Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családi sírhelyek jogai vagy...

Családi sírhelyek jogai vagy vétó jogai?

Figyelt kérdés
Nem kívánom le írni a teljes sztorit arra vagyok egyedül kíváncsi hogy ha van egy családi sírhelyem akkor meg lehet e vétózni azt vagy tiltani hogy apám nővérének a férje ne oda kerüljön végső nyugalomra?
2020. jan. 3. 10:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Akivel a szerződést (és fizetett) kötötte a temetkezési vállalat arra a sírhelyre az dönti el ki kerülhet oda és ki nem.
2020. jan. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
Jól írja az 1-es, de a házaspárokat - hacsak nem kérték az ellenkezőjét - egymás mellé szokás temetni. Kérdés, hogy apád nővére mit szeretett volna. Egy halottal már nincs mit ellenségeskedni.
2020. jan. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%

A jogi részt leírták az elözöek, viszont én nem tudom elképzelni, hogy egy halottal - vagy egyes családtagokka - akarja kiszúrni, és nem engedni, hogy a nagynénéd mellé kerüljön a férje holtteste!

Egy haláleset nem arra való, hogy a személyes ellenszenvedet ott éld ki és mások gyászát privát bosszúra használd fel!

2020. jan. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Annyit tennék hozzá, hogy

1. nem tudjuk, hogy az apa nővére halott-e, ez nem derült ki a kérdésből

2. lehet, hogy nem ellenszenv van a háttérben, nekem az ugrott be, hogy megvan a sírhelyek kapacitása, és lehet, hogy ha ezt a rokont ide temetik, akkor egy közelebbi családtag már nem kerülhet majd ide. Pl. nálunk anyai és apai ágon is csak egy-egy "szabad hely" van a sírokban, és megvan, kik fognak oda kerülni, hiába "jelentkezne" más, akár ugyanolyan közeli rokon.

2020. jan. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Apám nővére nem halott életben van és ez nem az én személyes privát bosszúm vagy hadjáratom mindössze azért kérdeztem ezt a kérdést mert nem dijjazom azt az ötletet hogy egy olyan ember kerüljön nagy szüleim mellé aki folyamatosan ocsárolta őket...

De mivel ez egy családi sírhely ezért gondoltam van a család többi tagjának is vétó joga ez ellen

De köszönöm szépen a válaszokat sokat segítetettek nekem

2020. jan. 3. 12:04
 6/11 anonim ***** válasza:
52%
ki intézte apád sírhelyének temetését? Kivel kötött szerződést a temetkezési vállalat? Gondolom anyukáddal, ő döntheti el.
2020. jan. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%

Én úgy tudom, hogy nem a temetkezési vállalkozó, hanem az önkormányzat rendelkezik a sírhelyek "megváltásáról" ami általában egy 25 éves időtartamra történik. Azt a bizonyos "családi sírhelyet" is megváltotta valaki. Alapvetően az ő joga erről rendelkezni.

családi sírhely esetében szerintem csak akkor lehetne a síhelyre temetkezni, ha abba minden érintett egyetért. Hisz a sírt közösen gondozzák és a körös felmenők nyugszanak ott. (egyébként maga a sírhely nem egy nagy összeg, az "egymásra temetkezés" szokása legtöbb esetben abból ered, hogy így a síremléken lehet "spórolni".

2020. jan. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Öszintén szólva ilyen kicsinyes ember vagy?

A szüleidnek teljesen mindegy, ki van ugyanarra a sírhelyre temetve, mert enm élnek, és nem tudnak semmiröl. Másrészt a meghalt sógornak szintén mindegy, rajta nem tudsz már bosszút állni.

Viszont a nagynénédnek számít, hogy a férje oda legyen temetve, ahol a szülei is vannak, ö az, aki elvesztette az élete párját, és elsösorban az ö érzéseit kellene tiszteletben tartani!

Számomra igen negatív az az ember, aki más gyászára nincs tekintettel és súlyosbítja a helyzetét ilyen mondvacsinált indokkal.

2020. jan. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%
Jópár éve volt valami oknyomozó műsor, abban volt olyan valós eset, hogy férj-feleség megvette a sírhelyet. Nő meghalt, férj megcsináltatta a síremléket. Majd egyszer arra mentek ki a temetőbe, hogy oda temették a nő volt férjét. Pereltek, és a bíróság kihozta, hogy nem tehet semmit, az első férj írásban végrendelkezett, hogy a volt feleség mellett akar nyugodni, és a kegyeleti jogot a tulajdonjog elé helyezte a bíróság.
2020. jan. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Na akkor a 8-as válasz adó illetőnek ki fejezetten és minden más okoskodónak aki szerint helytelen dolgot teszek egy egyszerű dolgot most le írok pedig nem akartam bele menni a családi dolgokba mert le is írtam hogy nem kívánom a teljes sztorit le írni de látom még mindig sok a gyökér de akkor ki emelem a lényeget most


A JOGI HÁTTÉR ÉRDEKELT EZZEL KAPCSOLATBAN HOGY MIK AZOK A JOGOK AMI ILYENKOR ÉRVÉNYBEN VAN...


NEM AZ ÉRDEKEL MILYEN EMBER VAGYOK EZÉRT VAGY MILYEN NEM...


AZÉRT ÉRDEKEL EZ A DOLOG ENNYIRE MERT 2 DOLOG VAN A HÁTTÉRBEN


1 DOLOG KI SAJÁTÍTÁS

2 DOLOG NEM FOGOM AZT HAGYNI HOGY EGY OLYAN EMBER KERÜLJÖN A CSALÁDI SÍRHELYRE AKI OCSÁROLTA NAGYSZÜLEIMET


és amúgy is a választ még kaptam és még köszöntem azoknak a kommentelőknek akik a kérdéssel foglalkoznak és nam az én emberi mivoltommal

2020. jan. 3. 15:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!