Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyelőre nem szeretnék családo...

Egyelőre nem szeretnék családot, miért kell folyton azt hangoztatni, hogy "kifutok az időből"?

Figyelt kérdés

A szüleim 5 éves koromban külön mentek, 2 éven át ment a huzavona a válás miatt. Utána jött az utálkozás, az egymás ellen nevelésem. Aztán jött a nevelőapám, aki először maga volt a lovag fehér lovon, de az esküvő után nagyon megváltozott. Anyám válni akar már 5 éve, de ott van az, hogy egyedül hogyan tartaná fenn magát, semmi sincs a nevén és közel az 50-hez nem sokan kezdenek új életet.

A nagyszüleimnél dettó ez van. Anyukám szülei egymás mellett élték le az életüket, mindent közösen értek el, volt olyan időszak, amikor csak mama dolgozott. Aztán egyszer arra ment haza, hogy a lakásukra ki van írva nagy betűkkel, hogy eladó... Nem értette, aztán tata közölte vele, hogy neki elege van a városi életből és úgy döntött, eladja a lakást és vesznek egy csendes helyen kertes házat. És mivel az ő nevén volt a lakás, mamának ebbe nem volt beleszólása, nem érdekelte, hogy ő nem akar menni, nem szereti a vidéki életet, mi is ott voltunk a közelben, semmi. Tata menni akart, hát mentek... Azóta is átkozza mama a napot, mikor elköltöztek, mert csak a baj van a kertes házzal.


Mindenhol azt látom, hogy a házasságok tönkremennek, vagy ha nem, nyílt titok, hogy apukának 18-20 éves lányokkal van viszonya, vagy hogy anyuka is félremegy rendesen. Én nem szeretnék így élni, nem tudnék. 4 év alatt két kapcsolatom ment tönkre, az egyik azért, mert a barátom nem fogadta el, hogy rendes karriert szeretnék, a másik pedig azért, mert a barátom folyamatosan megcsalt a bulikban, és állította, hogy "a részeg szex nem számít megcsalásnak".


23 éves vagyok, úgy érzem, semmivel sem vagyok elkésve. Egyelőre a fő céljaim azok, hogy utazzak, dolgozzak, és emlékeket szerezzek. Ismerkedek nyilván, szoktam randizni és szexelni is, de nem gondolkozok olyasmiben, hogy összeköltözés, esküvő, család. Annyi minden van, ami boldoggá tehet. Közben otthonról azt kapom folyton, hogy mikor viszek már haza valakit bemutatni, bezzeg az unokatestvérem már a 3. gyerekével terhes, pedig csak pár évvel idősebb nálam, XY is férjhez ment a tavasszal, stb. Eddig azzal védtem ki, hogy egyetemre járok, hová házasodjak még. De most végeztem, és azóta van ez, hogy "mire várok". Előre félek a karácsonytól is...


2019. dec. 11. 16:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%

Ne foglalkozz vele, sablon szöveg, te is találj ki valamit, pld. nem találtad még meg az igazit, és ennyi.

Nem futsz ki az időből 20 év múlva sem, legfeljebb nem szülsz, vagy csak 1-et, de ez még annyira messze van..

2019. dec. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
53%

Pff, nem tudom miért ilyenek a szüleid. Én 24 vagyok, még élvezni akarom az életet. Úgyhogy megértelek. Ne foglalkozz velük. De szerintem nem lehet mit tennk, mint hagyni, hogy feltegyék a kérdést újra és újra 🙄 ne reagálj r.

Beszéltünk már a családalapításról a párommal, majd pár év múlva arra is sor kerül.😃

Nem értem egyet az első hozzászólóval, 20 év azért nincs. Nem nagyon kéne a nőknek 35 felett szülniük egészségügyi szempontból...

2019. dec. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
A csaladtervezes, gyerekvallalas egyre inkabb kitolodik. 30 evesen mentem ferjhez, majdnem 32 leszek, mire megszuletik a kisfiam. Nem erzem, hogy lekestem volna barmirol is es nem is igazan nyaggatott vele senki. Nekem fura, hogy egy 23 evestol egyaltalan ilyesmi "elvart".
2019. dec. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
47%
23 évesen bőven nem vagy kifutva az időből! (Sőt, a legújabb kutatások szerint a legideálisabb idő a szüléshez a TESTEDNEK -hangsúlyozom mégegyszer, hogy csak a biológia szerint, a lelki részt totál kihagyva!- a 26-27-28 éves kor!) Ezzel akár érvelhetsz is, de sajnos nem tudom mit mondhatnál azoknak akik ezzel piszkálnak, mert valószínűleg úgy is csak kifogást fognak látni benne. A legfontosabb ebben az esetben, hogy magadra figyelj. Nem szabad engedni a nyomásnak, neked sem, de főleg egy gyermeknek nem jó az, ha csak emiatt vállalnád. A férjhez menés... igazából ehez sem tudok hozzá szólni nagyon, most biztos le leszek pontozva, de nem értem miért lenne kitelljesedés. (És itt nem le akarom szólni a házasokat, szerintem is szép dolog, de nem mindenkinek. A saját példámat tudom hozni: Van egy gyönyörű gyermekünk a párommal, de nem vagyunk házasok, mégis együtt vagyunk, szeretjük egymást, nem érezzük jelenleg "szükségét" a házasságnak, így is egy család vagyunk.) Ez az az eset, amikor tényleg csak a saját testedre, lelki egyensúlyodra, vágyaidra szabad koncentrálni, és elengedni a nyaggatást.
2019. dec. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
1%

Mind a kérdés mind a válaszok elmennek a fontosabb dolgok mellett.

