Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Engem miért köteleznek arra,...

Engem miért köteleznek arra, hogy látogassam meg a testvérem a kórházban, ha őt nem kötelezték mikor én voltam bent?

Figyelt kérdés

Sőt, őt csak azért hozták be hozzám, mert nagyobb városban voltam és akkor elmehessen plázázni, amíg bent volt addig is csak hisztizett, hogy menne, ami tök égő volt, főleg, hogy idősebb is nálam.

Ez nekem valahogy nagyon rosszul esett/esik, de ezt a szüleimnek nem akarom elmondani.


2020. jan. 30. 22:53
 1/10 A kérdező kommentje:

Pluszban azt is 'kötelezik', hogy mindennap beszéljek vele, de amikor bent voltam akkor is nekem kellett keresni, hogy mi van velem.

Meg azt is kihagytam, hogy ő akkor még iskolába se ment, nekem meg azt is kell csinálnom.

Lehet én reagálom túl, de ritka rosszul tud esni.

2020. jan. 30. 23:01
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Én megértelek, sokszor én is igazságtalannak éreztem, hogy érezhető különbséget tesznek köztünk.


De előzd meg a korod, nem nagy feladat ez.. bemész, megkérdezed.. mi újság, hogy vagy? Letudod amilyen gyorsan csak tudod és elengeded.. Ne rágódj ezen, ez nem az a kategória és a lelkedre is rámegy.


Különben is ettől leszel te ezerszer jobb ember, mint mások. Ne panaszkodj, ne agyalj. Tudd le és foglalkozz a sajat eleteddel.

Szó nélkül persze nem mindenkinek kell tűrnöd mindent, de a családnál... főleg ilyen kis problémáknál érdemes. Ne mérgezd magad. Tudom, h rosszul esik, de ne cseszd el mint sokan. Sajnos nem minden családnál működik a kétoldalú kommunikáció... lepj tovabb.

2020. jan. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Hát

A 60% igaza van. Nálunk is ilyenekkel kezdődött, aztán ahogy felnőttünk durvább lett. Annyit szorongtam ezeken a dolgokon (mondjuk nálunk tényleg durva megkülönböztetés volt, pl elnézték neki a lopást, pénz elherdálását míg engem sokkal kisebb dolgokért elővettek és mai napig felemlegetik).

Igazából bármennyit szorongtam, hiába emeltem fel a hangom, nem változott semmi. Ő meg élt mint a hal a vízben.

Tehát tényleg el kell engedni, felnőttként meg majd lesz-rod. Én is azt teszem most. Több évtizednyi nyelés után.

2020. jan. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

"... de ezt a szüleimnek nem akarom elmondani."


Na ezért tartasz ott ahol!

2020. jan. 31. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
32%

Hány éves vagy amúgy ? Mert ha felnőtt akkor nem mész és kész .

Nekem is kórházban van húgom tüdögyuladásal,de nem megyek be mert nem rég voltam beteg és nem hiányzik hogy újra beteg legyek .de ezt én megmondtam anyukámnak és igazat adott nekem,igaz mi felnőttek vagyunk a hugomal minden tekintetben.

2020. jan. 31. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%
ez van. el kell fogadni, hogy nem te vagy a kedvenc cserébe viszont nem is kell eleget tenned. nem menj be és kész.
2020. jan. 31. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azért kell mennem mert te nem vagy olyan mint ő. Valószínűleg a szüleid látják hogy akkor fogtok kapcsolatban maradni ha te teszel érte.
2020. jan. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
de miért kéne csak neki tennie? ha a tesója ilyen tapló és nem halálos beteg akkor le kell tojni magasról.
2020. febr. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Mert mégis csak a testvére:)

Én húgommal ilyen kapcsolatban vagyok. Nem keres ha nem keresem, csak ha kell valami. De mégis számíthatunk a másikra..

2020. febr. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
71% Ne haragudj, de más nem akar így élni, hogy ezzel nyugtatja magát miközben kihasználják...csak ő számíthat rád, neked ez jó, elfogadod, de másnak nem kötelező szívni ezért!
2020. febr. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!