Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elfogadjam a pénzt, vagy ne?

Elfogadjam a pénzt, vagy ne?

Figyelt kérdés

Pénteken megyek a szüleimmel strandra. Azt mondta a párom, hogy majd ad egy kis költőpénzt. Lerakott az asztalra 5 ezret, de mire észrevettem, rég elment dolgozni.

Adjam neki vissza, vagy tegyem félre, hogy majd abból vegyek neki valami ajándékot?

A strandon max egy jégkrémet eszek, az is 5-600 ftból megvan. Viszont összeveszni sem akarok vele, mert ő biztosan jó szívvel adta, én meg nem akarom elfogadni.

De nem akarom, hogy azt érezze, hogy kihasználom.


2010. júl. 20. 10:00
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem ne fogadd el!Ahogy levettem nem a férjed,hogy közös lenne a kassza.Neked is van kereseted,nekem megalázó lenne.Olyan mintha ő lenne az eltartód.
2010. júl. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Nincs keresetem.
2010. júl. 20. 10:03
 3/29 anonim ***** válasza:
91%

Jól mondtad, jó szívvel adta. Nyugodtan fogadd el.

Vegyél belépőt, meg amit kell (fagyi stb.), a maradékot add vissza, ha attól jobban érzed magad.

Egy köszönöm többet számít, mintha nem fogadod el.

2010. júl. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem se fogadd el. Nem feltétlenül megalázó, de ha a szüleiddel mész, Ők "úgyis biztos" meghívnak egy fagyira. Add neki vissza a pénzt, hogy köszönöd, de nem fogadod el. Ha meg erősködik, mond meg neki, hogy oké, elfogadod ha elmegy Veled Ő is strandra - és akkor fizethet. Na? :-)
2010. júl. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
86%

Én is hasonló helyzetbe vagyok .. én azt mondom fogadd el..


nemrég írtam ki pont ezt a kérdést : http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


a lényeg az hogy nem azért adta hogy visszaad..

hanem szerintem azért mert nagyon szeret..

2010. júl. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
91%
Persze hogy fogadd el, ő adta nem te kunyeráltad ki, nyugodtan tartsd meg azt is ami megmarad!
2010. júl. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Hát ha ő tart el,akkor ő ezt vállalta,így más a helyzet.Gondolom van pénze,akkor fogadd el.Vegyél belőle neki valami kis ajándékot,meg magadnak amit akarsz,a többit meg add vissza!

2010. júl. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

A szüleim nincsenek eleresztve anyagilag, ezért akart a párom költőpénzt adni, hogy ne anyuék pénzét költsük el.

Nem tud eljönni strandra, mert dolgozik.

2010. júl. 20. 10:07
 9/29 anonim ***** válasza:
83%
Nyilván van különbség aközött, hogy kihasználod és aközött, hogy néha-néha elfogadod, ha ad valamit. Szerintem fogadd el nyugodtan, nem kell mindet elkölteni. Milyen sűrűn ad pénzt?
2010. júl. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Nem ő tart el.

Hol olvasol ilyet?!

2010. júl. 20. 10:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!