Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a tesóimat...

Mit tegyek, ha a tesóimat jobban szeretik és több mindent megengednek nekik, mint nekem?

Figyelt kérdés

Van egy 14 éves húgom és egy 7 éves öcsém.


Én 7 évesen még csak nem is álmodozhattam arról, hogy legyen érintőképernyős telefonom. 10 évesen kaptam egy nyomógombosat. Az öcsémnek meg már 5 évesen kapott egy érintőképernyőset (Huawei y3).


A húgom már 13 évesen befestethette a haját, én most 16 évesen még mindig nem.

Neki meg az öcsémnek mindig a legjobb és legújabb cuccokat veszik, nekem általában mindig használtat vesznek.


Én nem járhatok fodrászhoz, mert a hajunkat apám vágja. És sose egyenes, sokszor belevág, nem is ért hozzá. De apám mehet fodrászho, szinte minden hónapban megy is, van, hogy az öcsémet is elviszi.


Nekem sose adnak zsebpénzt, csak hébe-hóba egyszer, míg a húgomnak heti rendszerességgel több ezret.


Én még mindig a 6-odik osztályos koromban kapott cipő van, a húgomnak és az öcsémnek két évente újat vesznek.


Tegnap előtt is ezen volt a vita: szerettem volna egy új cipőt, mert a tesómnak is vettek. Erre az volt a válasz, hogy nekem azért nem vesznek, mert én tudok vigyázni rá, és jó lesz nekem az még. (Nincs semmi baja, csak az orra van megkopva kicsit. De már látszik rajta, hogy több éves cipő, ezért akarok újat.)



2019. dec. 6. 19:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
4%
Tegnapelott meg 20/l voltal, hasonlo sztorival...
2019. dec. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát akkor az nem én voltam. Linket esetleg nem tudnál küldeni a kérdésről?
2019. dec. 6. 19:24
 3/12 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__testveri..


4-5 éve ugyanaz a cipőd van? Egy 11-12 éves és egy 16 évesnek nem ugyanakkora lábmérete van kedves kérdező.

2019. dec. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát nekem 36-os a lábméretem. És kb 11-12 éves korom óta nem nőtt semmit, képzeld el.
2019. dec. 6. 20:06
 5/12 A kérdező kommentje:

Amit küldtél kérdést:


Azért nálunk nem ilyen durva a helyzet szerencsére, de akkor sem jó.

És az én húgom most 14 éves, a kérdésben meg egy 15+ éves lány szerepel.

2019. dec. 6. 20:07
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Ezek mind anyagi jellegű problémák. Ezek nem jelentik azt, hogy téged kevésbé szeretnek, mint a testvéreidet. Még az se biztos, hogy a testvéreidre többet költenek, mint rád. Gondolom, a szüleidnek be kell osztaniuk a pénzt, hogy mindenre jusson. Úgy vannak vele, hogy neked van használható cipőd, a testvéreid viszont kinövik a sajátjukat, muszáj másikat venni. Azt nem írtad, magukra mennyit költenek, jut-e nekik új cipőre, ruhára, anyukádnak fodrászra, egyebekre. Van egy olyan érzésem, hogy nem.

Lehet, hogy ruha szempontjából ugyanannyit költenek rátok, ezt ebből nem lehet megítélni. Nekem nincs bajom a használt ruhákkal, sokszor jobb minőségűek, mint az újak. És gondolom, megvan mindened, nem kell szakadt, kopott ruhákban járnod.

9 évvel ezelőtt volt már egyáltalán érintőképernyős telefon? Nem tudom, nekem csak kb. 3 éve van, de jobban szerettem az előzőt, amin voltak nyomógombok is. Most milyen telefonod van, mikor kaptad? 5 éves gyereknek szerintem is korai a saját telefon, mert nem tud rá vigyázni, de ez nem a te problémád. Gondolom, nem költöttek rá egy vagyont.

A fodrásznál egy férfi hajvágás sokkal olcsóbb (és gyorsabb), mint egy női frizura elkészítése. Ha befesteted a hajad, akkor havonta muszáj lesz fodrászhoz járnod, egyes frizuráknál is így van, szerintem szeretnék elkerülni az ezzel járó folyamatos kiadásokat. Kérd meg őket, hogy te is elmehess néha (nem havonta) levágatni a hajad, keress egy olcsó női fodrászt.

