Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátnőm lehet a keresztanyám?

Barátnőm lehet a keresztanyám?

Figyelt kérdés

Szeretnék megkeresztelkedni, viszont senki olyat nem találtam a családban akivel annyira jóban vagyok, hogy felkérjem erre a szerepre. Az én legjobb barátnőm lehet a keresztanyám? Evangélikus szertartásról lenne szó.

5 hónap van közöttünk. Szerintetek ilyet lehet?

23/L



2020. febr. 4. 21:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen, felnőtt korban te választhatod, ha vallási akadálya nincs.
2020. febr. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is lehet bárki, bár nem tudom, "felnőtt" korban egyáltalán szükséges keresztszulonek lennie?

Marmint en úgy tanultam annak idején, hogy mivel csecsemőkorban szokas altalaban, a keresztszulo tesz hitvallást a baba helyett, hiszen ő képességek híján ezt nem tudja megtenni. És az első aldozasnak teszi meg ő maga (bár ez utobbiban nem teljesen vagyok biztos).

De a legegyszerubb, ha keresel egy papot aki megmondja.

2020. febr. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Már beszéltem pappal, a keresztelő dátum is kivan tűzve. Azt mondta egy keresztszülő legalább legyen.

Köszönöm az eddigi válaszokat! :)

2020. febr. 4. 21:52
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nekem is a barátnőm lett a keresztanyám. Semmi gond nem volt belőle.
2020. febr. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk anno azt mondták, hogy ha nem tudunk kit felkérni keresztülőnek, akkor valakit kijelölnek erre a szerepre azok közül akik épp a templomban vannak :D

(Istentiszteleten belül volt megtartva a keresztelés amikor 12-13 lehettem, mert kötelező volt a konfirmáláshoz ~református).


Ebből kiindulva bárki lehet. Sőt, végül meg sem kellett jelennie a keriszülőnek, elég volt megszereznünk az aláírást, aki végül anya nővére lett.

2020. febr. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ezt nem hiszem el....a barátnőm pont dolgozni fog amikor a keresztelés lesz...

Tényleg senkit nem tudok aki vállalná..teljesen kivagyok már....

Keresztszülő nélkül nem lehet ezt végig csinálni szerintetek?

2020. febr. 5. 10:51
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kell keresztszülő.

Emiatt el ne halaszd a keresztelkedést, ha nincs más, és budapesti vagy, akár én is elmegyek, de valaki biztos vállalja a családodból.

2020. febr. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló! Nagyon szépen köszönöm a felajánlást. Nagyon kedves tőled. Nem pesti vagyok, de úgy tűnik megoldódott. :)

Holnap megyek a paphoz, remélem minden rendben lesz és sor kerül a keresztelésre. :)

Még egyszer Köszönöm, hogy ismeretlenül is ilyen kedves vagy. Ritka manapság az ilyen. :)

2020. febr. 5. 19:46
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező, utolsó vagyok. Nagyon örülök, hogy megoldódott a dolog.

Sok mindent eszembe juttatott a kérdésed, többek között 20 évvel ezelőtti önmagamat, velem is kb. a te életkorodban történt, hogy közelebb kerültem Istenhez, ekkorra tehető a megtérésem, bár én meg voltam már keresztelve. Nagyon szép szakasz vár most rád a hitben, olyan ez, mint a szerelemben, az elején szinte szárnyal az ember, aztán később jöhetnek a kétségek, próbák, ezek után lesz kipróbált a hitünk, ezek által erősödünk.

Hittantanárként felkészítettem egyszer egy 10 éves fiút a keresztségre, életem legszebb élményei közt van, amikor csengő cuki gyerekhangján hitet tett a húsvéti vigílián az Isten mellett. (Egy egyébként égetnivaló kiskölyökre gondolj:)

Imádkoztam ma este érted, hogy erős és húséges légy; minden jót kívánok neked ezen a szép és nem mindig könnyű úton.

2020. febr. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!