Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 18 évesen ha valaki munkát...

18 évesen ha valaki munkát vállal, kell valami munkavállaloi engedély? Vagy mi kell hozzá?

Figyelt kérdés

Jövö májusba 18 leszek és szeretnék suli mellett / most vagyok 11-es / pár orába dolgozni, mert anyuék nem nagyon tudnak segiteni / mit kell tennem hogy mondjuk suli után 2.3-4 orába munkába álljak ? Milyen papir kell hozzá ? Vagy egyátalán kell hozzá valami ?

Köszönöm a válaszokat elöre is.


2008. nov. 18. 20:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kell hozzá iskolalátogatási papir. Jó, ha van bankszámlaszámod, mivel odautálják át a pénzt, készpénzt ritkán adnak. Ja, és legyen nálad az adókártyád, majd amikor megkötitek a szerződést. ( lehet, hogy másnak egyértelmű, de nekem nem volt az annak idején:P)
2008. nov. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Iskolalátogatásival nem lesz gond, adókártyám már van , akkor nincs akadálya, hogy dolgozzak ?

Köszi a választ, remélem nem lesz gond.

Mert szükségem van a pénzre, anyuékkal lakom még, de kellene kis kiegészitö nekem, és bevállalnám a suli után 2-3 orás munkát, bár nem tudom van -e ilyen Debrecenben.

2008. nov. 18. 20:52
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt hogy mi újság Debrecenben munkaügyileg nem tudom. Nálunk (Kecskeméten) tudtommal nincsenek 2-3 órás munkák, csak 8 órások, általában hétvégente. Ha van adókártyád, iskolalátogatásid, akkor dolgozhatsz. Én úgy tudom 16 v. 18 éves kortól nem kell szülői beleegyezés se, bár ez téged úgyse fog érinteni.
2008. nov. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, valamit csak találok 2-3 orában , még nem tudom mit, de utána kell még néznem van fél évem majdnem:D
2008. nov. 18. 21:28
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Tippek: szórólapozás, lépcsőháztakarítás, gyerekvigyázás, korrepetálás ilyenek. Ehhez nem kell semmi extra. Ha hivatalosan vállalsz munkát iskolaszövetkezeten keresztül ők ált 8 órás munkákat tudnak szerezni. volt ismerősöm aki nappal tanult éjjel dolgozott így.Ja és persze a személyid is legyen nálad, meg a diákod.
2008. nov. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!