Azt megkérdezhetnéd tőlük, miért kap a húgod több zsebpénzt, gondolom, ennek is van valami oka.

Nyáron próbálj szerezni valamilyen diákmunkát, sok gondodat megoldaná.

2019. dec. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

6-os hozzászóló:

"Ezek mind anyagi jellegű problémák."

Nincs anyagi jellegű problémánk. A testvéreimnek megvesznek mindent, nekem szinte semmit.


"Még az se biztos, hogy a testvéreidre többet költenek, mint rád. "

Dehogynem. Írtam is: nekik évente, vagy 2 évente új cipő, nekem meg 4 éve ugyanaz a cipőm van.


"Úgy vannak vele, hogy neked van használható cipőd, a testvéreid viszont kinövik a sajátjukat, muszáj másikat venni."

És te ezzel egyet is értel? Csak azért, mert nem nő a lábam, ne kapjak cipőt?


"Azt nem írtad, magukra mennyit költenek, jut-e nekik új cipőre, ruhára, anyukádnak fodrászra, egyebekre."

Anyám jár fodrászhoz általában olyan félévente egyszer, egyébként apám vágja az ő haját is. Igen, neki jut cipőre meg ruhára, de ő is használtan veszi, csak apámnak meg a tesóimnak van új.


"Lehet, hogy ruha szempontjából ugyanannyit költenek rátok, ezt ebből nem lehet megítélni. "

Hogy lehetne, amikor nekik sokszor vesznek drágát, nekem pedig kevésszer olcsót? Mert szerintem sehogy.


"... használt ruhákkal, sokszor jobb minőségűek, mint az újak."

Hát azért nem mindegy, hogy új ruhád van, vagy megkapod a rokonoktól, turkálóktból a mások megunt, elhasznált, ki tudja hányszor beleizzadt, belebüdösödött ruháját. Ki tudja kin volt utoljára az a ruha.


"És gondolom, megvan mindened, nem kell szakadt, kopott ruhákban járnod"

A cipőm orra és oldala is meg van kopva. Van benne egy Nike-i jel (kínai), az is már jön lefele, mert csak oda volt ragasztva.


"9 évvel ezelőtt volt már egyáltalán érintőképernyős telefon?"

Volt.


"Nem tudom, nekem csak kb. 3 éve van, de jobban szerettem az előzőt, amin voltak nyomógombok is."

Te lehet jobban szeretted, én nem.


"Most milyen telefonod van, mikor kaptad?"

Samsung Galaxy Ace 4. 11 évesen kaptam. Az aksija nem jó, 2 órát nem bír ki, mert lemerül.


"5 éves gyereknek szerintem is korai a saját telefon, mert nem tud rá vigyázni, de ez nem a te problémád. "

Nem csak az, hogy nem tud rá vigyázni, hanem 5 évesnek egyáltalán minek is kell telefon? Most 7 éves az öcsém, most neki egy Samsung J3 (2016) van. Apától megörökölte, mert Apám hozott ki másik telefont.


"Gondolom, nem költöttek rá egy vagyont."

Nem, nem költöttek rá egy vagyont, de akkor is jobb telefonja van, mint nekem.


"Ha befesteted a hajad, akkor havonta muszáj lesz fodrászhoz járnod, egyes frizuráknál is így van, szerintem szeretnék elkerülni az ezzel járó folyamatos kiadásokat. "

Ha azt szerették volna elkerülni, akkor a húgomnak miért engedték?

2019. dec. 7. 11:12
 8/12 anonim ***** válasza:

De, anyagi jellegű, ezek mind pénzbe kerülnek. Neked az a legfontosabb, mit vesznek meg neked, hajfestés, ruha, cipő, telefon, mind külsőségek. Megértem, hogy neked ezek fontosak, de a szeretetet nem csak pénzben mérik. És egy gyerek esetében nem csak ezekre kell költeni. Telefon előfizetési díjak, iskola, tanulás, különórák, sport, étkeztetés, nyaralás, hobbik, szórakozás. A szüleidet kellene megkérdezni, valóban jól gondolod-e, hogy a testvéreidre sokkal több pénzt költenek. Ha igen, kérdezd meg, hogy miért van ez így, te nem vagy nekik ugyanannyira fontos?

