Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért alakult ki ez az emberek...

Miért alakult ki ez az embereknél?

Figyelt kérdés
Nagyon sokan kérdezgetik a körülöttem lévők,hogy van e gyerekünk ,vagy mikor lesz gyerek. Nem akarok gyereket? Mert ezt is sokan kérdezik.De pl. ha van már gyerek és véletlenül úgy hozza a sors,hogy nem tudok annyi mindent megadni neki mert nem állunk úgy anyagilag,akkor meg azt vágnák a fejemhez,hogy miért vállaltam gyereket ha nem tudom felnevelni, vagy menjek el másdoállásba( Csak tudnám hogyan,ha napi 12-13 órát dolgozom?) A páromtól mint nőtől nem várhatom el,hogy ő is menjen el 10-13 órákat dolgozni vagy ha lesz gyerek másodállást sem tudna vállalni. Sok emberben ez miért alakulhatott ki,hogy folyton "támadja" a másikat hol ezért,hol pedig azért? Miért jó a másik életébe beleszólni és fontoskodni? Tudom ,hogy senki sem ilyen állítólag,de mégis vannak ilyen viselkedésű emberek. Említettem,hogy napi 12-13 órát dolgozom. Bizony volt olyan,aki azt mondta nekem,hogy miért nem megyek el másodállásba. Ez az emberi fontoskodás,hogy mindenki mindent jobban tud,ez már kezd unalmasá válni. Ha használt Suzuki kocsim volt,akkor azért támadtak,hogy ó de szar kocsit vettél miért pont ezt vetted? És lehetne még sorolni. Én undorítónak tartom at ilyen viselkedésű embereket!
2008. nov. 19. 17:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Arra várnak, hátha mondasz valami olyasmit amin lehet csámcsogni, amit tovább lehet adni. Amúgy ha lesz egy gyereked, majd azt fogják kérdezni hogy mikor jön a második. :D Én már csak röhögök ezen, túljutottam rajta.
2008. nov. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek szeretnek belekontárkodni a másik életébe, mert olyan, hogy magánélet, itt nagyon kevés helyen létezik. Valamiért a magyar embernek sajátsága, hogy törődik a másikkal. Ez éppenséggel még jó is lenne, mert ha pl. bajba kerülsz, tuti, hogy segít valaki a családból, ismerősi körből, de sokan félreértelmezik ezt a szokást, és azt gondolják, joguk van beleszólni a másik életébe.

A másik fontos dolog a rosszindulat. Azt vettem észre, hogy sokan szeretnek csak úgy fúrni másokat, szórakozásból. Pletyka, kibeszélés, hátunk mögött sutyorgás, leginkább az idősek részéről, akiknek igazából nincs jobb dolguk, és élettapasztalatukból (sokszor tévesen) kiindulva feljogosítva érzik magukat, hogy kioktassanak másokat.

Ilyen téma pl. a gyerekvállalás is: amíg nincs gyerek, azért csesztetnek, hogy miért nincs, amint van, kioktatnak, hogyan neveld, (a hátad mögött meg megy a pletyka, hogy milyen rossz szülő is vagy valójában), ha pedig jó szülő vagy, akkor, elkezdenek rád irigykedni, és az szül rosszindulatot (pl. ha a gyereked okos, és mindenből kitűnő, kitalálják, hogy biztos lefizetted a tanárokat, stb.).

Én úgy gondolom, hogy ezzel nem lehet mit kezdeni, át kell nézni az embereken, aztán mondjanak, amit akarnak.


Ja egy aranyos megjegyzés: írtad, hogy 12-13 órákat dolgozol: nos, ez velem is így van. Én két hónapja mentem férjhez, egyelőre a szülőknél lakunk, mert nagyon keveset keresünk, és belátható időn belül esélyünk sincs elköltözni, habár a kapcsolatunk elég durva konfliktusokkal terhelt. Magam is minimum 13-14 órát dolgozom, hazaviszem a munkát, férjem is egész nap húzza az igát. Erre mit tanácsol a "Tisztelt Válaszadók" többsége? Vállaljak másodállást, amiből spórolhatunk "kis mellékes jövedelmet"... Ahaaaa.... :P

2008. nov. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Szia! nem olvastam el az előttem szólót ezért bocsi ha megismételném őt nem az a szándékom!! tudom h nem könnyű de ne foglalkozz másokkal mindenki csak maga tudja h mi van a pénztárcájában és azt is h mennyit bír dolgozni na és az sem mindegy h mit!!sztem a használt kocsikkal nincs gond főleg ha jó állapotban van na és jobb mint a semmi! ha beszólogatnak, vágj vissza nekik, "ne hagyd hogy a senkik eltiporjanak!"szerintem is undorító, gusztustalan és pofátlan az ilyen ember, senkinek semmi köze más magánéletéhez főleg ha még csak nem is rokon!

Tarts ki előbb vagy utóbb mindenki megkapja a saját egyénre szabott büntetését!

2008. nov. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek nagy része szeret a mások életében vájkálni!

Ha nem így lenne csődbe menne az összes bulvár újság, és nem lenne nézettsége, az ún. valóság show-nak sem!

A szomszédodnak ráadásul plusz örömet okoz, hogy nem csak lát, hallja a híreket, de bele is szólhat, ezt használják ki a Tv műsorokban is, amikor szavazni lehet a szereplők sorsáról.


Ne vedd komolyan őket!

2008. nov. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A, en annyira nem birtam ezt a beszukult latokort ami a magyar emberek tobbsegenek van, hogy pakoltam es eljottem az orszagbol. Itt, ahol elek, szabad vagyok mint a madar. A kutya nem foglalkozik velem, mindenki eli az eletet ugy, ahogy tudja. Hiszen mindenkinek masok a lehetosegei, a felfogasa, minden-minden mas! Ahany ember, annyi fele! De ezt a magyar ember az eletbe nem erti meg. Sajnos nagyon beszukult latokoruek a magyarok, keptelenek tiszteletben tartani mas felfogasat, gondolkozasat! Undorito, es nagyon faraszto!
2008. nov. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Többféle magyarázat létezik az említett jelenségre:)

Emberi sajátosság, hogy mindig többet, jobbat, drágábbat akarunk. Vagyis a többség. Ha összespórolt a 2szobásra, felvette a második hitelét hogy megvegye a kocsit is, elmegy még többet melózni, hogy megvehesse az emeletes házikót és a több kategóriával jobb autót, igaz így nem látja sokat a családját. Ezek az emberek, akik aztán büszkén mutogathatják a vagyonukat az ismerősöknek, baromira élvezik az irigykedő pillantásokat. Na és ezek az emberek nem értik, hogy lehet valaki BOLDOG, ha 12-13 óra munka után hazasiet a párjához.Mert ők nem azok.Ezért nekiállnak okosítani. Vállalj másodállást, vegyél jobb autót!

De tényleg nem érdemes velük foglalkozni, mert mindig kitalálnak valamit, amivel lehet piszkálódni.

2008. nov. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Maximálisan igazatok van! Köszönöm a válaszokat.
2008. nov. 20. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!