Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen családi hagyományok...

Milyen családi hagyományok vannak/voltak nálatok ünnepek és a többi napok alkalmával?

Figyelt kérdés

Ünnepek:

Karácsonykor mindig együtt szinte az egész család (nagyszülők, testvérek és azok gyerekei az én és a férjem részéről).

Az újévet is együtt töltjük, a testvéreimmel, a sógoraimmal és a férjemmel el szoktunk menni bulizni, addig a nagyszülők vigyáznak a gyerekeinkre.



Többi nap:

Mindennap együtt vacsorázik a család (én, a férjem és a gyerekek). Mivel reggel mindenki máskor kel és máskor indul, így nem nagyon tudnánk együtt reggelizni. A közös vacsora alkalmával meg tudjuk beszélni, hogy kinek milyen napja volt, vagy mi lesz holnap.



2019. dec. 21. 17:43
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Most csak a karácsonyról van szó, vagy más ünnepről is?


Nálunk mindig 23-án délelőtt díszítettük a fát anyával.

24-én délután mentünk karácsonyi ünnepségre, utána vacsi, utána ajándék bontás.

Nagyszülőkkel, unokatesókkal mindig 26-án van az összejövetel

2019. dec. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk az volt a hagyomány, hogy apám hullarészegre itta magát és terrorizálta a családot, majd másnap úgy tett, mintha mi sem történt volna. Az ünnepek további napjain vágni lehetett a csöndet a házban.

Szilveszterkor összeveszett anyámmal, hogy ők miért nem mennek sehová, tönkreteszi anyám a szórakozását, de egyedül nem ment el. Alig vártam, hogy kezdődjön az iskola.

2019. dec. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%

Imádtam az ünnepeket és az azokra való készülődést, míg éltek a szüleink. Az egész lakásban mézeskalács, fahéj, fenyőillat volt, gyönyörű dekorációk, halkan mentek a karácsonyi zenék,...minden annyira szép és meghitt volt.

És mivel ez nem mai történet, így még zömében hó is volt, nem is kevés.

25-én korán elutaztunk Felvidékre az apai mamához, jött velünk az anyai mama is (neki itthon már csak mi voltunk) és két napig a családdal voltunk (nagybácsik, nagynénik, unokatestvérek) Ha volt hó, akkor csengettyűs lovasszánon mentünk egyik helyről a másikra, mindenütt szeretettel vártak minket, már a kapuban állva, forralt borral.

Csodálatos idők voltak, kár, hogy elmúltak!

2019. dec. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom Kettes, borzasztó lehetett. 😞
2019. dec. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
43%

Anyukám minden karácsony előtt süt valami kemény sütikatasztrófát, és főz valami borzalmat, párom is főz, de valami finomat, meg általában sütünk is rendes sütit. Viszünk anyukámékhoz 24-én délután, és anyukám mindig megsértődik, hogy a párom főztje jobban ízlik apukámnak, és inkább abból eszik. Tavaly pl bejelentette, hogy csinált flambírozott fasírtot... És élő állt egy tepsi széngolyóval :D még jó, hogy tudtuk menteni a helyzetet egy kis házi koszttal. Apukám szívesen eszik nálunk, de anyu mindig rá szól, hogy nem enni jöttünk ide, van otthon is étel. Apu meg elvitelre is szívesen szokott vinni tőlünk.

24 6-14 dolgozok, párom a lányunkkal felállítja a fát, és főznek, sütnek, mert délután megyünk anyukámékhoz.

25 nem dolgozok, akkor általában nagymamámnal, vagy nagynénémnél jövünk össze.

26 dolgozni szoktam, 26-27 jönnek a párom szülei, vagy mi megyünk, mikor hogy jön ki a lépés.

Ez évek óta így megy, hagyomány.

2019. dec. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A lakás díszítését kb. 1 hónappal karácsony előtt kezdjük el.

A karácsonyfát advent 3. hétvégéjén vesszük meg.

A sütést kb. 1 héttel karácsony előtt kezdjük el.

A fát 22-én vagy 23-án díszítjük fel közösen.

December 23-án takarítunk, hogy az ünnepekre tisztaság és rend legyen.

24-én sütjük a bejglit.

Szentestére általában pulyka van.

Utána ajándékbontás.

25-én pihenünk, ebédre a szentesti maradék van.

2019. dec. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Metionin ***** válasza:
100%
Nálunk semmi, karácsonykor is ugyanúgy balhéztak a szüleim mint az összes többi napon.
2019. dec. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!