Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi számít egy család számára...

Mi számít egy család számára minőségi időtöltésnek?

Figyelt kérdés

Mondanátok 3-3 példát minőségi időtöltésre és az ellenkezőjére?


Segítségeteket előre is köszönöm!


2020. jan. 5. 10:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%

Társasjáték, közös gyalogtúra, papírsárkány eregetés, közös sütés, közös barkácsolás... Ez mind minőségi időtöltés, ha az összes résztvevő számára pozitív, kellemes érzéseket kelt.

Nem számít ide a kockulás, közösségi média használata, olvasás, vagyis amit csak egymás mellett, érdemleges kommunikáció nélkül végzünk.

2020. jan. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen tevékenység lehet minőségi, és nem minőségi is. Ha mindenki egymásra figyel, akkor minőségi, ha meg inkább a telefonjukat babrálják, akkor nem minőségi.

De azért írok néhány példát minőségire, csak mondom, az a lényeg, hogy egymásra figyeljetek és hogy jól érezzétek magatokat.

Pl.:

- társas

- kirándulás

- közös ebéd

2020. jan. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
28%
Minőségi idő, amikor a te problémáiddal foglalkozom.
2020. jan. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonymousreview60 ***** válasza:
68%

Pro: Bármi (jellemzően pl. társasjáték, kertészkedés, horgászat), ami közben valamelyikük dolgaival, érzelmeivel, problémáival foglalkoznak. Attól, hogy együtt vannak (pl. főznek) még nem feltétlenül lesz minőségi. Kapcsolódni kell. Csoportban is lehet magányosnak lenni.

Contra: Bármi, amikor ez nem történik. Legkockázatosabb a kockulás, FB.

2020. jan. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%

A legfőbb hármat már leírták előttem: közös túrázás, sütögetés, különböző közös tevékenységek, társasjátékok, együtt kézműveskedni, közben jókat nevetni.

Nem minőségi: megkérdezni, mi volt a suliban, válasz: semmi, aztán annyiban hagyni. Elmenni bevásárolni, ami monoton, ülni a tévé előtt bámulni a műsort, közben nassolni, közben semmi kommunikáció a családtagok között.

Hirtelen ennyi jut eszembe, de lehetne sorolni mindkettőre napestig, mi számít minőséginek és mi nem.

2020. jan. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%
Tudod Utolsó, mindenkinek más a minőségi, és mindenki mást élvez.:) Én például nagyon szeretek anyukámmal és nagymamámmal vásárolni, együtt tévézni a családdal és közben együtt nevetni.
2020. jan. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálam a minőségi időtöltés a családdal, amikor mindenki részese annak, amit csinálunk. Legyen az közös filmnézés, vagy kirándulás. A közös vásárlás is lehet minőségi időtöltés, ha nem abból áll, hogy a gyerek üvölt, anya előre rohan, apa kullog a kocsival utána.

Szóval a minőségi időtöltés azon múlik, hogyan viszonyulunk ahhoz amit éppen csinálunk és egymáshoz.

2020. jan. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Minőségi időtöltés az, amikor a közös program (legyen az akármi) a résztvevők mindegyikének örömet okoz, szívesen csinálja és jól érzik magukat együtt, az adott tevékenység közben.
2020. jan. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Tényleg lehet bármi amit mindenki élvez, pl volt egy időszak hogy a család összes számítógépe egy helyen volt és megesett hogy szüleim és én együtt leültünk WoWozni, nem mindenki csinálta a saját dolgát hanem a játékon belül is mentünk csapatban közösen csinálni valamit, közben meg beszélgettünk a monitorok felett.

Ellenben pl utálunk kirándulni a legtöbbször mindenki fáradt, melege van, haza akar menni, az meg úgy nem "minőségi" szóval családja válogatja.

2020. jan. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

6-os! Nyilván úgy értettem, hogy bambulni a tévé előtt, szótlanul enni a chipset, hiába ülnek egymás mellett, egy mukkot nem szólnak egymáshoz. A bevásárlást szintén így értettem.

Ezért nem lehet eldönteni, kinek mi a minőségi időtöltés. Lehet vidáman, beszélgetve nevetgélve csinálni ugyanazt, mint ahogy két szót nem beszélni.

(Kedves Utolsó voltam, így nagybetűvel, ahogy írtad.) Nem látom értelmét ezen vitatkozni.

Ennyiből az egymás melletti telefonnyomkodás is lehet minőségi időtöltés. Ugye, hogy nem mindegy? Azt írtam, hogy akkor nem minőségi, amikor két szót nem beszélnek egymással, de együtt töltik az időt. Na, az nem minőségi. Lehetne vitát nyitni, kinek mi okoz örömöt családon belül, de semmi értelme, mert látod, még itt is belémkötsz, pedig kb. ugyanúgy gondolkodunk a dologról.

2020. jan. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!