Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi félretett pénzed van?...

Mennyi félretett pénzed van? Mire vitted, és hogyan képzeled el az életed?

Figyelt kérdés

Én: 2,5 millió megtakarított pénz, havi bevételem átlag 450ezer körül mozog nettó (hol kevesebb, hol több, vállalkozó vagyok, és kb. egy éve ennyi csak, előtte 2-300 körül mozgott évekig). Max 250 megy megélhetésre, amiből 90 az albérlet (egy szobát bérlek).


32 vagyok, szüleim átlagemberek, átlagbérrel (most már nyugdíjjal), örökségem egy szépen felújított vidéki ház lesz meg legjobb esetben 2 millió. Egy féltestvérem van, de rá nem számíthatok. Párom sincs jelenleg, dolgozom az ügyön, csak nehéz normális értékrendet valló partnert találni, mint ahogy a lakásvásárlás is, ugyanis hitelbe nem szeretném verni magam, pedig enélkül szinte elképzelhetetlennek látom, hogy valaha is legyen saját kuckóm. Külföldön nem dolgoztam még, lehet, hogy meg kellene próbálni. Szakmailag sikeres vagyok, 1-2 munkámat már díjakkal is elismerték, habár ezt többen elmondhatják magukról a munkatársaim közül, médiában dolgozom. Baráti társaságom inkább vidéken van, velük 1-2 hetente találkozom, de Budapesten többnyire magányos vagyok.


Ez nem egy önsajnáló kérdés akar lenni, a véleményetek őszintén érdekel: szerintetek elégedett lehetek-e az elért helyzetemmel, vagy sokkal többet kellene még dolgoznom? Látom magam körül, hogy egyre többen vesznek lakást olyanok is, akik minden pénzüket elbulizzák, hitelt nyakra főre vesznek fel iPad-re, felesleges dolgokra, meg utazásra néhány insta kép kedvéért. Élnek minden tervezés nélkül, mégis minden szinte automatikusan sikerül nekik. Tudom, hogy nem mindenki ilyen - de nagyon sok ilyet látok. Én igyekszem tartalékolni, amit csak lehet, mégsem érzem, hogy nagyon egyről a kettőre jutnék. Mit gondoltok? Ti hol tartotok jelenleg az álmaitok megvalósításával? Kort, nemet minimum írjatok kérlek.



2019. dec. 1. 06:03
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
85%

teljesen elegedett lehetsz

ne dolgozd szet magad, vigyazz az egeszsegedre

es ne csak azokat vedd eszre, akik lakast vesznek, hanem azokat ia, akiknek eselyuk sincs arra, amit te maris elertel

2019. dec. 1. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem okés a kis életed.

Ez a tervezés nélküli tuti bejövős élet, azért elég csalóka.

Lehet felszín, alatta meg küszködés.

A biztos jólét mögött pedig mindig ott van a szülők által biztosított háttér, megcsúszás esetén a tőkeinjekció.

Én senkit nem ismerek, aki önerőből 0-ról sokra vitte.

Csak sunnyognak, többnek akarnak látszani stb.

Mindegyik alá alátettek lakást, autót, fizették a tanulást, vagy örököltek.

2019. dec. 1. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
7%

Ha napi 8-10 órát dolgozol, akkor meg van a maximum munkád.

450ezer azért nem túl sok. Ez mondjuk egy kömüvesnek vagy egy bolti kasszásnak sok lenne, de gondolom te ennél magasabb munkát végzel, és gondolom nyelveket is beszélsz.


Èn Németországban élek, itt egy jó átlagos munkával rendelkezö ember lakásban vagy házat bérel, és évente egy Mallorca vagy hasonló nyári nyaralás simán bele fér. Fenttart egy autót, és normál mennyiségben szórakozik.

