Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hát nem is tudom hol kezdjem....

Hát nem is tudom hol kezdjem. Nagy tragédia, hogy 13 évesen cigizek (folyamatosan)? Anyu megölne ha megtudná..

Figyelt kérdés
mert hogy én gyerek vagyok.. áhh.. szoval.. de nem csak én vok az egyetlen...
2008. nov. 19. 19:42
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
16%
ne aggódj tényleg nem vagy egyedül mert én is 14 vok és cigizek! de jó lenne leszoknod mert tényleg nem vezet jóra! én is azon vok! de ebben nem lehet tanácsot adni, te érzed!!
2008. nov. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
63%
Egyáltalán nem tragédia. A fiatalkori dohányzás a népesség elöregedésének kulcsa. Te tutira nem éred meg az ötvenet, így nem kell majd neked sokáig nyugdíjat fizetni, csak a tüdőrákod kezelése emészt majd fel valamennyi pénzt a TB kasszából, de azt még kibírjuk valahogy. Úgyhogy hajrá! Dohányozz! Gondolj az öregkoromra, ha idejében elpatkolsz nekem több lehet a nyugdíjam, és most ígérem nem leszek hálátlan, viszek virágot a sírodra (akár már 30 év múlva).
2008. nov. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
89%
Gyerekek, én 30 évig szívtam. De nagy hülye voltam!
2008. nov. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
97%
Hát elég nagy tragédia sajnos. Nem te vagy az egyetlen, de nem kell azt tenned, amit masok is. Ne abból indulj ki, hogy mások mit tesznek. A szervezeted, a tested még fejlődésben van. A cigaretta árt a felnőtteknek, hát még a tinédzereknek. 13 évesen már van annyi eszed, hogy tudd, nem a cigitől leszel érettebb, menőbb.
2008. nov. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nem tragédia! Ha rákos lennél az az lenne, viszont ezzel is növeled a rák kialakulásának esélyét. Komolyra forditva a szót, én arra kérlek gondolkozz egy kicsit okosabban. Számold ki mennyi cigit szivsz el egy hónapban,hogy ez mennyibe kerül. Majd szorozd be 12-vel, hogy kijöjjön az egy év. Gondolj bele, hogy mennyi mindent vehettél volna az árából!!! Az, hogy a többiek mit csinálnak ne érdekeljen, ha már rájöttél, hogy nem kéne cigizni, jó úton vagy.
2008. nov. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
90%
Az előző válaszoló vagyok. Elfelejtettem leirni, hogy a cigi befolyásolja a növekedés hormonokat azoknál,akik fiatalon kezdik. Ha tartosan ezt csinálod kicsi marad a farkad/a melled...
2008. nov. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
En 38 eves vagyok es az en idomben is sokan kezdtek el cigizni ilyen fiatal korban(foleg fiuk),volt aki csak azert hogy "nagyfiunak"tunjon,ez igy kezdodik,de aztan sajnos nagyon ra lehet szokni.Van egy 27 eves munkatarsam aki szinten 13 eves kora ota szivja,most mar ugy kohog mint egy asztmas es neha szur a tudeje.A te dontesed.
2008. nov. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
76%
Jó úton haladsz, ha tönkre akarod tenni magad. Ha vannak az ismerőseid közt akik cigiznek (felnőttek) akkor láthatod mi vár rád, sárga bőr, rossz fogak, büdösek, krákognak, köhögnek. Te meg még fejlődésben vagy, ami a folyamatos cigizéstől sikeresen megáll. Ja igen, te még erre nem gondolsz, csak hogy most ez milyen menő hogy te már 13 évesen cigizel. És épp azért mondom hogy most hagyd abba, mert én is cigizek, 4 éve, ez nem olyan sok idő, de leszokni egyszerűen nem tudok, nem olyan egyszerű mint sokan gondolják, és egyre rosszabb, mert nagyon is érzem hogy a tüdöm már nem bírja. Gondolkodj felnőttként ha már úgy viselkedsz. Hagyd abba ha nem akarod tönkretenni magad.
2008. nov. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
94%

Én 12 évesen kezdtem cigizni és kb. 2 évig folyamatosan! Életem egyik legrosszabb döntése volt.

Aztán egyik napról a másikra leszoktam, mert muszáj volt különben kinyírtak volna otthon nameg nem volt pénzem se cigire.

2008. nov. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Es anyukad nem erzi meg rajtad hogy te rendszeresen dohanyzol? Ez aztan hihetetlen! Meg ha ok is szivjak otthon, akkor is a szad nem tudom mennyire budos a cigarettatol, de erezniuk kellene. Tuti, hogy a 13 eves fiamon megereznem ha dohanyozna. Hiszen ellenorzom, ez az en felelossegem, feladatom.

Nagyon nagy tragedia hogy dohanyzol, nagyon butasag!!!

Egeszsegtelen, budos tole a szad, a kezed, a cuccaid, a fogaid besargulnak, es nagyon draga, ami nem egy utolso dolog. Es kulonben ki ad neked penzt a cigarettara? Vagy a kajapenzt erre koltod? Fizetsz a betegsegert, a budos szajert, a penzedbol nem tudsz ertelmes, hasznos dolgokat vasarolni magadnak. Gondolkozz el, mert megeri!

Majd lehet hogy lesz olyan lany, aki nem fog veled szoba allni (pedig tetszel neki) mivel cigizel. Es o azt mondja, hogy olyan sraccal, aki cigizik, nem jar.

Ne ezzel tunj ki es legyel vagany a tobbiek kozott, inkabb azzal, hogy a suliban jol tanulsz, es a penzedbol ertelmes dolgot veszel (mondjuk amit a tobbiek nem fognak tudni megvenni, mert ok abbol cigit vesznek)

Tedd le a cigit, es ne dohanyozz, ne csak 13 evesen ne, hanem SOHA!!!

Azok a haverjaid, akiknek most nem sikerul abbahagyni a dohanyzast (veled ellentetben), fogjak majd meg mondani neked 10 ev mulva, hogy DE JO NEKED, MERT TE NEM DOHANYZOL!

Ugye, buszke leszel magadra?!

2008. nov. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!