Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alkoholista apa, hol itt az...

Alkoholista apa, hol itt az igazság?

Figyelt kérdés

Párom apukája nem veti meg az alkoholt, olyannyira, ha nem iszik egy nap, izzad, remeg...

A családba, csak pár éve(3) kerültem be, de eddig mindig sokat szídta a párom az édesapját, hogy mindig fekszik, az anyukája csinál mindent a ház körül.

Természetesen az anyukája is folyton szídja nekem, hogy mennyire elege van már, meg csak iszik-iszik...

Nekem egyébként szimpatikus, jó humora van. De én nem sokat látok belőle, nem tudom milyen volt mellette felnőni.

VISZONT!!! Sokszor annyira elmondanám a véleményemet az “anyósnak”, amikor pl azt ecseteli, hogy amikor már a párommal volt terhes, akkor is az első útja a férjének nem az volt, hogy hazajöjjön a csaladhoz, hanem a kocsma...

plussz, ha elvisszük nagy bevásárolni, akkor beletesz egy tálca sört apukának.


Nagyon családcentrikus a párom anyukája, de én úgy gondolom, hogy nagyon rosszul tette, hogy egy alkoholista mellett hagyta felnőni a gyerekeit. Szídja, de közben sört vesz neki... nekem ez nem fér össze.

Egyszer említettem meg a páromnak, hogy ha az anyukájának ennyire elege van, akkor miért vesz piát neki?

Nem volt jó véleménnyel, hogy én meg az anyukáját “támadom”.

A nagyobbik fiúnak(sógoromnak), viszont szintén vannak alkohol problémái, gondolom visszavezethető erre.


Párom gyűlöli az apját... én pedig sajnálom Őt, hogy így kellett felnőnie, mert az anyja inkább hagyta ilyen ember mellett felnőni őket.

Ráadásul az anya elég magányos emiatt, és állandóan bennünket traktál azzal, hogy a párom apja ilyen meg olyan meg amolyan.


Az én szüleim elváltak, mert nem működött tovább a kapcsolatuk, nem értem miért nem lehet kilépni egy kapcsolatból, ha valami nem működik.


Nektek mi a véleményetek erről? Én gondolom rosszul, hogy az Anyós helytelenül cselekedett/cselekszik?



2020. febr. 1. 20:46
1 2
 1/12 anonymousreview60 ***** válasza:
37%
Az anyósnak így volt kényelmes vagy nem volt hova költözni. Hülyeséget csinált, a sörvásárlással is, ennyi.
2020. febr. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Aha. Szóval após begy elcseszett alkoholista, akit kedvelsz, de anyóst hibáztatod.
2020. febr. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Aki egy alkoholistával leélt eddig 36évet, és állandóan panaszkodik, akkor igen.:) és mint írtam, sokat nem látok apósból, de eltudok beszélgetni vele:) nem egy züllött alak egyébként.
2020. febr. 1. 21:10
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért vesz neki sört mert úgyis inni fog és akkor inkább otthon. Én is megvettem apámnak, legalább tudtam, hogy mit iszik és mennyit.
2020. febr. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%

Az én szüleim elváltak, mert apám alkoholista (soha nem volt agresszív), de anyámnak meg egész gyerekkorom alatt vagy 10 kapcsolata volt, sokszor olyan emberekkel akik ki akartak túrni és folyton piszkáltak... A fülem hallattára, sokszor véletlenül a szemem láttára folytattak szexuális életet, mert "spontának" voltak.


Gimi elején olyan frusztrált voltam, hogy minden reggel hánytam, a jegyeim leromlottak és a mai napig is van problémám a szexualitással...


Talán jobb lett volna egy normális anya és egy nem agresszív alkoholista apa mellett felnőni.

2020. febr. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
60%

"egy alkoholista mellett hagyta felnőni a gyerekeit."


Mert régen máshogy mentek a dolgok. Nem tudom hány éves vagy, hány éves a párod, hány évesen volt anyós terhes a pároddal, DE ne felejtsük el azt a tényt, hogy régen a társadalom megvetette a válásokat, szerencsére mára már egy sokkal szabadabb világot élünk ilyen tekintetben.

2020. febr. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Általában az ilyen párok megtalálják egymást. A függő és az enabler. Nem tudom, erre mi a magyar szó, de ez tipikus eset, utánanézhetsz. A függők olyan párt keresnek, akik támogatják a függőségüket. Nem egyszerűen csak "hülye".
2020. febr. 2. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
6%
Én se lennék jó véleménnyel rólad ha azzal bratyiznál aki elcseszte a gyerekkoromat, de az anyámat, aki felnevelt a selejt apám helyett is, meg csesztetnéd.
2020. febr. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
10%
Amúgy meg bírom hogy az apa disznóságot csinál, és ki a szemét? Naná hogy az anya.
2020. febr. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha annyira szar, el is lehet válni, ma már nem nézik ki az embert, ha nem húz le valakivel 50 évet, akibe fiatal korában belebotlott.


Apósod meg nem tudja kezelni a problémáit, nem tud felnőttként viselkedni és egyszerűbb neki ebbe menekülni,mint magával szembenézni. Viszont egy felnőtt embernek magának kell bemennie a detoxba, nem más miatt.

2020. febr. 3. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!