Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Karácsony, de minek?

Karácsony, de minek?

Figyelt kérdés

Mielőtt kiakasztana mindenkit ez a kérdés, előre leszögezem, hogy iiimááádom a Karácsonyt, de:

át kell menni anyósékhoz és ott lesznek a sógorék is. Az az alap, hogy "jaj sziasztok" puszi aztán mi a párommal és szüleivel leülünk, sógorék viszont félreülnek, mintha ott sem lennénk.

Anyósék is persze előadnak egy szép színdarabot, hogy mennyire szeretnek, de biztos forrásból tudom, hogy ez kamu.

Sógor erre küld listát , mit szeretne Karácsonyra, úgy hogy ránk se büfög sé párom már veszi is.


A kérdésem: Minek adjunk ilyenkor bele mindent amikor nincs kölcsönös szeretet, csak én gondolom rosszul, hogy aki így áll hozzám az örüljön ha kap egy tecsós vackot? (megjegyezm sógoréktól kétféle ajándékot szoktam kapni, vagy újsághoz kapott ajándékot/mellékletet vagy olyan ajándékot, ami rámutat egy "hibámra" pl. ronda a bőröm, szerintük)

Bocs ha hosszú lett,de jól esett kiírnom.



2019. dec. 17. 13:29
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
87%
Teljesen jogos a felháborodott, én a te helyedben vagy kihagynám az egészet, lesz ami lesz, sértődjön meg, aki meg akar, vagy max annyiban benne lennék, hogy ott lennék fél órát, felköszönteni azt, akit fel akarok és közölték, hogy sajnos most mennem kell.
2019. dec. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

megjegyzem sógor gyerekének igyekszem normális ajándékot venni (hisz ő nem tehet arról, hogy tahó szülei vannak) és kifejezetten agyalok azon minek örülne a gyerek és rajta nem spórolok. De amikor minden évben arc tisztító szappant kaptam a szülöktől huhh. Sőt egyszer egy 500 ft-os kaja kupont kaptunk tőlük én és a párom( 2 főre 500 ft -.-") és végül mi költhettünk az étteremre ja és ezt egy flancos borítékban adták oda "juuuuj, nézd ti mit kaptatok" felkiáltással, a kuponon meg lehetett látni, hogy uccsó nap vették :D (persze ők leadták a szokásos drága ajándék listájukat)

Másnak is volt hasonlóan vacak ajándéka ahol köpni-nyelni nem tudott, annyira tapló ajándék volt?

2019. dec. 17. 13:47
 3/22 Szilárd47 válasza:
78%
Karácsonykor valóban össze szokott jönni a család, és ilyenkor általában ajándékokat is adunk. De ez nem kötelező. Ha neked evvel kapcsolatban bármiféle - akár jogos, akár csak képzelt - ellenérzésed van, akkor ezt bátran mondd meg. A "tesccó vacakot" pedig ne hánytorgasd fel. Üljetek le, és alakitsátok ki a családi szokásrendszert. Ebbe akár az is belefér, hogy megállapodtok, hogy egyikőtök se vesz a másiknak ajándékot. A szeretet pedig nem lehet kiköveteleni. Az vagy van, vagy nincs. Nekem úgy tűnik, hogy te sem kedveled a sogorodat.
2019. dec. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
73%

Én ezt nem értem...Minek mész oda?

Ha meg odamész, min csodálkozol?

