Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Utasítottatok már vissza...

Utasítottatok már vissza keresztszülő felkérést? Vagy titeket utasítottak-e már vissza?

Figyelt kérdés
Rosszul esett az illetőnek/nektek, vagy felelősségteljes döntésnek tartjátok?

2019. dec. 6. 18:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%
te a szülő vagy a keresztszülő vagy, melyik oldalról tervezed visszautasítani?
2019. dec. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Melyik oldalról? Dehát szülő a felkérő. Ezt csak a keresztszülő jelölt utasíthatja vissza.
2019. dec. 6. 19:12
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Fél éve kértek meg, hogy legyek keresztanyuka. Kedvesen de elutasítottam. Nem volt harag, megértették. Más lett helyettem
2019. dec. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Többször is. Az egyik a barátnőm volt, akkoriban hívő ember voltam, de messze nem katolikus és nem is lettem volna hajlandó átkeresztelkedni.

Aztán később nem hívő koromban a férjem húga kért fel. Ott is azzal utasítottam el, hogy nem vagyok katolikus.

Mindkét esetben visszás volt számomra, hogy olyan emberek kértek fel erre, akik jobban hittek a fekete macskában, mint bármilyen Istenben és fogalmuk sem volt róla, mi a megkeresztelkedés lényege. Én bemerítkeztem és az egy komoly döntés volt részemről. Hitemmel is ellenkezik kisbabák keresztelése, akiknek semmilyen személyes döntése nincs ebben az egészben, és ha van Isten, tudom jól, hogy nem kedveli ezt a képmutató szokást.

Mivel hallottam arról a felfogásról is, hogy a keresztszülőség lényege abban van, hogy ha a szülők meghalnak, a keresztszülő fogja felnevelni a gyereket, ebben már több értelmet találtam. Megkérdeztem a nem hívő férjem testvérét, hogy emiatt kért fel esetleg. Azt mondta, hogy nem. Így aztán nem erőltettem tovább a témát, mert kész röhej.

2019. dec. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Régen más idők voltak. Sokkal többen meghaltak betegségekben, ezért is választottak olyat, aki majd felneveli ha esetleg velük történik vm. De ma a szülők halála esetén a jog szerint a keresztszülőnek nincs semmifajta előjoga arra, hogy ő legyen a gyermek gyámja csak azért mert ő keresztszülő. Ma ez már csak hagyomány, hogy még több ember legyen a gyerek életében.
2019. dec. 6. 23:27
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Abban az esetben, ha valóban vallási iránymutatás céljából kérnek fel, annak van értelme (a felnevelés dolog már a mai gyámügyi szabályok miatt értelmét vesztette), de ha így lenne, nem kellene a visszautasításról beszélni. Nyilván nem erről van szó. Szerintem nincs sértődésre alapot adó dolog benne ez utóbbi esetben, mivel manapság semmi köze sokszor a valláshoz, sokszor pogány, ill. vallási szempontból össze sem házasodott szülők kérnek fel egy újabb pénztárcát, ajándék-disztribútort a gyereknek. Aki ebben nem akar résztvenni keresztelő címszó alatt, az teljesen normális. Én így gondoltam, amikor utalgattak rá. Visszautalgattam a véleményemet, vették a lapot.
2019. dec. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Én is így gondolom. Eszembe jutott, hogy tizenévesen úgy voltam vele hogy nem illik visszautasítani, de most x évvel később már visszautasítanám, mert ahogy elköltöztünk ritkán találkoztunk, és nem alakult ki semmilyen kötődés gyerekkel azon kívül hogy ajándékot vittem neki. Arról nem beszélve, hogy a szülőkkel később megszakadt a kapcsolatom így pedig lehetetlen lett volna egy kisgyerekkel kapcsolatot tartani. Tehát én már nem erőltetném. Ha jóban vagyok valakivel úgyis részt veszünk egymás életében, ehez nem kell keresztszülőnek lenni (nyilván vallásos szemszögből más a helyzet).

Ezért voltam kíváncsi, hogy hogyan fogadták a szülők, vagy éppen fordítva, mint szülő hogyan viseltétek a visszautasítást.

