Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el a mostohates...

Hogyan mondjam el a mostohatesómnak hogy bejön?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lassan 2 éve ismerem, körülbelül 6 hónapja élek vele egy háztartásban.

Már a kezdetekben is szimpatikus volt, de ha elmondanám neki nem tudom mit reagálna rá.

Sőt nem tudom hogy a kettőnk szülei mit mondanának rá.

Nem tudom hogyan hol és mikor mondjam-e el egyáltalán.



16 f



#mostohatestvér #Mostohatestvér szerelem
2020. febr. 5. 15:24
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Hány éves a mostohatesód?
2020. febr. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
98%
Tényleg annyira bejön, hogy simán vállalsz bármilyen kellemetlenséget, ami bekövetkezik, miurán elmondod neki? Mert egy csomó szarra számíthatsz, egyrészt ha elutasít vagy ha összejöttök és nem működik, akkor utána baromi kínos lesz együtt élni, másrészt a szüleiteknek is eléggé betenne a szitu. Egy ismerősömnek volt afférja a mostohahúgával 17-18 évesen, nagyon csúnya vége lett és az egész családi dinamikát szétcseszte a dolog.
2020. febr. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

16 éves korában az ember nem választ életre szóló társat, vagyis valószínűleg egyszer vége lenne a kapcsolatotoknak.

Utána mit csinálsz ?

Az, hogy kerülgetitek egymást, az a szüleitek viszonyát is megrontja, nem is beszélve a saját későbbi kapcsolataidról.

Mindenképp keress mást lányt, ne is gondolkodj ezen.

Nem véletlenül van a mondás egy cégen belül, hogy házi nyúlra nem lövünk.

2020. febr. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
27%

Hát ha ő is vonzódik hozzád tök okés a dolog.

Nem eggyütt nőttetek fel, csak azért a „tesód” mert a szüleitek össze jöttek és még csak nem is olyan rég.


Ha elutasít, csak akkor lessz kínos, ha azzá teszed, teszitek.

Volt eset hogy bejött egy csaj, bepróbálkozdtam tévesen, és semmi gáz nem volt belőle rá két héttel már.


Ha még nem is mondanád ell, akkor se rejtegesd az érzelmeidet, őszintén viselkedj vele.

2020. febr. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

A #3-mal értek egyet. Semmi jó nem fog ebből kisülni, főleg nem hosszabb távon.

Van rengeteg lány rajta kívül is.

2020. febr. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
4%

Inkabb csak nyomj egy familystrokesot, kurd le, aztan annyi, a szerelem-veszekedes csak bonyodalmat szulne.

Egyebkent gaz helyzet. Ha neki nincs mas aki bejon lehet eselyed, de 2 ev ismertseg utan sztem frendzonban vagy, főleg h mostohateso.

Oltogasd, viccesen szodd bele a mondani valodba h megszabnad aztan annyi, ha veszi a lapot mehet a picsipacsi.

2020. febr. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%
#7 Nem azért a két forintért, de a mostoha testvérrel az ég világon SEMMILYEN rokoni kapcsolatban nincsenek! Attól, hogy a szüleik együtt vannak, ők még nem vérrokonok és soha nem is lesznek azok!
2020. febr. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
22%

#9

Ki mit tekint ugye családnak?

7-es a mostani felállást családnak tekinti, úgy ahogy én is.

Neked ezek szerint csak vérrokon lehet család tag.

Ez egyfajta szociális nézőpont kérdése.

2020. febr. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
29%

Én is azzal értek egyet, hogy ez így gázos, mivel még fiatalok vagytok. Nem lesz örök életű ez a kapcsolat (már ha lenne belőle valami egyáltalán). Szülők pedig ha együttmaradnak, akkor nektek végig ott kell lennetek egymás mellett a családi miatt. Nem jön össze ez jól sehogysem.


Mondjuk ha visszautasítana, akkor úgysincs miről beszélni.. szóval próbáld meg, hátha visszautasít, és akkor nincs min agyalnod! :D

2020. febr. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
60%

Nem tudom, mi az oka annak, hogy egy eszerű kérdést lehúztatok?

Nézzetek a kérdező életkorára: nagy valószínűséggel az umnokatesó életkora nem pl. 23 év, hanem jóval fiatalabb a kérdezőnél. Márpedig, ha 14 év alatti, akkor nem csak az a probléma, hogy bár nem vérfertőzés, mert nem vérrokonok, de mégiscsak családon belüli kapcsolat lenne, hanem az is, hogy túl fiatal a mostohatesó.


Kérdező, nem tudom, melyik szülőddel élsz, illetve melyik szülővel vagy bizalmasabb viszonyban, de azt javaslom, szép finoman említsd meg NEKI, a szülőnek - nem a mostohatesónak - hogy mit érzel, s lehet, tudnak tanácsot adni vagy odafigyelni arra, hogy pl. ne legyetek olyan szituációba, ahol ezek az érzések felerősödnek. (pl. ne mászkáljon átlátszó hálóingben, stb)

2020. febr. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!