Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet beadagolni a...

Hogyan lehet beadagolni a szülőknek a legkíméletesebben, hogy a páromhoz szeretnék költözni?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok 2 éve vagyunk együtt. Nagyon szeretik a páromat, igazából attól félek, hogy ragaszkodó szülők, a testvéreim közül mindig én voltam számukra biztos pont, segítettem otthon stb, nem fiatalok már. Külföldön voltam pár hónapot, szóval talán megszokták, hogy nem vagyok otthon sokat. Meg nem mennék messzire, hiszen csak a város egy másik részébe költöznék. De mégis, még hasonló nagy dolgot nem kellett sose mondanom nekik. Hogyan lehet ezt a legkíméletesebben elmondani?
2008. nov. 18. 23:30
 1/5 anonim ***** válasza:
72%

Mond azt, hogy

-Anyu, a Balazs (baratod)azt kerte tolem karacsonyi ajandekkent, hogy koltozzek oda hozzajuk, tudod a Zrinyi utcaba.

Anyukad: -Nem, nem kislanyom megcsak 21 eves vagy, itt van a jo kis szobad nalunk, nem mehetsz oda a Balazshoz, o barmikor itt lehet nalunk, tudod hogy szeretjuk, de odakoltozni, aaaaa, neeem. Nem kislanyom.

- O, de mond meg akkor miert nem...stb


Igy kezd el, aztan majd alakul a dolog!

Sok sikert, szia

2008. nov. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ofília válasza:
80%

Szia,szerintem sokkal jobb hatást érhetsz el ha érvekkel alátudod támasztani,miért lenne az neked jobb ha vele élnél és mellé még biztosítanád is őket afelől,hogy csak pozitívumként fogja ezt mindenki megélni,bízhatnak benned,stb...mellékesen hozzáteszem és te is gondold át..az elköltözés nem feltétlen szól egy életre...legtöbbünk szülei nyílván egy elhamarkodott vagy esetleg rossz döntés után nem fognak kipaterolni otthonról vagy kitennia ne zavarj táblát...én 16 évesen költöztem el,a tanulmányi eredményeimet jobban teljesítettem egyrészt,mert kiegyensúlyozottab lettem másrészt ezzel "megfizetve",hogy bíztak bennem...naponta látogattam őket,vagy ahogy időm és kedvem engedte...persze a mézeshetek csak rólunk szóltak:)

Én szüleim azt mondták jól van kislányom te döntésed de ha valami negatív iránybí mutatkozó dolgot tapasztalunk nincs vita jössz haza...szóval kb. ennyi:)azért a szomszéd ne kelljen,hogy arról számoljon be nekik,hogy első héten hajnalig lófráltatok az utcán stb...érted mire célzok..ne az legyen,hogy nincs otthon a macska cicncognak az egerek...egyébként úgy vélem nagyon okos dolog,hogy még mielőtt az ember házasságra vagy komolyabb kapcsolatra szánná el magát előtte összeköltözne az érintettel...hiszen a mondás igaz:

lakva ismeri ki egymást az ember...

minden jót és boldogságban gazdag közös jövőt nektek:)

2008. nov. 19. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia ! :) Nem irtak rosszat az elozo hozzaszolok, amugy az en paromat pont Balazsnak hivjak es a Zrinyi utcaban lakunk... :DD Vicces volt a legelso valaszt olvasni.En 19-20 eves koromban koltoztem a paromhoz,de nem szerettek a szuleim,az mas dolog mennyire lett igazuk.A helyzet ugyanaz volt, mint nalad,csak ram szamithattak en segitettem a legtobbet es amikor elkoltoztem egy utcaval arrebb mentem.En leulltem megbeszelni veluk,es nekem meg nehezebb volt,mert nem szerettek azt , akit en igen.Ervvelj ,es valoban igaz az , hogy lakva ismered meg a masikat ! Biztositsd anyukadekat arrol, hogy nem felejted el oket,mennyire fontosak neked , de mar felnott no vagy es szeretned egy kicsit a sajat eletedet iranyitani,kiprobalni milyen egyutt elni...Mondd meg azt is , hogy nem mesz messzire es barmikor megtudod oket latogatni,arra viszont vigyazz , hogy idovel ok ne akarjanak csak ugy minden "bejelentkezes nelkul" hozzatok menni majd a kesobbiekben.Az most a ti otthonotok lesz,a ti eletritmusotok szerinti elettel.Mivel szeretnek es a legjobbat akarjak , biztosan fogjak engedni,hisz ismerik is kihez mesz raadasul nem is messzire.Ha a kulfoldi hosszabb,messzebb utat,ami sokkal veszelyesebb is engedtek... szerintem ezt is fogjak.Azt is mondhatod, hogy ott is milyen jol megalltad a helyed! Stb... Drukkolok ;)
2008. nov. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a vàlaszokat, nagyon arik vagytok, hogy szurkoltok!Szerintem sem lesz igazabol ez gond, szerintem én jobban aggodom miattuk:)de én is gondoltam rà, hogy làtogatàs lesz természetesen sokszor.
2008. nov. 19. 11:01
 5/5 anonim válasza:
Légyszi azért majd írd le, hogy sikerült-e :)
2011. jan. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!