Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Beszélhet igy egy férj a...

Beszélhet igy egy férj a feleségével? Vagy egyáltalán egyik ember a másikkal?

Figyelt kérdés

Tegnap estig még minden rendben volt közöttünk. Aztán hazajött a férjem és nem volt megfelelő a vacsora számára. Sültcsirke volt ugyanis és nem izlett neki. De meg sem kóstolta, csak odébbtolta és látványosan elkezdett duzzogni. Minden nap megkérdezem, mit enne, mi legyen a vacsora. A válasz mindig az, hogy nekem mindegy. De mivel vasárnap is csirke volt, igy kedden nem akart megint csirkét enni hanem valami mást. Mivel nem mondta, igy nem is tudhattam.

Én behúztam fülem-farkam. Bocsánatot kértem. Még én kértem bocsánatot, miután meleg vacsorával vártam! De erre csak az volt a válasz, hogy \'Fogd be a pofád, b..meg, mert megpofozlak.\'

Ekkor akadtam ki. Soha nem beszélt még igy velem. És nem is értem, hogy hogy lehet idáig süllyedni egy elrontott vacsora miatt.

Azóta nem szóll hozzám egy szót sem. Észre sem vesz. Gondoltam, reggelre jobb lesz és kialussza magát. De nem lett jobb. Megcsináltam a reggelijét, ahogy szoktam. Hozzá sem nyúlt. Én próbáltam kommunikálni vele, de nem szóll egy szót sem. Egész éjjel sirtam. A szemem bedagadva, piros. A fejem fáj és hányingerem van.

Legszivesebben összecuccolnék és itthagynám. Akkor majd értékelhetné, hogy mit is dolgozok otthon, hogy mindig rend legyen, meleg ebéd legyen, stb. Erre úgy beszél velem, mintha egy utolsó senki lennék és nem a felesége. 2 éve vagyunk házasok és soha ilyen nem volt még.

Viszont hazamenni sem tudok, mert külföldön élünk. Én még nem dolgozom, mert nincsenek meg a papirjaim. Igy sajnos pénzem sem lenne repülőjegyet venni.

Lehet, nem nagy a problémám, mert meg nem vert, de mégis nagyon megbántott. Én próbáltam kiengeszteni, de úgy érzem, nem nekem kellene bocsánatot kérni. Nagyon el vagyok keseredve.


2008. nov. 19. 12:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
72%
NEm nagy a problémád?? Még te érzed magad szarul?? A férjed minősíthetetlenül viselkedett, és még hogy ő duzzog azóta... TE ne szólj hozzá, ne foglalkozz vele, szard le, amíg észbe nem kap. Nehogy már hízelegj. Ha most hagyod ezt a dolgot ennyiben, vérszemet fog kapni, és innen jön csak igazán majd a feketeleves. Én azt mondom állj a sarkadra, amíg nem késő.
2008. nov. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
44%
A daccos ellenállás előtt meg kéne tudni, hogy egyáltalán mi a problémája. A leveledből kiderül, hogy elégé kiszolgáltatott helyzetben vagy. Azt hiszem, hogy valami hülye haverja beszélhette tele a fejét. Ezellen sajnos nem igazán tudsz mit tenni. Vészmegoldás az(ha már tényleg nincs mit tenni), hogy felkeresed a nagykövetségedet és ők szerintem kisegítenek a hazautazás költségével.
2008. nov. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
84%

Ide leírtam a véleményemet a problémáról.

http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__parkapcsolatok_..

Ezért is mondom mindig, hogy a hagyományos nemi szerepek nem állják meg többé a helyüket. Láthatjuk, ő is a lelkét kiteszi, hogy kiszolgálja a férjét (mintha a feleség szolga lenne) - erre mit kap cserébe...

Hypathia

2008. nov. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
62%
A történetedhez nincs mit hozzáfűzni. Ép eszű nő, fel sem tesz ilyen kérdést. Egy korábbi élettársam egyszer beszélt így velem. A bátyám még aznap este eltörte volna a karját, de mire odaért, sikerült kirúgnom a lakásból. Természetesen a volt élettársamat, nem a bátyámat. Telefonálj haza, hogy valaki utaljon neked pénzt a számládra. Ha nem tudod megoldani, keresd a magyar nagykövetséget, ahol kapsz kp. Ne haragudj, de ha nem teszel semmit akkor megérdemled a sorsodat. Egyébként ha tűröd, akkor az betegség, a pszichiátra passzív tehetetlenségnek hívja.
2008. nov. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
86%

Ha meghunyászkodsz, és még Te kérsz bocsánatot, amikor neki kellene, annál jobban fogja csinálni, annál inkább kutyába se fog venni. Egy idő után lehet, hogy fizikailag is bántalmazni fog.

