Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések

A kérdés

18 évesen ha valaki munkát vállal, kell valami munkavállaloi engedély? Vagy mi kell hozzá?

Jövö májusba 18 leszek és szeretnék suli mellett / most vagyok 11-es / pár orába dolgozni, mert anyuék nem nagyon tudnak segiteni / mit kell tennem hogy mondjuk suli után 2.3-4 orába munkába álljak ? Milyen papir kell hozzá ? Vagy egyátalán kell hozzá valami ?

Köszönöm a válaszokat elöre is.

2008. nov. 18. 20:08  Privát üzenet  

A válaszok
Kell hozzá iskolalátogatási papir. Jó, ha van bankszámlaszámod, mivel odautálják át a pénzt, készpénzt ritkán adnak. Ja, és legyen nálad az adókártyád, majd amikor megkötitek a szerződést. ( lehet, hogy másnak egyértelmű, de nekem nem volt az annak idején:P)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont 2008. nov. 18. 20:36 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Iskolalátogatásival nem lesz gond, adókártyám már van , akkor nincs akadálya, hogy dolgozzak ?

Köszi a választ, remélem nem lesz gond.

Mert szükségem van a pénzre, anyuékkal lakom még, de kellene kis kiegészitö nekem, és bevállalnám a suli után 2-3 orás munkát, bár nem tudom van -e ilyen Debrecenben.

# 2/5Időpont 2008. nov. 18. 20:52 Privát üzenet
Azt hogy mi újság Debrecenben munkaügyileg nem tudom. Nálunk (Kecskeméten) tudtommal nincsenek 2-3 órás munkák, csak 8 órások, általában hétvégente. Ha van adókártyád, iskolalátogatásid, akkor dolgozhatsz. Én úgy tudom 16 v. 18 éves kortól nem kell szülői beleegyezés se, bár ez téged úgyse fog érinteni.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont 2008. nov. 18. 21:21 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi a választ, valamit csak találok 2-3 orában , még nem tudom mit, de utána kell még néznem van fél évem majdnem:D

# 4/5Időpont 2008. nov. 18. 21:28 Privát üzenet
Tippek: szórólapozás, lépcsőháztakarítás, gyerekvigyázás, korrepetálás ilyenek. Ehhez nem kell semmi extra. Ha hivatalosan vállalsz munkát iskolaszövetkezeten keresztül ők ált 8 órás munkákat tudnak szerezni. volt ismerősöm aki nappal tanult éjjel dolgozott így.Ja és persze a személyid is legyen nálad, meg a diákod.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont 2008. nov. 19. 08:35 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Tudtátok ez? Milyen szülők lehettek ha engedély adtak erre?
Szülői engedély nélkül kiskorú átlépheti a határt? ) az unión belül)
Ha 18 éves vagyok és nyáron Olaszországba szeretnék kimenni au-pairnek (babysitter) kell vmilyen munkavállalói engedély, és kell majd utána adóznom?
Melyek azok az Uniós országok, ahol munkavállalói engedély nélkül is lehet dolgozni?
Hogyan néz ki egy munkavállalói engedély külföldön (Ausztriában)?
Milyen papírokra és engedélyekre lehet - lesz szükségem egy osztrák munka betöltéséhez? Munkavállalói engedély?

Kérdések a Családi kapcsolatok rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!