Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apámat hogyan tudnám észhez...

Apámat hogyan tudnám észhez téríteni?

Figyelt kérdés

Ha beteg vagyok nem hiszi el nekem, hogy tényleg rosszul vagyok. És amikor megmondom neki, hogy nem voltam suliban, akkor jönnek az olyan kommentálások mint: hülye állat, lusta disznó. Hogy tudnám ezt megváltoztatni? Anyummal nem tudom megbeszélni, mert halott. Mással se igazán.

(14/l)


2008. nov. 18. 18:37
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Más ismerős?

Kéne valaki, aki megnéz ilyenkor téged - egy kicsit bátorít, aztán beszél apáddal is.

2008. nov. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél! Apukádnak is biztos nagyon nehéz így, hogy Anyukád nincs.

Ha apukád jobb kedvében van, próbálj vele beszélni arról, hogy szeretnéd, ha összetartanátok ebben a helyzetben, és hogy nem akarsz neki hazudni, hiszen szükséged van rá, - most aztán különösen - és nem akarnád elveszíteni a bizalmát. Nyugodtan mondd meg, mennyire fáj, rosszul esik neked, hogy ok nélkül így beszél Veled. Éppen hogy nagyon kéne szeretnie, mert ezek szerint rajta kívűl nincs Neked nagyon más a világon. :(

Ha megbetegszel, és mégis van nagyszülő vagy más rokon a közelben, neki is szólj, és majd ő megerősíti a tényt, hogy tényleg beteg vagy - hátha akkor apukád is megérti. Bár ha az orvos írt ki, annak szerintem elég bizonyítéknak kell lennie.

(Ha másképp nem megy, jön a hagyományos konfliktuskerülés: nem muszáj ám mindent az orrára kötni! Bár ezt csak legvégső esetben alkalmazd! Csak jobb lenne, ha jó viszonyban lennél apukáddal, és nem kéne titkolóznod.)

Ha nincs ilyen rokon, és olyan igazán "jófej" tanárod sics, akinek elmondhatod a problémáidat, akkor esetleg próbálj valamelyik barátnőd anyukájával beszélni erről - biztos ismeri a helyzetedet, és megpróbál valahogy segíteni, legalább tanácsot ad.

Kitartás!

2008. nov. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%
Ha rosszul vagy, és pláne gyakran, háziorvoshoz kellene menned, és kérned egy komolyabb kivizsgálást.Akkor csak elhiszi, hogy valami nincs rendben.
2008. nov. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat :). Hát például úgy szokott menni az egész hogyha beteg vagyok, hogy kihívom a dokit, aztán mikor megy, apám a kezébe nyom 2000 ft-ot, amit aztán az én 5000-es zsebpénzemből von le, amiből amúgy is alig marad 200 ft mert a ruháimat, a kutyámra és a hörcsögömre a holmikat természetesen nekem kell ebből megvennem.

Már arra se emlékszem, hogy mikor kaptam utojára ruhát. Anyukám halála után eladtuk a telkünket amiből 3 m. került a bankszámlámra, de túl makacs vagy nem is tudom mi, hogy egy 20 000 ft-ot lekérne, hogy új ruhákat kaphassak.

És tényleg nincsen nekem már senki más csak ő. Nagyszüleimet nem is ismertem, maradék rokonságom (nénikémék) Németországban laknak.

2008. nov. 18. 22:39
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy azt akarja, hogy ne aprózodjon el a pénz, hanem maradjon meg Neked későbbre, esetleg lakásvásárláshoz.

De azért megpróbálhatnád elmagyarázni, hogy nem akarod a fiatalságodat teljesen csórón tölteni, talán egy keveset mégis le lehetne csípni... De ezt csak akkor vesd fel, ha már egy fokkal jobb viszonyban vagytok.

Miért kell kihívni az orvost? Miért nem Te mégy el a rendelőbe, és akkor nem kell fizetni! Ennyire beteg vagy, és ilyen gyakran? Akkor meg tényleg kéne egy kivizsgálás.

2008. nov. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!