2019. dec. 1. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
81%
A félretett pénz alatt mit értesz? Számlán tartott készpénz vagy vagyon? Nekünk közös a számlánk a férjemmel, kb 2 millió van rajta most. A vagyonunk 80mn körül van, 2 saját lakás, mínusz kb 12mn hitel) Kb. ugyananyi a fizunk fejenként (+ évente kapunk 2-2 havi bónuszt), mint neked és egyidősek vagyunk. Nem kaptunk otthonról számottevő támogatást, amit igen, azt visszafizettük már rég. Örökség sem lesz sok, mi 3-an, páromék 4-en vannak testvérek (de remélem még vagy 20 évig nem lesz aktuális ez a kérdés). A vagyont hitelből értük el, nem is értem miért olyan ördögtől való ez egyesek szemében. Hitel nélkül csak néztük volna az elmúlt években, hogy gyorsabban nőnek a lakásárak, mint a megtakarításunk. Így meg én élvezem azt, hogy kb a semmiből lett +20-30 milliónk. Jól látod amúgy, találnod kell egy lányt, akivel együtt képzelitek el a jövőt, párban sokkal könnyebb lesz előre jutni.
2019. dec. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!


4:én pont ezt nem értem, hogyan jutnak el emberek addig, hogy akár az összes félretett pénzüket feltegyék egy lapra, ilyen gazdasági helyzetben. Úgy értem, mi az, amiről ők tudnak, és én nem? Lehet, hogy én vagyok paranoid, elvégre nincs rokonom, ismerősöm, akitől ilyen téren tanácsot kérhetnék.

2019. dec. 1. 08:31
 6/57 anonim ***** válasza:
79%
Nem vagy paranoid. Ha nem csinálnád jól, nem tartanál sehol. Hitelt csak akkor vegyél fel, ha muszáj.
2019. dec. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
69%
31 éves vagyok, férjnél vagyok, van 2 gyermekem, egy házunk (hitelből) és egy autónk. Jól élünk. Ki mivel elégedett?! Én csalódott lettem volna, ha 30 éves koromig nincs családom pl.
2019. dec. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
65%
Azért ne ítéld el a hiteleseket. 90 ezret dobsz ki az ablakon 1 szobáért, nekünk annyi a hitelünk es kertes házunk van (vagyis egyszer a miénk lesz).
2019. dec. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 A kérdező kommentje:

8: te nő vagy, a te helyzeted is más, és gondolom nem te dolgoztál elsősorban a házért és autóért.


9: nem ítélem el őket, a 90 pedig nem egészen kidobás - azt az életszínvonalat fizetem meg, amit jelenleg nem engedhetnék meg magamnak (a fővárosban élni és dolgozni). Enélkül vidéken élnék mamahotelben, és rosszabbul jönnék ki jóval, mint jelenleg úgy, hogy egy jelentős összeget fizetek másnak. Teszem hozzá, nagyon sokan lakást bérelnek már 150 körül havonta, én éppen spórolás miatt bevállalom a szobát.


Amúgy gratulálok, hogy eddig egy embernek sikerült felfogni a nehéz kérést, hogy írjatok nemet és kort is.

2019. dec. 1. 12:52
 10/57 anonim ***** válasza:
27%

Csak az első bekedzésed olvastam.

Egy szobát bérelsz 90ért?? Mekkora ház az, hogy egy szoba benne 90?? És miét csinálod ezt?? Van ahol rezsivel együtt 40.

Nem tudom mit csinálsz, hogy 160 is elmehet megélhetésre. El kéne picit gondolkozz.


Nos..

Asszem nincs félre rakott pénzem. Most kezdtem dolgozni én is vállalkozóként. Ami megtakarítódik, azt a páromnak adom, vagy a gyerekem számlájára. Nagyon keveset dolgozok a gyerek léte miatt.


Leírhatatlan szinten és formában felfejlesztettem az elmém és szellemem. Hihetetlenül jól vagyok, és harmonizált az életem összes területén. Imádok minden pillanatot, és várom a jövőm minden részét.

Van egy leírhatatlanul magas önismerettel rendelkező társam, akivel van egy jözös gyerekünk, aki olyan bölcs, mint 3,5 másik.

A barátaim régiek és stabilak. Egyik közeli emberrel sem tudnék olyan helyzetet elkpézelni, ami a kapcsolat végéhez vezetne.


Az életem úgy képzelem el..., hogy folytatom... Hagyom, hogy a sors tovább segítsen, fejlesszen, és hozza a mennyeibbnél mennyeibb embereket az életembe.

Ha úgy alakul, szeretnék alapítani egy két dolgot, főleg filozófiai/ vallási nézetet, ami egyesíti az összes állandó, és jó nézetet. De enélkül is jól megleszek.


Szóval az álmaim megvalósításában 100% után járok.

A korom és nemem lényegtelen. Bocsi. :))

2019. dec. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!