Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Illik ugyanakkora összegű...

Illik ugyanakkora összegű ajándékot adni két egykorú gyereknek, ha az egyik az ajándékozó testvére, a másik meg az unokaöccse?

Figyelt kérdés
Akkor 11 évesek voltunk. Testvérem nekem vett egy kb 15k értékű legót karácsonykor, unokaöccsének (másik tesóm gyerekének) pedig valami 6-7k értékűt. Dobozban, méretben nagy különbség volt. Úgy érzem onnantól kezdett romlani az unokatesómmal a barátságunk, de én akkor még nem értettem meg hogy ez neki fájhatott. Meg nem igazán érzem hogy nekem ilyenért kellene bocsánatot kérni. Főleg hogy ez 7 éve volt, csak valahogy azóta is mindig feljön bennem a dolog.
2019. dec. 28. 15:53
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Nem. Én a testvéremnek nagyobb ajándékot adok.
2019. dec. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
98%

Nagy baj, ha az ajándék ÖSSZEGÉT nézi valaki!

Ha meg valaki ilyen miatt a kapcsolatot csökkenti, akkor nem sokat veszítesz!


Nálunk a családban soha senki nem azzal foglalkozott, hogy mennyibe kerül egy-egy ajándék, hanem hogy örömet szerezzen vele a megajándékozottnak!

2019. dec. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Nálam idén úgy alakult, hogy a vőjelölt nagyobb értékben kapott, mint a lányunk... Neki egy szuper akcióban féláron jutottunk hozzá ahhoz, amit venni akartunk. Na és?
2019. dec. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
98%
Nem. Pofátlanság ha az unokatestvér akkor a ajándékot vár el mint amit a testvér kap. Ennyi erővel az egész rokonságnak kötelező lenne tízezres ajándékot adni. Sőt ami azt illeti, közvetlen családon kívül mi nem is szoktunk ajándékozni, vagyis az unokatesó SEMMIT sem kapna.
2019. dec. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk a családban volt hasonló, csak ott éppen a szülinapos testvérének alap volt , hogy a TESÓJA születésnapján neki is alapból jár az ajándék. És ment a hiszti ha kisebbet kapott mint az ünnepelt. Na a szülőknek nem kellett volna rákapatni erre a baromságra őket, hogy mindig, minden IS jár nekik, akkor is ha nem róluk szól az ünnep.
2019. dec. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem ezért nem olyan jó már a kapcsolatod az unokatesóddal.
2019. dec. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Tesód azért vett neked nagyobb értékű legot mert testvére vagy és szeret téged,

Az unokateso nem olyan közeli rokon mint te a testvérednek.

2019. dec. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!