"És te ezzel egyet is értel? Csak azért, mert nem nő a lábam, ne kapjak cipőt?" - Abban az esetben igen, ha nem futja nekik többre. Ha van pénz dögivel, akkor nem.

Anyukád ezek szerint magára is kb. annyi pénzt szán, mint rád, tehát úgy gondolhatja, neked is meg kellene elégedned ennyivel. A pasik általában sokkal kisebb ruhatárral rendelkeznek, mint a nők, cipőt se váltogatják olyan gyakran, ezért kevesebbszer vesznek, de jobb minőségűt.

Nem tudom, milyen turkálóban vásároltok, én kiváló minőségű, kifogástalanul tiszta ruhákat veszek magamnak használtan, a bolti árnál jóval olcsóbban. Unokahúgom, aki kb. annyi idős, mint te, szintén szívesen vesz magának márkás használt ruhákat, mert ezek legalább nem köszönnek vissza minden sarkon, pedig nagyon igényesen, korának megfelelően öltözködik. Én sokszor találtam már olyan ruhát használt ruhásnál, amiben még a bolti árcímke is benne volt, azaz még senki sem használta.

Ez a cipő tényleg gáz, de valóban csak egy cipőd van?

Cserélj telefont az öcséddel, vegyetek bele új aksit.

A húgodnak miért engedték a festést, ezt nem tudom, azóta is jár havonta festetni? Vagy csak egyszer kihisztizte magának?

2019. dec. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

"Megértem, hogy neked ezek fontosak, de a szeretetet nem csak pénzben mérik."

Miért? Te szeretetnek neveznéd azt, hogy a tesóimnak mindent megvesznek, nekem meg semmit? Hogy más cuccát kell hordjam, de nekik megveszik az újat? Ha spórolni akarnának, akkor miért azon a gyereken spórolnak, akit szeretnek? Akkor miért nem spórolnának mindhárok gyereken?


"És egy gyerek esetében nem csak ezekre kell költeni. Telefon előfizetési díjak, iskola, tanulás, különórák, sport, étkeztetés, nyaralás, hobbik, szórakozás."

A telefonom nem előfizetős, iskolába 500 ft egy hónapban az osztálypénz, amit nem nagyon szoktunk befizetni, nem járunk különórára se sportra, szórakozni nem szoktam, még egy cukrászdába se ülhetek be az osztálytársaimmal suli után.


"Abban az esetben igen, ha nem futja nekik többre. Ha van pénz dögivel, akkor nem."

Nem mondanám, hogy gazdagok vagyunk, inkább jó módban élünk.


"Ez a cipő tényleg gáz, de valóban csak egy cipőd van?"

Van még egy csizmám meg egy nyitott cipőm nyárra. Igen, gáz. Rózsaszín és nagyon kislányos.


"Cserélj telefont az öcséddel, vegyetek bele új aksit."

Miért? Te lecserélnéd a jó telefonodat egy rosszabbra? Mert szerintem nem.


"A húgodnak miért engedték a festést, ezt nem tudom, azóta is jár havonta festetni? Vagy csak egyszer kihisztizte magának?"

Azért engedték, mert neki szőkésbarna haja van és befestette barnára. Nekem barna hajam van. Nem engedik a szőke hajat, mert az kurv ás, a fekete haj meg öregbít, es ígyis idősnek látszom. 2-3 havonta ment hajat festetni, mert lassan nő a haja.

2019. dec. 7. 14:08
 10/12 A kérdező kommentje:

Ez lemaradt:

Az extrém hajfestést (lila, kék, piros, stb.) azért nem engedik, mert ne mászkáljak lila hajjal, se zölddel. Így marad a barna egyik árnyalata, ami tök hülyeség, értelme nem sok van.

2019. dec. 7. 14:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!