Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megéri családi vállalkozásban...

Megéri családi vállalkozásban dolgozni?

Figyelt kérdés
Sziasztok, kívancsi lennék a véleményetekre, tapasztalataitokra. Apukám és nővérem ausztriában élnek, apám több cégnek az igazgatója kint, és most nyitnak még egy telephelyet. Ahova a nővéremet tenné egy terület főnökévé(amit ő valószínüleg el is fogad) és nekem is felajánlott egy pozíciót(de ez semmi komoly, mert kb 2 év tapasztalatom van az adott teruleten). Es jelenleg ott tartunk, hogy gondoljam at, es egyszeruen nem tudom, hogy dontsek. Jo dolog az ha a csaladtagjaid a fonokeid? Megeri ebbe belevagni, vagy ilyenkor jobb dolog ha az ember a sajat utjat jarja? Mit szolnanak ehhez a leendo munkatarsak, vagy pont nem kell ilyennel foglalkozni?

2020. jan. 19. 21:14
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Nem, sokkal jobb, amikor egy vadidegen nyócosztályos tahófalvi csicskáztat nap mint nap. Nekem diplomásként volt már benne részem, isteni volt.
2020. jan. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha normális a család akkor jó.
2020. jan. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Családja válogatja. A család ma már alapvetően nem az európai hagyományos apajogú családot jelenti, ahol a hierarchia a fő szabályozó elem. Az érzelmi viszonyok meg pláne nem feltétlenül járnak együtt a tekintélyuralmi szempontokkal. A szakmai hozzáértés meg ezektől teljesen eltérő szempont. Ha mindent össze lehet hangolni, akkor megéri a dolog, de a legkisebb homokszem is a rendszerben súlyos konfliktusokhoz vezethet.
2020. jan. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A párom is a faterja vállalkozásában főnök de nekik jó a viszonyuk és így működik a dolog.

Viszont az unokatesóm is az apja autószerelő műhelyében dolgozik de nagyon utálja,az apja a kuncsaftok előtt folyamatosan alázza a mai napig,nagyon otrombán viselkedik,szidja,kibeszéli,volt hogy nekivágta a disztárcsát máaok előtt. Pedig sosem ad rá okot hogy ezt tegye de az öregnek nincs ki a 4 kereke sajnos.

Családtól függ hogy működik-e a dolog. Ha az apukáddal jó a viszonyod illetve a tesóddal akkor simán működhet.

Én inkább dolgoznék családi vállalkozásban mint csicskáskodni egy idióta főnöknek!

2020. jan. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, együtt tudsz-e dolgozni a családtagjaiddal.


Van, akit pl. zavar, hogy felnőttként is az apja parancsol neki.


Vannak zsarnokoskodó emberek, akik a gyereküket is csicskáztatják. Itt a gyakorin még olyat is olvastam, hogy az apa kiakadt, hogy a lázas beteg fia otthon merészelt maradni betegállományban, és a fia és a menye később féltek szólni, hogy babájuk lesz, és a szülés után egy hétig szabadságon akar lenni a fia. Na ott pl. nem értettem, miért dolgozik a fiú az apja vállalkozásában.


Gondold végig azt is, hogy jelenlegi munkahelyedet mennyire szereted, ill. mennyire érzed stabilnak. Ugyanígy az apukád cégénél szívesen végeznéd-e azt a tevékenységet, ill. mennyire stabil a vállalkozás.

2020. jan. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, hát ez tényleg nehéz kérdés. A kapcsolatom szerencsére teljesen normális tesvérememl és az apámmal is. A cégek elég stabil lábakon állnak már egy jó ideje is. De az viszont tényleg igaz, hogy inkább jobb lehet így dolgozni mint kifogni egy bunkó ismeretlen főnököt.
2020. jan. 20. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!