Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anya össze-vissza hazudozik...

Anya össze-vissza hazudozik az unokatestvérének, de valószínűleg másnak is. Szembesítsem vele?

Figyelt kérdés

Együtt élünk, (anyu-apu, a két gyerekem, és a kistestvérem) én vagyok az egyetlen dolgozó, apu már nyugdíjas, anya htb 22éve, a tesóm középiskolás.

A felállás az, hogy én fizetem a rezsit, a tesóm zsebpénzét kártyáról, plusz havi két kb 20ezres bevásárlást. Heti egyszer kinyalom a házat.

Négykor kelek reggelente, moslékot forrázok, keltem aput, reggelit készítek (apu cukorbeteg, neki ki kell mérnem) . Aztán műszaktól függően (6-12, 12-18 kétműszak) változik a napom.

Anyu főz, illetve hármójuk ruháit mossa. Ennyi.

Erre:

Kaptam egy eléggé cifra üzenetet anyu unokatesójától, ami röviden annyit tartalmaz, hogy szégyelljem magam, amiért nem segítek semmit, meg hogy apuval elnyomjuk anyámat, mert már telefonálnia se szabad (rászóltunk de normálisan, hogy ne a házban fel-alá futkosva, üvöltözzön a kihangosított telefonba. Vasárnap délután, másfél óráig)

Minden úgy van előadva, hogy mindent ő csinál itthon, mindent neki kell fizetni (miből, ugyebár?) mi meg csicskáztatjuk, meg szemétkedünk vele.


2020. jan. 31. 16:13
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
90%
Biztos, 100%, hogy anyukád mondott ilyet unokatesódnak? A következőt tenném: kb. pár napig apukádnak segíts reggeli készítésben, de azontúl ne csinálj semmit. Majd közöld: "na ilyen az, ha nem segítek semmit, nem csinálok semmit"... Kizárólag akkor, ha 100% hogy anyukád mondta és nem unokatesó találta ki például...
2020. jan. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
27%
Ilyenek a nők, állandóan áskálódnak és össze férhetetlenek.
2020. jan. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
42%

Felnőtt ember miért idegeneknek panaszkodik?

Old meg, költözz el a gyerekeiddel, mindenki élje a saját életét.

És ne írd, hogy nem lehet, mert de, lehet. Mindent lehet, csak akarni kell. De panaszkodni könnyebb.

2020. jan. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudom miert pontoztátok le kettest. Én kimosok, elmosogatok, feltakarítok, az állatokat én gondozom, és na bumm anyam mindenkinek azt mondja hogy hasznavehetetlen kölyök vagyok, aki semmit nem segít szegény anyjának, és emiatt neki munka utan estig még dolgoznia kell otthon. Azt is hozzá teszi, hogy egy héten 1x (EGYSZER) is mennyire nehezére esik megfőzni. Persze egyébként egész héten ezt hallgatjuk hogy ő milyen fáradt, mert hogy neki nincs semmi szabadideje miután haza ér még gürcölnie kell. Hozzá teszem 8 órás munkarendben van, miután haza jön átöltözik és max 1 órát tesz vesz a házban, (pl ujra felseper mert én *idi.ta* vagyok ahhoz is) es lefekszik filmet nézni. Egyébként én is dolgozok. 🤗
2020. jan. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
13%
én a fő problémát a moslékforrázásban látom:) Székely-e vagy?
2020. jan. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Én odahívnám apámat és a jelenlétében megmutatnám az üzenetet anyámnak. Kíváncsi lennék, hogy mit lép rá!

Anyád unokatesóját meg rövid úton lerendeztem volna, hogy mégis kivel foglalkozzon és mibe üsse az orrát!

Nehogy már az egész retyerutya vegye a bátorságot és regulázzon!

Én szeretek azonnal tisztázni dolgokat, hogy ez jó vagy rossz mások szerint az nem érdekel, de legalább nem az én lelkemet mérgezi.

2020. jan. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

3-as. Mert jó kívülállók véleményét hallani, akik nem ismerik egyik résztvevőt se.

A költözés elég hülye ötlet lenne. A két gyereket nem tudom megoldani (az ovi hatkor nyit, akkor már dolgozom délelőttös héten, illetve ötkor zár, ami a délutános héten bukó. Plusz szombaton is dolgozom)

Az előző munkahelyem a suli konyhája volt, 7:30-15:30 munkaidővel, szabad hétvégével. De melegítőkonyha lett, és én lettem elbocsátva a többi fiatallal együtt, érthető módon, hiszen az 50+os kolléganők már nemigen kapnak máshol munkát.

Apu ajánlotta fel az ideköltözést, mert ez egy hét szobás, kétfürdős ház, amit hárman laktak. (4en vagyunk testvérek, anno nagyszüleim is itt éltek)

Tuti, hogy anyu beszélt neki, mert csak ő beszél vele gyakran, illetve olyan részleteket említett, amit bennfentes tudhat.

Amúgy felszívtam magam, és Marcsi néninek leírtam egy hetem, és hogy szerinte még mi a örömlányistenpéniszet kéne tennem.

Még nem válaszolt.

2020. jan. 31. 17:18
 8/23 anonim ***** válasza:
60%

Kedves kérdező,


Megértem a kiakadásod.

Úgy vélem, le kell ülnök anyukáddal, és bizonyítékként megmutatni neki az üzenetet, hogy tudsz erről, és magyarázza meg, beszéljétek meg!

Tényleg nem szép, hogy egy kívülálló személy akarja megmondani és a hátad mögött pletykálni rólad, hogy Te mit és mennyit csinálsz!

2020. jan. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonymousreview60 ***** válasza:
70%
#7: Ez korrekt.
2020. jan. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
85%
Ó, ez nem ritka. Nálunk anyám amit megcsinált az anyjának, főzés, ablakpucolás, ünnepekre sütés, a mama mindent úgy adott elő a vendégeknek, hogy ő csinálta.
2020. jan. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!