Ha visszaszólsz, lehet, hogy észhez tér, de sajnos a leírtak alapján a fizikai bántalmazás veszélyének is kiteheted magad. Ámde!!! ez akkor is bekövetkezhet, ha füled-farkad behúzod. Tehát nincs mit vesztened, állj ki magadért. Mondd meg neki, hogy mit képzel, nem engedheti meg magának ezt a hangnemet veled szemben. Mutasd meg, hogy Veled nem lehet így viselkedni. De ehhez Neked is el kell hinned, hogy többet érdemelsz!!!!!!!!!!

Azt hiszem, aki így beszél valakivel, nem szereti igazán. Mert ha szeretek valakit, akkor is szeretem, ha mérges, fáradt, részeg, stb. vagyok. Lehet, még most kéne elhagynod, ha csak töredelmesen meg nem bánja, amit mondott, és nem változtat.

2008. nov. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
49%

Szia ! Eleg ismeros , amit irtam , szerintem a kettovel feljebb valaszolo nem igazan tudhatja te milyen helyzetben is vagy.Te erdemled meg ? Eleg felelotlen kijelentes.Egy idegen orszagban vagy , gondolom a parod azon orszag allampolgara,es ne felejtsuk el , hogy te magyar vagy . Nagyon konnyen irhat barki ide olyat , hogy hogyan tehetsz fel hasonlo kerdest szerintem ezt csak akkor lehet kijelenteni , ha tudja az illeto milyen nehez barhogyan is lepni. EU tagallam magyarorszag , na ja , csak semmi sem ugy van ahogyan az le van irva es ahogyan azt sokan elkepzelik.Ez velem is megtortent es (nem csirke volt a foszereplo)teljesen mas aprosagon pattant ki a dolog.A vege ugyazaz, mint neked,ill. szinte rogton tettlegesseg lett belole.Mivel nem hagytam magam.Nekem eszembe sem jutott volna bocsanatot kerni,sot.Akkor ez volt a baj , kovetkezo alkalommal pedig mas.Tehat VAN KOVETKEZO ALKALOM.Mint az esetek tobbsegeben.Amugy total abban a helyzetben vagyok mint te.Kulfoldon elek,nekem sincsenek meg meg a papirjaim a munkavallalashoz.Remelhetoleg kov.honapban meglesz.Igy nincsen penzem , ki vagyok szolgaltatva.Mi magyarorszagon is egyutt laktunk, ott semmi baj sem volt, sot "alom pasikent viselkedett" itt meg teljesen megvaltozott.Azt hiszem azert , mert tudja, hogy tehetetlen vagyok egy bizonyos szinten.A csaladom messze van es nincsen sok penzuk tehat nem tudtak ugy segiteni.A kovetseg ok,probald meg azt,ha durvul a helyzet.Remelem nem fog es eszbe kap, szerintem ha elmennel sem javulna a helyzet.Jo lenne tudni miert lett ilyen.En tudom az "enyem " miert , de az sem magyarazat arra ahogyan viselkedett.Most megprobalok kulon alberletbe menni es megprobalni igy.Az orszagot nem szeretnem itthagyni, de vegso esetben mas valasztasom nem lenne.Melyik orszagban elsz ? Anglia ?

Irj privatot, ha gondolod. Remelem nem fog eldurvulni. Legy eros! Lehetoleg ne alazkodj meg megint ...

2008. nov. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
22%
Kedves utolsó válaszoló. Nagyon is tudom, hogy milyen helyzetben van a kérdező.
2008. nov. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Sajnos apukám 6 hónapja halt meg, akkor voltam otthon. Anyukámnak és öcsémnek rengeteg kiadása volt, igy tuti nem lenne pénzük most nekem repülőjegyet venni.

Ráadásul nem angliában, hanem amerikában élek. Jönnek az ünnepek. A jegy ilyenkor megfiztehetetlen.

De korábban soha nem volt ilyen. A hétvégén mondta,h mennyire meg van elégedve a sorával. Hogy milyen jó is neki, mennyire szereti a feleségét. Ezek alapján nem is annyira. Tudja, hogy ki vagyok neki szolgáltatva és nem tudok hová menni. Sajnos barátaim sincsenek, mert akik vannak, azok mind az ő barátai.

De igy én még a kutyámmal sem beszélek, mint ahogy ő velem. És mindezt egy hülye sült csirke miatt? Megjegyzem, utánna felajánlottam neki, h csinálok szendvicset vagy valami főzeléket. Nem kért.

El fogok vele beszélgetni. Nem fogok meghunyászkodni előtte. Én is emberi lény vagyok, aki a felesége is és nem egy hülye kollégája.

Járok mindenféle kezelésekre, h gyerekünk legyen. De ma reggel már az is megfordult a fejemben, hogy akarok-e egy ilyen embernek gyereket szülni. Ez eléggé gáz, ha már ilyenek jutnak az eszembe. Akkor mégjobban ki lennék neki szolgáltatva. Hiszen a gyerek amerikai állampolgár lenne és tuti nem engedné, hogy hazavigyem, ha esetleg elhagynám. Viszont a gyerekemet sem tudnám elhagyni. Lehet, addig kell hazamennem, amig még nincs gyerek.

