Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell állandóan azt...

Miért kell állandóan azt kérdezgetni, hogy "Mikor jön már a gyerek? "

Figyelt kérdés

Nem rég házasodtunk és úton-útfélen ebbe a kérdésbe ütközünk, hogy mikor jön már a gyerek. Ismerősök, kollégák, rokonok, barátok stb.

Én egyszerűen nem értem miért egyértelmű, hogyha két ember összeházasodik, akkor azt csak is azzal a feltett szándékkal teszik, hogy szaporodjanak. Ez szerintem totálisan magánügy, a méhem tartalma senkire nem tartozik, meg kb mintha azt kérdeznék mikor szexelünk végre gumi nélkül. Ráadásul gyereket sem akarunk. Ha azt válaszoltam, hogy semmikor nem jön, akkor kikerekedett szemmel jött a kérdés, hogy "De miééééért??".

Nem érezzük úgy, hogy magyarázkodnunk kéne, de hazudni, titkozlózni se fogunk meg "rettegni", hogy majd megszólnak, hogy de mi az, hogy nem akarunk.

Hogy lehet végre leépíteni ezeket a kérdéseket? Ráadásul simán lehetne az is, hogy pl az illető meddő és szerencsétlent kérdezgetik, hogy na és mikor szül (egy barátnőmmel ez előfordult)

És ez szerintem elég nagy pofátlanság. Volt már akinek megmondtam (már v 3x kérdezte néhány hónapon belül), hogy akadjon le a témáról, mert ez a mi dolgunk, még nekiállt feljebb..

Na de mindenkivel nem veszhetek össze.

Tippek?


2020. jan. 16. 21:21
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
55%

Akaszd ki őket egy olyan prasnya válasszal, hogy ne hozzák fel többször a témát.


"mintha azt kérdeznék mikor szexelünk végre gumi nélkül"

Igen valami ilyesmi szaftos témában gondoltam. Hátha akkor magukba néznek a kérdés feltevése után.

2020. jan. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
37%
egyszerű mondd hogy meddő vagy. ebbe nem köthet bele senki. lehet a barátnőd is csak kamuzott.
2020. jan. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
82%
En sem ertem, miert erzik egyesek kenyszernek, hogy artatlannak szant kerdesekkel mas maganeleteben vajkaljanak. Nekem eszembe se jut azt kerdezgetni valakitol, hogy mikor lesz gyereke. Es ha nem lehet neki? Ha mar miota probalkoznak es nem sikerul? Ha nem is akar egyaltalan? Ezek csak is a parra tartoznak, ha akarjak, elmondjak. Az ilyen joszandeku kerdezgetoket meg tenyleg valami meghokkento valasszal, hatarozottan le kell szerelni, hogy lealljanak ezzel. Vicces, hogy ok a bunkok, de megis a masik erzi rosszul magat...
2020. jan. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
90%

Pont ma olvastam erről egy jó dumát:

Bunkóság azt kérdezgetni másoktól, hogy mikor lesznek már szülők, csak azért, mert mások az ő korukban már azok. Tudod, mások a te korodban már halottak, mégsem kérdezgeti senki, mikor halsz meg végre.

:D

2020. jan. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
56%
Nem kell őket komolyan venni, csak a dns beszél belőlük.
2020. jan. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
83%

#4


Plusz ezer. Ez kb hasonloan tapintatlan kerdes, aztan ezen hogy fel lenne haborodva :D

2020. jan. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
82%
Mond azt, hogy "majd ha itt lesz az ideje".
2020. jan. 17. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
90%

Valamiért a gyerek témát egy csomó tapintatlan ember közügynek gondolja. Ha összeházasodtatatok, azt kérdezik, mikor jön a gyerek. Ha már van egy azt kérdezik, anyatejes-e. Meg hogy mikor jön a második. Aztán ha kettő van, mikor jön a harmadik. Ha két egynemű gyerek, nem baj, majd a harmadik más nemű lesz. És ezzel együtt az ember pénztárcájába is belemásznak. Szülj harmadikat, ott a csok, milyen jó már. Vedd fel a babavárót, hatalmas lehetőség. Szülj harmadikat, vegyetek egy kisbuszt. Ahol 3 elfér, ott 4 is és akkor nem kell többet adót fizetned.


A szoptatós kérdés kapcsán már egyszer kifejtettem, hogy nagyon idegeneknél, akiknek végképp semmi köze hozzá, valami bődületes baromságot szoktam mondani, mintha mást hallottam volna. Kb így:

- És van elég tejed?

- Most mondd meg, mi lesz így szegény koalákkal?


- Mikor jön a második?

- Jövő hétre rendeltem, de nem jelzett még a futár.

2020. jan. 17. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
33%

először: aki nem akar gyereket az egy ideig szipi-szuperül van,de minden ilyen ismerősöm 50-60 éves kora felé rájött, hogy hiányzik a gyerek az életéből csak hát addigra késő.

Másodszor: hülyeség ilyenkor azt mondani, hogy meddő vagy mert akkor jön a sajnálkozás és hülyeség teljes erővel ellenállni vagy őszintének lenni. Mond azt amit én majd idővel az is jön és ilyenkor leállnak, idővel pedig fel is adják.

2020. jan. 17. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
83%

En megmondtam mindenkinek h k..rvara semmi koze hozza es ha nem akad le a temarol egyszeruen ignoralom.


Most van 3 rokon akin keresztulnezek emiatt de nem erdekel mert legalabb nyugi van 🙂

2020. jan. 17. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!