Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez válóok lehet?...

Szerintetek ez válóok lehet? Miért nem számíthatok senkire a bajban?

Figyelt kérdés
35 éves nő vagyok és 2 hónapja munkanélküli. Sajnos egy hónap múlva már a munkaügyitől sem kapok ellátást és félek, hogy utána sem fogok állást találni. A férjem és a családja úgy érzem elég nehezen viseli ezt az időszakot, nagyon türelmetlenek és szinte félelmet látok a szemükben már a legeleje óta. Úgy érzem neheztelnek rám és ez az idő múlásával csak egyre erősödni fog. Félek, hogy nem fogja ezt kibírni a házasságunk, ha nem lesz munkám pár héten belül és már azon gondolkodom, hogy visszaköltözöm a szüleimhez, mert nem bírom elviselni, ahogy rám néz a férjem, mintha egy teher lennék számára. Ti mit tennétek a helyemben?
2019. nov. 19. 11:54
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
95%
Beszéljetek egymással. Lehet, hogy ez a hogy néz rám, csak az agyad szüleménye. Anyagilag át tudjátok hidalni ezt az időszakot, nincsenek veszekedések? Amennyiben keresel munkát, akkor neheztelni biztos nem tud.
2019. nov. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Anyagi problémáink nincsenek, mert a férjem viszonylag jól keres, de ettől függetlenül folyamatosan keresem a munkát, sajnos eddig sikertelenül.
2019. nov. 19. 12:04
 3/27 anonim ***** válasza:
23%

Természetesen munkát keresnék.

Ha nem találok kedvemre valót, akkor is elhelyezkednék, de közben továbbkeresnék. Manapság nem probléma munkát találni még vidéken sem, de természetesen nem az utcátok sarkán, így lehet ingázni kell. Erre viszont vannak már szinte mindenütt céges buszok.

Vagy kényelmesebb lenne a szüleiddel eltartatnod magad?

2019. nov. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
35%

Normális FÉRFI, eltartaná a csaját.


Keress valami, BÁRMI, csicska melót, hogy bekussoljon.

Vagy kell letenned havi X összeget?


Posta, nagy boltok, gyárak, ezek mindig keresnek embert.

2019. nov. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudjuk, miért lettél munkanélküli és milyen munkakörben dolgoztál eddig. Nem tudjuk, az ország melyik részén élsz, mihez értesz, mit tettél eddig, hogy találj állást.


Egyrészt elvárható, hogy a férjed melletted álljon, biztasson az álláskeresésben, másrészt neked is kötelességed keresni, és nem finnyáskodni, ha csak közepesen rossz lehetőségek adódnak. A semminél az is jobb. És később is lehet váltani, ha jobbat találsz.


Szóval, egyik oldalról sajnálatos, ha a férjed nem áll melletted lelkileg egy ilyen helyzetben. Másrészt viszont, ha ő azt érzi, hogy te csak kényelmesen tengsz-lengsz, és vársz az állommelóra, akkor megértem, ha ingerült és türelmetlen veled.

2019. nov. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk nem az. A férjem jól keres, ha anyagi nehézségeink lennének, bármit elvállalnék. Jelenleg itthon dolgozok, igaz, nem keresek annyit, mint amennyit a korábbi munkahelyemen, de valamennyit hoz a konyhára, és én sem érzem úgy, hogy ingyenélő vagyok. A gyerekeinkkel, háztartással is többet tudok foglalkozni, ennek is van értéke. A férjemet nem zavarja, hogy nem ülök egész nap egy irodában.
2019. nov. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
88%
Bocs, a férjed családjának konkrétan mi köze ehhez? Ez nem a kettőtök problémája?
2019. nov. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
86%
Ahol ez valóok azt rég megette a fene
2019. nov. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
83%

Es ha megbetegszel a férjed akkor is igy fog rád nézni,hogy nem tudsz menni dolgozni?!

Ha ilyen a felfogása és tehetem nem maradnék vele, csakis akkor ha más lenne a hozzállása.

2019. nov. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
83%

Valószínűleg csak a képzeleted szüleménye, az, ahogy rádnéz a férjed, mert már te nem bírod magad elviselni.


A családja pedig őszintén aggódik értetek, hogy mit fogsz kezdeni, ha nem találsz munkát? Van-e valami terved? Egyéni vállalkozásba kezdesz? Elkezdessz valami újat tanulni?


Én hasonló helyzetben voltam. Olyan városban éltünk ahol 1 db kórház volt, szociális intézmény semmi. Szakmám szerint diplomás ápoló voltam, dolgoztam a kórházunkban 5 évig, majd létszám leépítés volt, az ápolók felét elküldték. Csak olyanokat tartották meg akikre valamiféle támogatást fel tudták venni. Pl pályakezdőket. Másik városba nem tudtam menni dolgozni, mert inkább a helybéliek vették fel.


Fogtam magam, elmentem egy műkörmös képzésre és elvégeztem azt. Tény, hogy amíg a a képzés tartott, és kialakított ám a saját vendégkörömet, addig a férjem tartott el, de most 2x annyit keresek, mint amikor a kórházban dolgoztam. A férjemnek se jelentett problémát, mert úgy volt vele, hogy inkább eltart 1-2 évig míg a körözés bejön, és addigi csinálok valamit, minthogy itthon üljek 4-5 évig, hátha találok a szakmában valamit.

2019. nov. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!