Arra is gondoltam, hogy apósomtól kérek pénzt. Neki van ezerrel és a férjem nagyon fél az apjától. Mindig bizonyitani akar neki. Ezzel a lépéssel, hogy elhagyom, jól lejáratnám őt apósom előtt. Bebizonyitaná, hogy másodszor sem sikerült a házassága. Merthogy én már a második felesége vagyok. Az első 7 év után vált el tőle. Az okot nem tudom, de kezdem sejteni.

Mindenesetre este, ha hazajön szépen kérdőre vonom. Nem fogok mégegyszer sirni előtte. Nem adom meg neki ezt az örömet, h sirni lásson!

2008. nov. 19. 16:09
 9/23 anonim ***** válasza:
43%

Kdves kédezö!

Remölem azota màr minden rendben.

Nàlam ez rendszeres probléma.

21 vagyok,és fözni tanulok magamtol,de a pàrocskàm mindig kiakad.

Semmi se jo neki.

Utàlom,ha kritizàlnak,föleg étel terén.

Nekem az vàlt be,hogy nem föztem napokig,és akkor ha éhes volt,mindegy volt mit,csak adjak neki...

Nem is cseszegetett hetekig.

Aztàn ujra,meg ujra.

Volt hogy az egészet megfogtam és a szemétbe dobtam elötte.

Megdöbbent,még idegesebb lett,de én mondtam,ha neked nem tetszik,ki kell lökjem,én ezt neked készitettem,nem magamnak..

Legvvégsö esetben elengedem a fülem mellett amit mond.

Egyébként én is külföldön élek,nekem sem egyszerü,szerncsém,hogy a pàrom(tudom)soha nem ütne meg.,csak kiabàl,azt meg felölem reggelig csinàlhatja,én nem sirok màr mint régen,nincs értelme.

Ha làtja hogy te szenvedsz,azt kifogja hasznàlni,ugyhogy jol nem jàrsz.

Ha viszont làtja hogy nem foglalkozol vele,akkor leszàll a témàrol.

Nekem a pàrom legutobb màr kikacagott,hogy nem kedvére valot föztem.

Màr megszokta...

Igaz 2 év utàn...

A férfiak a gyenge nöket kihasznàljàk àltalàban,ezért ne hagyd magad,ne sirj elötte.

Ha elrontod a kajàt,mondjad,hogy ha nem jo,nem kell kajàra pénzt hagynia,abbol a pénzböl menjen étterembe enni,vagy mondjad,hogy màs még egy szàrazkenyérnek is örülne,esetleg,hogy tanitson meg fözni.vagy mondja meg hogy mi az amit nem szeret enni.

Ha ezek utàn se ragàl,akkor csak egy szo van rà:Bunko.

De nem hinném,hogy nem reagàl.

Az én pàrom nagyon büszke,de màr sikerült megpuhitanom ilyen téren.

Föleg hogy akàrhànyszor a kaja a szemetesbe landol,az minden egyes forint az ö zsebéböl folyt ki,ö izzadt érte egész honapban a munkahelyen.

Néha erre is jo célozni.

De az hogy te sirj...

Màr én ezen tul vagyok.

Pedig hidd el,volt hogy az idegtöl a fürdés közben elàjultam,ugy talàlt meg összeesve.

Gondolhatod mennyire megijjedt.

Elpakolni is elpakoltam màr,itteni baràtnömhöz.

Én sem,ö se birta 3-4 napnàl tovàbb....

Ne pakolj,ne menekülj a problémàid elöl.

Oldd meg öket!

(ha megütne egyszer is,akkor viszont pakolj)

Sok sikert,és irj mi történt!

Szerintem csak jo!

2008. nov. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
44%

A ferjednek tele a hocipoje, amiert csak o dolgozik, es te nem hozol penzt haza. Nem a csirke miatt merges o!!!

De hogy szeret o teged??? Onzoen csak.

Es mi lesz ha szulsz neki gyereket? Talan epp azert nem jott meg eddig ossze a baba, mert ennek igy kellett tortennie. Az eletben nem minden van veletlenul.

Most azt gondolom, hogy ebben az esetben jobb, hogy nincs kozos gyereketek, hiszen ugyanilyen bunko lenne, de meg inkabb.

Tudom, hogy a legkonnyebb irni, hogy pakolj, es menj, de azert ez megse olyan egyszeru, plane egy idegen orszagban, ahol egymasra szamithattok, egymasra vagytok utalva leginkabb.

Most viszont biztos vagyok benne, hogy a bizalmad megingott iranta, es van min elgondolkozni. En azon gondolkodnek leginkabb, hogy egy ilyen alaknak szuljek e gyereket??? Mert nem szabad!

Ha elkoltozol tole, akkor ne felejtsd el, hogy nemcsak Amerikaban van elet, nem mondom hogy Magyarorszagra menj vissza (talan mar nem is tudnal), de pl. Angliaban is lehet jo jovod, es meg kozelebb is kerulnel a csaladodhoz. Itt nem kell varnod hogy dolgozhass!

2008. nov. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!