Egyfelől ne idegesítsd magad ezen, majd lesz ahogy lennie kell. Ez dolog ugyanis úgy működik minél jobban rágörcsölsz a pártalálásra, annál kevesebb embernek fogsz kelleni.


Másfelől viszont szerintem eléggé fura, nihilista céljaid vannak, "Egyelőre a fő céljaim azok, hogy utazzak, dolgozzak, és emlékeket szerezzek.". Magyarán nem szimplán jól akarod érezni magad hanem dőzsölni akarsz, minél nagyobb pénzköltéssel, és időpocsékolással.

Ennek van értelme, komolyan? Tényleg ez kell neked hogy elérd a céljaid? Nem fontosabb egy megértő társ, akivel jól el tudsz lenni?

2019. dec. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
97%
23 évesen még semmi egzisztenciád nincs, emberként se vagy kiforrva, miért kéne így gyereket vállalni? Nem kell. Éld az életed ahogy te jónak látod. A családod h.lye.
2019. dec. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!


Ez a másik, hogy én lélekben sem érzem magam késznek arra, hogy lemondjak "mindenről" azért, hogy gyerekem, családom legyen. Imádok későig aludni, este beülni valahová borozni, koktélozni a barátnőimmel, vagy mini nyaralásokra elutazni spontán, stb. Tudom, ha most gyerekem születne, nem lennék jó anyuka.

És igen, szerintem jó az, hogy most szeretnék utazni, bulizni. Nem tudom, mikor kéne pl ösztöndíjjal külföldre mennem? 35 évesen, két gyerekkel? Vagy mikor bulizzak Ibizán a barátnőimmel? Két válás után? Számomra ezek nem időpocsékolás kategória. Az sokkal inkább az lenne, ha azzal telnének a fiatal éveim, hogy háziasszonykodom, és a hétvégéim azzal telnek, hogy letudjuk a nagybevásárlást az Aldiban, utána pedig filmezünk két napig. A "megértő társról" pedig annyit, hogy ő bármikor felébredhet reggel és közölheti, hogy nem szeret. A tudásomat, karrieremet viszont senki nem veheti el tőlem.

2019. dec. 11. 18:10
 8/15 anonim ***** válasza:
35%

"Mindenhol azt látom, hogy a házasságok tönkremennek, vagy ha nem, nyílt titok, hogy apukának 18-20 éves lányokkal van viszonya, vagy hogy anyuka is félremegy rendesen."


Bocs, de valahol nagyon rossz környezetben élsz, ha tényleg ezt látod magad körül!

2019. dec. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
77%

"Egyelőre a fő céljaim azok, hogy utazzak, dolgozzak, és emlékeket szerezzek.". Magyarán nem szimplán jól akarod érezni magad hanem dőzsölni akarsz, minél nagyobb pénzköltéssel, és időpocsékolással.

Ennek van értelme, komolyan? Tényleg ez kell neked hogy elérd a céljaid? Nem fontosabb egy megértő társ, akivel jól el tudsz lenni?"

Ugyan nem a kérdező vagyok, de nekem is hasonló céljaim vannak. Minél többet utazni, ellátogatni a világ összes országába, minél több élményt szerezni, elérni egy szintet a szakmámban, pénzt keresni a hobbimmal. Attól még, hogy NEKED ez értelmetlen, mert TE nem ezekre vágysz, attól még másnak miért lenne az? Egyrészt megértő társat ezek mellett is lehet találni és ezek mellett is lehet az embernek jó párkapcsolata, szóval az egyik nem zárja ki a másikat, másrészt meg miért is lenne időpocsékolás? Van röpke 40 évünk megpróbálni élvezni az életet, hogy ez kinek mit jelent, azt mindenki hadd döntse el saját maga.

Vagy neked az az életcélod, hogy legyen egy párod és kész? Vagy hogy legyen egy gyereked és akkor kihúztad magad, hogy életcél kipipálva, mostantól leélem az életem egy unalmas, stabil mókuskerékben? Látod nekem ez a teljesen értelmetlen időpocsékolás és nem, nem fontosabb egy társ a prioritáslistán azoknál a dolgoknál, amik legalább akkora örömforrások, mint egy párkapcsolat, ha nem nagyobbak.

2019. dec. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
66%

Azert hangoztatjak, mert ok abban nottek fel, nekik az a normalis. Kellene mar az unoka, stb.

Hogy mit tudsz tenni? Lenyeled. Vagy kerek perec elmagyarazod nekik, hogy ez es ez van es teged zavar a folyamatos kerdezoskodes, hasonlitgatas.

2019. dec. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!