Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti ezt hogy értelmeznétek én...

Ti ezt hogy értelmeznétek én gondolom túl?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Próbálom röviden felvázolni a helyzetet: párommal több mint 3 éve vagyunk együtt én vidéki vagyok, ő fent él városon. Mióta egyetemre járok én is ott tanulok. Mivel teljesen komolyan vesszük a kapcsolatunkat, együtt is tervezünk maradni, fontolgatjuk az összeköltözést. Szüleim nagyon támogatnák az ötletet,dolgozunk mindketten, de akár ők segítenének is szívesen. Szülei erről olyan szinten nem akarnak hallani, hogy én jelenleg is inkább 2 idegennel lakom együtt - nincs vele különösebb gondom nagyon könnyen kijövök másokkal, de azért a tudat hogy mégis inkább a párommal lehetnék.. - szóval tabu a téma. Mivel a család egy nagyon vallásos, keresztény család. 23 évesen szerintem ez nem lenne annyira szokatlan. Furán érzem magam, hogy át kell járjak aludni/"lábatlankodni" ha vele akarok lenni, mintha kis tinédzserek lennénk, zavarni sem szeretnék de nincs más módom.. Azt hogy átjöjjön hozzám néha ottaludni(!) lakásba egy kész harc elérni (és én vagyok a lány).


Nem akarok és nem merek beleszólni ebbe az egészbe, de nem tudom mit lehetne tenni. És én meg a világért nem akarok zavarni. Látszólag szeretnek engem, de ma reggel kaptam egy kérdést hogy hova megyek ma munka után (ugye hogy lakásba vagy hozzájuk) meg hogy megyek-e haza hétvégére.. Nos lehet csak én látok bele ebbe valamit, de én szüleim alig várják hogy jöjjön barátom,imádják, hiányolják. A távolság miatt van hogy 4-5 napig nálunk van. És ha már együtt nem élhetünk, ne lehessek vele? Vagy nem értem. Akkor nem zavarnánk vagy nem is tudom.. Picit olyan ez mint egy zsák utca.


Valaki járt hasonló cipőben? Mit tennétek?


Köszi hogy időt szánsz rá és boldog új évet!(:



2020. jan. 3. 12:46
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
96%
Nem igazan értem, mi a kérdés. Ha egyetemre jársz, elmúltál már 18, a párod ha jól értem 23, ergo rajtatok múlik, hogy összeköltöztök e, vagy sem
2020. jan. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
96%
Ezt nem igazán értem, te ott alhatsz náluk, ő ott lehet veled a szüleidnél napokig, de hozzád nem mehet és nem költözthettek össze? Hol ebben a logika? Amúgy meg felnőtt emberek vagytok, nem kell megkérdezni, foja a cuccát és összeköltöztök.
2020. jan. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
71%
Ha a barátod nem akar veled élni, akkor azt nem érdemes kierőszakolni.
2020. jan. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

#2


Ugyee?:D Egyszerűen nem értem ez miben más. Hogy ott vagyunk a szomszéd szobában és felügyelve lehetünk,vagy nem értem..


Első: igazad van, így lenne ésszerű. De egy olyan családban ahol teljesen más az egész család hozzáállása nagyon meg vagy lőve ..

2020. jan. 3. 13:04
 5/25 A kérdező kommentje:

Azért az még hozzátenném,hogy ők úgy is tartják, nincs együttlét házasság előtt.

Ezt én szüleim pl. érdekesen fogadták de ez már más kérdés ahány ház ugye

2020. jan. 3. 13:07
 6/25 anonim ***** válasza:
96%

Ha a barátod összeakar veled költözni, akkor megmondja otthon, hogy anyu jövőtéten összeköltözök Marival. És összeköltözik veled. Ez ennyi. Semmi több.

Szóval ne azon kattogj, hogy miért ilyenek a szülei, hanem inkább azon, hogy miért nem mer nekik ellent mondani a barátod, és vajon van-e jövőd egy olyan fiúval, aki nem mer anyuval szembemenni.

2020. jan. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
96%
Biztos velem van a probléma, de ha 2 dolgozó felnőtt össze akar költözni, ahoz miért is kell a szülők engedélye???🙄🤦‍♀️
2020. jan. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Van egyébként egy nővére. Nagyon hasonló helyzetben voltak, csak ők már összeházasodtak. Viszont ő külön egyedül költözött el otthonról anno és onnét gondolom neki máshogy mentek a dolgok.

A lények hogy ő sem mert szembe menni. Nem tudom miért lehet ez de én valahol sajnálom is.

2020. jan. 3. 13:12
 9/25 anonim ***** válasza:
85%

Itt a legnagyobb gond a "párod", mert egyrészt nem is akar a szüleitöl függetlenedni, másrészt meg nem akar komolyan veled élni.

Ebböl jó kapcsolat nem lesz, mert még 10-20 év múvla is mindenhez a szülei engedélyét fogja kérni, vagy addigra más mással lesz, akit a szülei megfelelönek (kellöen vallásosnak) tartanak.

2020. jan. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
93%

Abban szerintem nincs semmi, hogy tudni akarják, hogy hozzájuk mész-e vissza, és hogy hétvégén is náluk leszel-e. Az ő lakásuk, joguk van tudni. Ezt a részét túlgondolod szerintem.


Viszont, nekem a párod fura ebben a történetben. 23 éves és nem képes kiállni magáért. Ha annyira külön akarna költözni, akkor megtehetné, hiszen elvileg felnőtt férfi. De úgy néz ki, hogy nem is nagyon akarja a dolgot. Én is úgy gondolom, mint az előző válaszoló.

2020. jan. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!