Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim elváltak, anyám...

A szüleim elváltak, anyám intézetbe akar tenni, megteheti apám beleegyezése nélkül?

Figyelt kérdés
2007. dec. 11. 16:08
 1/5 anonim válasza:
100%
A sorsodat érintő kérdésekben mindkét szülő beleegyezése kell, ha nem rendelkezett másképp a bíróság, pl korlátozások vagy beszámíthatatlanság miatt.
2007. dec. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

Cseppet sem mindegy, hogy a szülők válóperében a gyermek közös felügyeletét meghagyták vagy sem. Amennyiben a felügyeleti jog csak édesanyádat illeti, akkor sajnos betehet egy intézetbe. Ha édesapádnak megmaradt a felügyeleti joga, akkor nem tehet be.


Amúgy nem igazán értem, hogy miért ítélt a bíróság édesanyádnak, ha ő ezt a megoldást akarja... Én tuti szólnék édesapámnak, hogy a gyerekelhelyezésre indítson pert, mert anyuka "gaztettre" készül.

2007. dec. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ha 3 hónapnál több időre, akkor semmiképp.
2008. szept. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Tegnap nem volt időm bővebben kifejteni. Szóval semmiképp nem teheti meg az anyád az apád beleegyezése nélkül. Akkor sem, ha anyádé a felügyeleti jog. Ugyanis van néhány dolog, amiben anyád még így sem dönthet egyedül. Az egyik ilyen a névváltoztatás, a másik pedig ez, hogy nem adhat téged három hónapnál hosszabb időre intézetbe az apa beleegyezése nélkül. Tudom, mert éppen egy gyermekelhelyezési per közepén vagyok, és az ügyvédem mondta, amikor kérdeztem, hogy visszairathatom e a fiam nevét az enyémre, de mondta, hogy nem lehet az apa nélkül, akárhogy döntenek. És akkor mondta, hogy miket nem lehet még az apa nélkül, és ez is közte volt.
2008. szept. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Alapos indok nélkül sennki nem kerül be a gyámügyi rendszerbe és az hogy a szülő nem akkar gyereket nevelni nem egy ilyen indok.
2010. szept. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!