Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az unokatesóm születésnapja...

Az unokatesóm születésnapja lesz, de nem sok kedvem van menni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom, ha lemondanám, akkor nagyon rosszként lennék beállítva, de sajnos nincs sok kedvem menni bulizni. Leginkább csak iszogatnék, de tudom, hogy erre nincs lehetőség mert nem úgy szervezte meg. Mit mondjak neki, hogy miért mondtam le?
2019. dec. 13. 17:32
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Amennyire lehet, legyél őszinte. Mondd el pl., hogy nem vagy tul jo kedvu, nem akarod elrontani a bulit. Vagy hogy sok tanulnivalód van, ha tényleg van. Küldj neki valami csekélységet, pl. Csokit. Hogy érezze, gondolsz rá.
2019. dec. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell mindenáron indokolni. Küldj neki valami csekélységet vagy papírképeslapot és ennyi. Ha amúgy is rossz a kedved, úgysem éreznéd jól magad és csak elrontanád a hangulatot. Őszinte örömöt nemigen lehet megjátszai, sem magunkra erőltetni.
2019. dec. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ne menj
2019. dec. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
Én ilyenkor influenzás leszek.
2019. dec. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%
Fosós-hányós vírust nyeltél be, aztán ennyi.
2019. dec. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
Miért kellene hazudni a kérdezőnek? Nincs kedve, ne menjen, a rosszkedv elég indok!
2019. dec. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
62%
Csinald azt, amit a ferjem gyerekei szoktak egymas szulinapjan: indoklas nelkul nem jelennek meg. Ezzel gondolom egyertelmuve teszik, hogy nem volt kedvuk elmenni a testveruk szulinapjara. Nalad unokatesodrol van szo. Esetleg le is tilthatod nehogy megkerdeze kesel vagy van e valami bajod? :-)
2019. dec. 14. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
45%

#6

Mert az ember nem keni a büdös, nagy igazságát mások pofájába, szimpla udvariasságból. Ezt nevezik kegyes hazugságnak és ilyen esetekre találták fel, arra az eshetőségre, ha nincs kedve elmenni, de szeretné a jó viszonyt fenntartani.

Persze, ha telibe akarja fosni az unokatesót, akkor felőlem azt mond, amit akar!

2019. dec. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
66%

Egyrészt 8-assal teljesen egyet értek.

Másrészt, ha meg is próbálná (én már próbálta), hogy rossz kedvem van, nincs hangulatom, stb., akkor ezt általában nem szeretik tudomásul venni az emberek. Akkor jön a győzködés, hogy naaaa, de mégiiiiis, meglátod jó lesz, rád fér a kimozdulás, stb.stb. Mert általában mindenki k..vára tudni szokta, hogy mi esik pl. nekem jól.

2019. dec. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!