Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretnék Feleségemnek segíten...

Szeretnék Feleségemnek segíteni ne érezze magát házi cselédnek?

Figyelt kérdés

Sok gyerekwt venwlő család vagyunk.

A feleségem otthon van 11 hónapos kisfiammal.

Szeretném a szűrke hétköznapjaibol kizökkenteni mert a 4 fal között kezd begolyózni éa ki is fejezte magát,úgy éri magát mint egy házi cseléd.

Valaki aki volt már hasonló helyzetben adna pár tanácsot hogy sikerűlt ezt a szűrke monoton hétköznapot valahogy áthidalni?

A gyereket kb 9 hónap múlva veszik be bölcsibe addig a Feleségem totál kiakad

Munka helyre is csak akkor tud visszamenni ha a gyereket beveszik bőlcsibe.

Pár hasznos tanács jó lenne.



#Felnőtt kapcsolat.család #gyerekek nevelés
2020. jan. 20. 15:03
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%

Nagyszülők nincsenek a közelben?


Heti egy estére valaki gyerekvigyázásra nem hadrafogható?


akkor tudnátok kettesben elmenni valahová (mozi,színház, stb.)

2020. jan. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
87%
Naponta egy-két órára átvállalni a gyerekeket a feleségetöl, közben a házimunka felét elvégezni, ö meg el tud menni kikapcsolódni!
2020. jan. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
94%
én "csak" hárommal voltam itthon, akkoriban a péntek volt az "anya-nap". Férjem 2-kor hazajött, átvette a családmenedzsmentet, és nekem estig kimenőm volt. akár shoppingolni, akár barátnőzni, tornázni, amihez éppen kedvem volt.
2020. jan. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim válasza:
93%
Mi lenne, ha cserélnétek? Te maradnál otthon, a nejed mehetne melóba meg erre-arra. Ez megoldás lehet, s ma már teljesen elfogadott.
2020. jan. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

A nagyazűlők java részt nagymama de rájuk nem szeretném bízni anyósom szem ellenzős anyám meg korán kel megy dolgozni ugyhogy inkább had pihenjen.

Én fél5 ig dolgozok 5 óra mire haza érek.

De 3 óra kevés hogy rendesen kikapcsoljódjon.

A napi mosoás,főzés takarítás pakolás amiből besokalt.

Vannak tervei álmai amit szeretne véghez vinni de a sok teendőtöl teljesen kimerűl.

Esetleg valakinek még valami ötlet?

2020. jan. 20. 15:22
 6/35 anonim ***** válasza:
94%

Tök jó, hogy fölmerül ez benned (bár persze ez lenne a normális, de sajnos sokszor a férj nem így áll hozzá).


Többféle dologgal lehet próbálkozni. A legegyszerűbb, ha átvállalsz valami házimunkát. Te ismered a feleséged, az alapján döntsd el, hogy annak örül jobban, ha csak úgy elmosogatsz pl, vagy ha megkérdezed, mit segíts. Szuper dolog még, ha heti egyszer-kétszer te főzöl (ha nem tudsz, nem baj, az egyik nap lehet tészta bolti szósszal vagy reszelt sajttal, a másik nap meg virsli vagy debreceni mustárral és kenyérrel és zacskós leves - ezeket biztosan el tudod készíteni, keress rá, ha kell).


A másik ha gyerekfelügyeletet vállalsz egy-két órára vagy több időre, és a feleséged el tud menni valahova, akár találkozni barátnőkkel, vagy csak leülni olvasni egy könyvet.


A harmadik verzió, amihez viszont fizetett segítség kell, hogy kettesben lehessetek együtt. Nagymamára vagy bébiszitterre lehet bízni addig a babát. Végszükség esetén a szombati délutáni alvás alatt is lehet, azzal a kiegészítéssel, hogy ha felébred a baba, akkor most te fogsz hozzá odamenni, a feleséged marad a fenekén és pihen.


Segíthetnek még apró ajándékok is, például vihetsz neki minden héten egy szál virágot, ha szereti (nem kell nagy csokor, inkább többször kevesebb, mint egy nagy csokor, de csak 1x).

2020. jan. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
83%

Itt két fontos dolog van szerintem.

Egyrészt csinálnotok kellene kettesben is programokat, mindegy hány gyereketek van. Néha csak meg lehet kérni valakit, hogy vigyázzon a gyerekekre, nagyszülő, rokon, barát, bárki. A gyerekek szerintem még élveznék is, emlékszem, én is imádtam kicsit kimozdulni otthonról és másoknál vendégeskedni gyerekként :)

Másrészt nem tudom, mennyit dolgozol, de ha nem túlórázol sokat, vegyél részt te is a házimunkában (hétvégénként mindenképpen, de hétköznap is, ha éppen úgy érsz haza). A lényeg a munkamegosztás.

2020. jan. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
93%

"A napi mosoás,főzés takarítás pakolás amiből besokalt."


Hát, akkor két irányban lehet próbálkozni:

(1) valaki más (vagy te vagy fizetett segítség, esetleg automata porszívó, szárítógép a teregetés helyett) csinálja egy részét, vagy néha lehet rendelni a vacsorát

(2) lejjebb adjátok az elvárásaitokat (lehet több napig ugyanazt enni, fagyasztóból kivettet enni, egyszerűbb ételek is jók lesznek, elég napi 1 főtt étel, nem gyűrődő ruha is jó lesz és nem kell vasalni, kibírunk egy kis koszt nem kell naponta port törölni, fölösleges dolgok kidobása mert úgy könnyebb utána elpakolni stb.)

2020. jan. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

Teljesen hétköznapi család vagyink.

Nincs nagy igény.

Több napra szokott a feleségem főzni.

Természetesen Reggelente és munka utánn én is besegìtek a házi munkába vagy a főzésbe.

Szivesen fogadok még tanácsot vagy ötletet.

2020. jan. 20. 15:35
 10/35 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk az segített sokat, hogy heti egy alkalommal egy takarítónő nagytakarítást csinált... nyilván ezért fizetni kell, de megéri szerintem, ha megengedhetitek magatoknak.
2020. jan. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!