2019. dec. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
nem éppen, mert tett érte, hogy ne kedveljem. Folyton megalázott azzal hogy kövér vagyok és csúnya (akár az anyám előtt is),de virágnyelven így hiába tudtam, hogy csúnyának nevez (pl.: nem vagy valami fotogén alkat", vagy sminknél " mi ez a ronda maszk rajtad") a többiek nem vették észre. Amikor ezt szóvá tettem csak annyi volt a válasz, hogy jaaa náluk ez normális, ez csak viccelődés. Mikor szóvá tettem, hogy nálunk ez nem szokás és nem túl vicces, még én voltam a kényes királykisasszony.
2019. dec. 17. 13:55
 6/22 A kérdező kommentje:
több évig nem néztem át hozzájuk,de most megpróbálunk kibékülni, most visszafogják magukat,de ezt csak úgy képesek elérni, hogy nem szólnak hozzám. Átmegyek, mert most amolyan próbaidőt adok nekik, hogy tényleg képesek e tartani magukat, vagy újra megint kekeckedni fognak velem... Inkább adok nekik egy esélyt és aztán dobbantom őket(ha olyat tesznek), mert így senki nem mondhat rám egy rossz szót sem, mondván hogy esélyt sem adtam a kibékülésre.
2019. dec. 17. 13:59
 7/22 anonim ***** válasza:
84%
Bunkókkal nem kell foglalkozni, azt viszont nem értem miért rohan a párod megvenni az ajándékokat nekik.
2019. dec. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem nem fekete-fehér ez a sztori.

Mi az, hogy sógorék félreülnek? Ha félreülnek, akkor anyósodékkal sem beszélgetnek? És anyósodék erre semmit se szólnak?

Mi az, hogy olyan ajándékot kapsz, amit rámutat egy hibádra, pl. ronda a bőröd szerintük? Kapsz egy testápolót vagy más effélét, te meg húzod a szádat, mert mindent rosszra akarsz magyarázni?

Mi az, hogy anyósék azt mondják, mennyire szeretnek, de te biztos forrásból tudod, hogy ez kamu? Mi az a biztos forrás? Egy pletykás szomszéd, boltos? Az nem lehet, hogy ő csak magánszorgalomból kavarja a sz...t??? Nyilván nem mindenben ért veled egyet, ezt adott esetben el is mondja másnak, te meg visszahallod. Ettől még karácsonykor fintorgás nélkül le lehetne ülni egy asztalhoz.

Sógorék ajándéklistája drága dolgokat tartalmaz? Ha nem, akkor inkább segítség, hogy ne nektek kelljen kitalálni.


Ezzel együtt elhiszem, hogy van igazság a te szavaidban, de tartok tőle, hogy egyoldalúan látod a dolgokat.

Próbálj örülni a karácsonynak, és fogadd el, hogy ahogyan a te szüleidet is (gondolom) meglátogatjátok, úgy az férjed szüleit is. Különböző családok mindig különböznek valamiben, senki se hibátlan, ti sem. Próbáld rugalmasan kezelni a különbözőségeket - már csak férjedre való tekintettel is.

Abban egyetértek veled, hogy nem kell megfeszülni az ajándékokkal, pláne, ha a másik fél sem teszi. De sokan ezt örömmel nyugtáznák, és az zavarná őket, ha a másik nagy feneket kerítene neki, ők meg mindig iparkodnának utolérni őket (bár én ezt se tenném).

2019. dec. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
80%
Amíg a szüleim éltek karácsony 2. napján mindíg összegyűlt a család náluk, 4 gyerek, a párjaik, unokák. Ajándékot csak a szüleink kaptak, általában közösen vettünk nekik valami értékesebb dolgot, leginkább olyant, amire éppen szükségük volt. Testvérek, sógorok/sógornők nem kaptak semmit, nem erről szólt a dolog. Ebéd után senki nem vonult félre, együtt maradtunk az asztalnál, jókat beszélgettünk, mindenki jól érezte magát. Mióta a szülők meghaltak már ritkábban találkozunk, de mindenki nosztalgiával gondol a régi, meghitt karácsonyokra.
2019. dec. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
83%

"küld listát , mit szeretne Karácsonyra"

Én kitörölném vele a seggem. Milyen stílus már ez? Ti miért nem küldtök vissza egy listát, hogy ti mit szeretnétek?

Gondolom nem 10ft-os cuccokat kér a kis édes, te meg kapsz ajándékba arctisztító szappant. Én vennék nekik egy műf aszt vagy valamit :D

Legalább nem kellene többé együtt karácsonyozni.


Az én barátom testvére is ilyen amúgy, mi nem találkozunk velük.

Nem kötelező tartani a kapcsolatot.

2019. dec. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!