2019. dec. 7. 12:56
 8/13 Metionin ***** válasza:
100%
Igen. Egy nem tudom hanyadik unokatesóm keresett meg, akit gyerekkoromban láttam vagy 2x. Evidens volt hogy elutasítom, több okból is: nem voltunk kapcsolatban, nem ismerem a családját, nem hiszek a vallásos dolgokban, nem szeretem a gyerekeket meg úgy alapból ellenzem ezt az egész babakori keresztelést. A csaj csak annyit mondott hogy hát oké akkor keresek mást, később hallottuk vissza hogy az anyja panaszolta hogy visszautasítottam, pedig "milyen kár, városban dolgozik, biztos jól keres". :D
2019. dec. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi utasítottunk vissza felkérést.

Unokatesóm kért meg.

Sosem szerettük egymást. Egy faluban nőttünk fek és nyaranta mamánál voltunk, még a szülők dolgoztak. De nem szerettük egymást.

Mi elköltöztünk, jó anyagi körülményeink vannak.

Mikor haza látogattunk, felkerestek minket.

Hát nagyon meglepődtünk, mert akkor már kb 3 éve nem is találkoztunk.....

Elmondták h szeretnénk ha mi lennénk a keresztszülők.

Mi pedig udvariasan elmondtuk, hogy sajnos nagyon ritkán járunk "haza" (anyuékhoz) így minimális kapcsolatunk lenbe,a kicsivel. És szerintünk ez nem jó.

Próbáltak erősködni h csak a szülinapok, ballagások stb lenne a max plusz hazajárásunk. De mondtuk h sajnos ez sem fér bele.


Őszintén szólva megértették h gyanítjuk hogy ők nem olyan keresztszülőt akarnak aki igazán törődik a gyerekkel, hanem inkább olyat aki majd vesz ezt azt (és tudta h mi megtehetjük)

Nyilván vérig volt sértve, amit azóta is 6 éve emleget a nagymamánknak. De letojom! Nem vok fejős tehén, és undorító hogy a gyerekének az alapján akart keresztszülőt hogy ki venne több/ drágább cuccokat.

2019. dec. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a következő helyzet volt. Sógornőm, és sógorom a férjemet kérte fel keresztapukának. ( sógorom bátyja a férjem). Emlékszem meghívtak minket ebédre, majd megkérdezték a férjemet, hogy lenne-e a kislányuk keresztapja. A férjem rámnézett, mert abban a hiszemben volt, hogy a keresztszülősség mindkettőnkre vonatkozik, és kérdezte tőlem. "Na drága.. leszünk keresztszülők?" De mielőtt bármit is mondhattam volna, sógornőm rögtön közölte, hogy keresztanyuka már van, csak keresztapuka kell a férjem személyében. Férjem végül pár nap gondolkodás után ( és könyörgés után) igent mondott. Én nem igazán sértődtem meg, mert végül is a keresztanyuka is családtag. (sógornőm húga) Végül is így helyes. Rá 3 évvel később újabb kislányuk született. Akkor is meghívtak minket, és akkor is kérték a férjemet, hogy legyen keresztapuka. Viszont a mások kislánynál úgy éreztem, engem kérnek fel, mert több testvér nincs, így én maradtam. De akkor is közölték, hogy keresztanyuka van a sógornőm barátnője személyében, csak keresztapuka kell megint. Először elutasította a férjem, de mivel megint könyörögtek elvállalta. Második eset, rosszul érintet, mert mindig azt hittem jóban vagyunk. Sejtettem, hogy a férjemet nemcsak azért kérték fel, mert rokon, hanem mert mi anyagilag nagyon jól állunk. Ez meg is mutatkozott az első kislánynál. De a második kislánynál, bár kaptak továbbra is ajándékot, pénzt stb, de visszafogtuk magunkat. De nem ez a gáz, hanem az, hogy megszületett a harmadik kislányuk. Ott is a férjemet kérték fel újra keresztapukának, majd megkérdeztek engem is, hogy elnnék keresztanyuka. Igent mondtam, de a következő mondatuk után visszaléptem. Ugyanis amikor mondtam, hogy szívesen vállalom, örülök neki, akkor jött a szövegük, hogy jó, mert előttem 4 barátnőt is megkérdeztek, sőt a sógornő a húgát is megkérdezte, de mind nemet mondott, így már csak én maradtam. Ez rosszul esett, ezért közöltem, hogy mégsem vállalom. A férjem sem vállalta, mert szerinte ez sértő volt.
2019. dec. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!