Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vállal olyan ember...

Miért vállal olyan ember gyereket aki teljesen alkalmatlan a gyereknevelésre?

Figyelt kérdés

Most nem konkrétan a "segélyért szülőkre" gondolok.


Fajfenntartási ösztön?

Kulturális berögződés?


Nekem az egyik szülőmről van szó, jót nem igazán tanultam tőle, csak hogy milyen ember NEM akarok lenni. Jó szava alig volt hozzám, csak destruktív beszólogatások, csak akkor jön, ha neki van szűksége valamire. Ilyen ember miért akart gyereket vállalni?


2020. jan. 31. 08:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%

Szülői nyomás?

Házastárs hatására?

Becsúszott?

Társadalmi megítélés?


Manapság van az, hogy kiállnak magukért az emberek és nem vállaknak gyereket. Itt nem a divat "nem akatok gyereket, miért nem ért meg senki" hisztizőkre gondolok.

2020. jan. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
Mert az ember amíg nincs gyereke, nem feltétlen tudja, hogy alkalmatlan rá. Az ösztön jól eltudja nyomni a realitást.
2020. jan. 31. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
96%
Sokan nem rendelkeznek reális önképpel, ezért fel sem fogják, hogy alkalmatlanok.
2020. jan. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%

Hmm, értem mire gondolsz.


Fajfenntartási talán, de ez a helyzettől is függ.

Nem mindegy, hogy a házasság biztosítékát látják ebben, vagy egy anya, akinek elege van a pasikból, örökbefogad valakit stb.


Az ember alapból nem tud olyan hosszútávon belegondolni a dolgokba, akármennyire is civilizáltan élünk, nagyon ösztönszerűen tudunk néha cselekedni. Például ott van a vásárlás. Minden szart összevásárolunk, mert “Akciós” vagy “Shut up and take my money”. Gyereket elviszik a játékboltba, ő még nem tud belegondolni, hogy ha ezt megveszi, mennyire biztos, hogy játszani is fog-e vele.


Ez lehet igaz erre is.

2020. jan. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%
Mert ő nem tudja, nem érzi, hogy alkalmatlan rá, vagy mire rájött mar mindegy volt mert ott Voltál . Ha jó ember lettél jó szülőnek tartja magát hiszem milyen jól sikerült ez a gyerek ha nem vagy az meg végképp o mindent megtett nézd mégsem lett belőle semmi. Ha esetleg becsúsztal érezheti úgy hogy tartozol neki mégis csak felnevelt Bem ölt meg, ha tervezett voltal akkor mennyit küldött érted majd veled megint csak úgy ítéli meg hogy tartozol neki, konkrét információk hiányában nehéz tipp égetni ezek alapján nincs reális önképe, o jó szülő a saját szemben meg h már van egy gyereke gondolja legyen már valami haszna is.
2020. jan. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
43%
Szexelni majdnem mindenki képes, aminek gyerekszülés a vége. Így, ezért vállal(?) gyereket.
2020. jan. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%
Amíg nincs gyereked, addig csak elképzelésed lehet arról, milyen szülőnek lenni és hogyan akarod nevelni. Mielőtt gyerekem lett volna, még voltam róla győződve, hogy a gyerek olyan, mint egy üres könyv, amibe azt és úgy irok majd, amit akarok, magyaran ahigy nevelem a gyereket, olyan lesz. Hát nem. Nem üres könyv, hanem önálló akarattal és személyiséggel rendelkező leny, akinek én utat mutathatok, de bizony arra megy, amerre akar. Ennyi.
2020. jan. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem sok ilyen szülőnek becsúszott a gyerek, nem volt tervezve, nem volt egy biztos lelki és párkapcsolati alap, de elvetetni nem akarta.

Van aki fiatalon szül és később haragszik a gyerekére, mert "elvette a fiatalságát" a lehetőségeit.

Igazából ez pszichológhiai probléma. A másik, hogy ő milyen családban nőtt fel? Milyen mintákat látott maga előtt. Ha az ő fejére is szartak a szülei, akkor ha okos és tanul belőle, akkor ő igyekszik jobb szülő lenni, ha buta akkor ő is elköveti a szülei hibáit.

Az is tény, hogy amíg valaki nem szült nem tudhatja, hogy alkalmas lesz-e rá. Van aki várja, akarja, aztán amikor ottvan a gyerek és rájön, hogy ez mivel is jár ez és akkor már csak nyűg lesz neki minden.

2020. jan. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%

Társadalmi megszokásból... Másnak van, neki is kell... Meg ki fog gondoskodni róla ugye ha beteg nyugdíjas lesz majd....


Gyereket vállalni csak annak kéne, aki tudja, hogy nem csak összehozni kell a gyereket majd ahogy tudja egészségben tartani és keresni annyi pénzt, hogy etetni tudja, öltöztetni, szóval nagyobb nékülözések nélkül felnevelni. Ez baromi kevés!!!

Úgy kellene nevelni, hogy egyrészt legyen a gyerekével normális beszélgetős kapcsolata, és át tudjon neki mindent adni, ami által úgy tudja élni életét, hogy meg tud oldani mindent, és ami nagyon fontos, hogy el tudja kerülni azokat a hibákat, amikbe a szüleik, őseik belefutottak...

És ez nem egyenlő a dirigálással... tanítani kell, tájékoztatni a lehetőségekről, amiket a szülő már jobban átlát, mint a gyerek....



Na erre a szülők 90%-a nem képes, ezért van tele a társadalom ennyi buta, agresszív, silány emberrel! Ráadásul minél butább valaki, annál hajlandóbb szaporodni, és mindenre manapság a csok, meg a sok más hasonló segély is rátesz!

2020. jan. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
89%

Társadalmi nyomás:

Mikor szülsz? Kicsúszol az időből!

Minden nőnek szülnie kell, az a természetes.

Majd megszereted a gyerekedet.

Én se akartam gyereket, de muszáj volt, mert akkoriban ez volt a normális, és nézd meg milyen szépen felneveltelek (btw ez a típus szokta totálisan leszarni a gyerekét, aztán meg felnőttkorában veri a mellét, hogy mekkora ász szülő volt...)


Érted már?

2020. jan. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!