Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én vagyok a bunkó?

Én vagyok a bunkó?

Figyelt kérdés

Alkoholista vagyok. Volt egy elég durva évem, amikor minden este részegségig ittam magam két kisgyerek mellett.

Borzasztóan szégyenlem.

Két éve nem iszom. Semennyit, mert tudom, hogy nem fogom megállni, addig iszom amíg van.

A szüleim iszonyú támogatóak, nem isznak a jelenlétemben, apu megcsinálta a száraz novembert is (kocsmázik napi szinten amúgy)

Na, nővérem úgy gondolta, tökéletes ajándék nekem egy üveg pálinka.

(Igen, tud arról, hogy nem iszom, tudja miért)

Amikor elment, apu kezébe nyomtam, hogy most tüntesse el, én éjjel véresre rágtam a körmeimet, ömlött a nyálam, annyira akartam inni.

Eléggé megzuhantam.

Apu felhívta a tesómat, kiosztotta.

Erre nővérem és a bátyám osztott ki engem, hogy miért hisztizek, meg miért vagyok olyan bunkó, hogy továbbadtam az ajándékot (apu a bátyánknak adta a nevemben)


2019. dec. 29. 12:30
 1/8 anonim ***** válasza:
99%
Nem, nem te vagy a bunkó, hanem az, aki egy alkoholistának alkoholt ad ajandekba
2019. dec. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

Jo hulye es tapintatlan a novered, viszont te sem vagy meg teljesen leallva a piaval ha egy uveg pia lattan “ejjel veresre ragod a kormod”.

Ugyanakkor felmerul a kerdes, lehet hogy a csaladod szamara nem volt nyilvanvalo az alkoholizmusod illetve a leszokasod?

Hiszen ha csak annyit tudnak rolad, hogy gyakran iszol, akkor nincs mirol beszelni.

De egyebkent is. Es a boltban ha elmesz a pias sor mellett mit csinalsz?

Vagy ha meglatsz egy kocsmat?

Ha 2 eve tiszta vagy fizikailag, annak lelekben is mutatkoznia kellene.

Testvereidnek meg megmondanam kerek perec :

Lehet, hogy nem volt nyilvanvalo, de evekkel ezelott alkoholista voltam, ket eve nem iszom egy kortyot sem, ezert ajandekoztam tovabb az uveg palinkat.

Aviszontlat’

2019. dec. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
98%
Te a legjobb dolgot tetted és a lehető legjobb módon intézted. A nővéred és a bátyád egy igazi kretén, vagy direkt csinálták, vagy pedig rettentően ostobák.
2019. dec. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
98%

Nem te vagy a bunkó.

Utolsónak üzenem: ez nem olyan egyszerű, hogy két éve nem iszom, és a piának már semmi hatása.

Apám '96 óta nem iszik, de nemhogy italt nem kap, de még előtte se iszunk, sőt, olyan kaját sem főzünk, ha vendégségbe jön hozzánk, amiben pia van. Óriási önfegyelem kell egy (volt) alkoholistának, főleg az első években, később ez nyilván kevésbé jön elő, de mi még most is figyelünk erre.

2019. dec. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
11%
Aki élt már alkoholistával, az tudja,hogy ez nem igaz...
2019. dec. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
96%

Kitartás Kérdező, soha ne add fel!

Ha kísértést érzel, keresd fel a területileg illetékes addiktológiát, ahol adnak gyógyszert (Tiapridal+Xanax) és mivel már 2 éve nem iszol, sikeresen átlendülsz a pillanatnyi mélyponton.

A nővéred egy primitív barom, a bátyáddal karonfogva, vagy csak rosszat akarnak neked valamiért.

2019. dec. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
94%

#5

Mi nem igaz?

Én pl. alkoholistával élek együtt 15 éve - igaz csak jövő hónap 5-ig, mert kitettem a szűrét a pia miatt - de nem tudom, hogy mit nem hiszel?

2019. dec. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem te vagy bunkó, kérdező, hanem a testvéreid.

Én ilyen bunkó testvérekkel soha többé nem állnék szóba. Akkor sem, ha egy negyedik testvér lennék (tehát nem az érintett fél). Gyakorlatilag vissza akartak rángatni az alkoholizmusba. Szándékosan tönkre akartak tenni egészségileg, egzisztenciálisan, szociális kapcsolatok terén. Mert az alkoholizmus ide vezet. A testvéreid tönkre akarnak tenni, talán azért, hogy eggyel kevesebb emberrel kelljen osztozni majdan az örökségen.

2019. dec. 30. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!