Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy gyereknek a szülei...

Ha egy gyereknek a szülei mentàlisan betegek voltak, akkor a gyerek is az lesz?

Figyelt kérdés
Anyu skizofrén, apu antiszociàlis, én pedig tőlük depressziòs. Elvàltak màr rég. Szeretnék normàlis lenni, de ehhez folyton olyan falakba ütközök, mint pl az, hogy őket is fel kellene lelkileg térképeznem, hogy megértsem őket.
2019. dec. 14. 18:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérd szakember segítségét, mert nem vagy egyszerű helyzetben, mi itt a gyakorin nem sokat tudunk neked segíteni.
2019. dec. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, ez lesz, csak kívàncsi vagyok, hogy màsok hogy éltek meg hasonlòt :) De jöhetnek tanàcsok is :) szívesen fogadom
2019. dec. 14. 18:11
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Feltérképezni csak egy állandó tájat, illetve logikusan működő személyiséget lehet. A szüleidet feltérképezni éppolyan lehetetlenség, mint egy hullámzó folyó vizének alakzatait. Kényszerességed miatt szakemberhez kellene fordulnod.
2019. dec. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyik szülőm öngyilkos lett, a másik nevelt, aki személyiségzavaros.

6 év terápia segített, most már jól vagyok, teljesen megváltozott a gondolkodásom, letudtam válni a szüleimről lélekben is.

Amikor elkezdtem, még éretlen voltam hozzá, igazából az utóbbi 2 év volt nagyon intenzív, ez hozta a változást.

Segítség nélkül is leélhetsz egy életet, csak az életünk minősége szerintem nem mindegy.

Egyedül, egy skizofrén anyukával a háttérben, nem fog menni.

2019. dec. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Miért lenne kényszerességem? Vagy az kényszerességnek szàmít, hogy önmagam szeretném jobbà tenni?

Szòval én magamnak akarok első sorban jòt, szeretnék normàlisan élni, de sajnos nem tudok. Rajta vagyok, de nehéz. Én is "hozott anyagból" dolgozok, tehàt abbòl, amit a szüleimtől kapok, viszont ők pedig a sajàt "hozott anyagukbòl" formàltak olyannà, amilyenné. Én is szeretnék majd csalàdot, viszont én abban hiszek, hogy egészséges csalàdot csak egészséges alapokbòl lehet felépíteni. Én nem egy halom szorongàssal szeretném kikövezni a majdani gyermekem ùtjàt.

De egyébként az, amit én kaptam tőlük, nem csak pàrkapcsolati szinten okoz gondot, hanem minden egyéb emberi kapcsolatomban, illetve hàt sajàt magamban is. :(

2019. dec. 14. 18:36
 6/7 anonim ***** válasza:
21%
Hárítasz.
2019. dec. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%

Ezt talán egy genetikussal kellene átbeszélned!

Sajnos én csak olyan példát tudok, ahol az anya anyja-apja (tehát a nagyszülők) halmozottan terheltek, az apa elvileg normális (bár aki elvesz egy ilyen nőt, az sem 100-as) és az összes kölykük zakkant valamilyen formában.

2019. dec. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!