szakítani a kapcsolatot a családdal, mert én beszélek a szüleimmel naponta/kétnaponta, de nem avatom be őket ilyen szinten az életünkbe, nem is engedek teret annak, hogy beleszóljanak. Ha hazamennénk, ráadásul otthon lennék egy kisbabával, tuti mindenki velünk foglalkozna.

Plusz most a nagyszüleim (vagyis tatám inkább) kitalálta, hogy költözzünk be a 92 éves dédnagyanyám házába, akit utoljára 9 éve láttam... Nagyon gonosz nő a mai napig, egész életében az volt. Tatán kívül senki nem nyitja rá az ajtót, ő megy hozzá heti kétszer, de mama mindig mondja, hogy nagyon terhes neki már, mert a dédi mindenen problémázik, plusz telebeszéli a fejét folyton. Sajnálom valahol, mert tényleg szörnyű lehet egyedül élni így, de valahol meg úgy érzem, ő tehet erről, hogy senki sem szereti, nincs senkije. Szóval ők azt szeretnék, hogy egy ezeréves, romos dohos házba költözzünk be, mondván "úgyis lehet azt alakítgatni", meg hogy kisgyerekkel milyen jó lesz majd az a hatalmas udvar. Én először azt hittem, viccelnek, de nem. Kiakadtam, hogy inkább engem rángatnának haza, minthogy maguk között ezt elintézzék, ráadásul szerintem a dédinek már otthonban lenne a helye évek óta (mindenkit beenged a házba, nem tud magára vigyázni, tavaly télen pl elesett kint és két órán át a hidegben feküdt, mert nem bírt felállni). Közben az anyám is lelki terrort alkalmaz, hogy az egyetlen gyerekük vagyok, hogy tehetem meg, hogy elveszem tőlük az unokát, meg mikor fogja így ő látni, majd havonta egyszer?!


Tanácstalan vagyok, hogy mit kéne csináljunk, hogy lenyugodjanak, ez a helyzet megoldódjon. Fura mód a párom családja is ott él, mégsem kaptuk ezt, apósom viccesen annyit jegyzett meg, hogy akkor mostmár a párom anyukájának is meg kell tanulnia Budapesten tájékozódni.


2019. nov. 19. 09:32
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
96%

Két opciót látok, amit mondhatsz nekik:

Az udvariasabb: "Köszönjük az ajánlatot, de nem."

A lényegretörőbb: "NEM."

2019. nov. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
95%
Gondolom, erőszakkal nem fognak titeket oda elrángatni! Mindenképpen maradjatok Budapesten, ha itt jó nektek! Meg kell mondani, hogy nem és kész.
2019. nov. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
94%

Elköltöztetek, és élitek tovább a saját életeteket. Amilyen a család jobb is, ha nem vagytok túl közel egymáshoz, mert biztos átjárnának..

Nem kell semmit tenned, megköszönöd a lehetőséget, de nem éltek vele.

2019. nov. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim válasza:
95%
Csak azt nem értem, miért is kéne hazaköltöznötök? Megvan a saját életed, babát vársz, van párkapcsolatod, elviekben felnőtt, döntésképes ember vagy. Nem értem, egyáltalán hogyan született meg benned ennek a "javaslatnak" egyáltalán a fontolásba vétele, mikor szüleidnek és egyéb szedett-vedett rokonságnak a te életedhez semmi köze sincs az égadta egy világon. Felnőtt nő vagy, tanulj meg kiállni magadért, higgadtan, de erélyesen mondd meg nekik, hogy törődjenek a saját dolgukkal, nem költözöl vissza abba a putriba csak azért, mert érzelmileg zsarolnak (ráadásul olyan nyíltan és olyan pongyola, gyenge módon, hogy még egy öt éves is szemberöhögné őket!).
2019. nov. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
91%
Az nem a te felelősséged, hogy a mamival mi lesz. Te az unokája vagy. Vannak neki gyerekei, egy gyereknek kell gondoskodni az idős szüleirő, így ezt ne vedd magadra. Ahogyan az sem a te bajod, hogy anyukád csak egy gyereket vállalt. A mai világban van Skype, facebook, minden, lehet tartani a kapcsolatot.
2019. nov. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
93%
Az én szüleim is ilyenek amúgy, csak ők már ott közbe léptek, hogy ne is merjek elköltözni. Én meg olyan szakra jöttem, amivel meg nem is lehet ott dolgozni, ahol élünk, sakk.
2019. nov. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
95%

“ Közben az anyám is lelki terrort alkalmaz, hogy az egyetlen gyerekük vagyok,“


És ez rajtad múlt, hogy egyke lettél vagy rajta?


Szerintem nincs itt kérdés, nem kell engedni a hülyeségnek.

Ha csak fele ennyi érved lenne, az is sok lenne.


Azért kérdezd majd meg anyukád, hogy elvenné a gyerek lehetőségeit, csak hogy neki ismét jó legyen az élet vidéken?

2019. nov. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
20%

Nehéz ügy

Pláne,hogy a szülővárosod 210km.

Pesttől az egyetem egy sarok,otthonról meg 400km...

Hol adódik az út hosszáhog az a kevés 80-100km extra?

2019. nov. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
88%

Megvan a saját életetek akkor miért költöznétek vissza? Nem látom értelmét. Mikor mi babát vártunk anyósom akarta hogy odaköltözzünk holott hely sem lett volna +3 főnek. Csak azért hogy az unokája mellette legyen ő meg dicsekedjen és beleszóljon mindenbe.

Mi is a városban maradtunk nekünk is megban az életünk,illetve minden szempontból jobb a gyermeknek. A szüleid élete nem a te felelősséged. Boldogabbak lesztek és nyugodtabbak ha maradtok ahol vagytok

2019. nov. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

"Hol adódik az út hosszáhog az a kevés 80-100km extra?"


Nyilván az egyetemről haza is kell menni, oda-vissza számoltam. De tökjó, hogy neked ennyi jött le!:)



Amúgy mondtuk már nekik, hogy nem. Szépen is, csúnyán is. De csak nyomatják... Hogy milyen jó lenne nekem is, hogy nem egyedül lennék a babával, lenne kihez szólni. Persze, csak szerintem egy 90+os nénivel majdnem több a gond, mint egy újszülöttel...

2019. nov. 19. 10:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!