Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nőtársaim - akiket érint -...

Nőtársaim - akiket érint - ezt mégis, hogy gondoljátok?

Figyelt kérdés

Sokszor szembesülök olyan kérdéssel, hogy a nő önhatalmúlag eldönti, hogy ő bizony gyereket akar a kiszemelt férfitól. Ezt vele természetesen nem közli csak akkor, amikor már terhes lett. Nem védekezik, bár erről ugye az apajelöltet nem tájékoztatja, hanem úgy van vele, hogy lesz ami lesz. Ha a férfi ilyen helyzetben nem akarja felvállalni a gyereket, akit nem akart, akkor ő van társadalmilag is és minden más módon elítélve, az anya mellé meg mindenki odaáll. Miért gondolják a nők, hogy a saját önző érdekeik miatt feláldozhatják a férfit és a gyereket is? Ilyenkor ugyanis nagy az esély rá, hogy a férfi kihátrál a kapcsolatból. Ha esetleg gyerek is van már, akkor pedig a gyerekkel zsarolják a férfit, hogy ha nem vállalja az új babát (akit nem akart), akkor nem láthatja a nagyobbik gyereket. Tényleg ez lenne a normális?

Mert szerintem a természet nem véletlenül találta úgy ki, hogy egy gyerekhez két ember kell, azaz két ember döntése kell legyen.


Őszintén szólva azért ijesztőek számomra ezek a kérdések, mert alig látok manapság normális nőt, aki nem irányítani, zsarolni akarja a férfit. Nekem is van két fiam (most kamaszok) és hamarosan komolyan csajozni fognak. Nagyon félek attól, hogy ők is beleszaladnak egy ilyen gerinctelen nőbe...


2010. júl. 23. 08:52
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
91%

Teljesen egyet értek veled kérdező!!!!!! Egyszerűen nem értem, hogy van ehhez pofája néhány nőnek. Nekem pont az nem tetszik, hogy az ilyen nők miatt sok férfi minden nőből ugyanezt nézi ki. Mert néha, ugye az is előfordul, hogy védekezés ellenére is becsúszik a baba. És akkor jön a vádaskodás, hogy "direkt csináltad"...a többi nőből kiindulva.

23L

2010. júl. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 A kérdező kommentje:

De tényleg durva a helyzet. Manapság már nagyon sokféle védekezési módszer van, nem lehet kifogás az, hogy nem szedhet gyógyszert, stb. Egyszerűen orosz rulettet játszanak sokan a gyerekük életével. Teherbe esnek, aztán lesz ami lesz. Sokan közülük amúgy az abortusszal végzik a terhességet, mert mikor rájönnek, hogy nem tudják rákényszeríteni a férfire a gyereket, akkor már nem is kell annyira. :-(


Nem helyeslem az abortuszt, bár nem is vagyon teljesen ellene (van amikor csak az a megoldás), de miért nem előzzük meg, hogy egyáltalán szóba kerülhessen?


Ha nincs terhesség, nem is kerül szóba az abortálás.


Elkeserítő, hogy felnőtt emberbe nem szorul annyi felelősségtudat, hogy ne csak magára gondoljon hanem arra is, hogy ezzel a lépésével milyen életre kényszeríti a férfit és a saját gyerekét is.

2010. júl. 23. 09:06
 3/55 anonim ***** válasza:
90%
Én is utálom ilyen nőket. És sajnos a férfiak valóban általánositanak minap egy ismerősöm mondta h minden gyereknél dns vizsgálat kellene mert nem lehet már tudni ki a gyerek valódi apja. Ez nekem sértő de sajnos ilyenek a nők. 22L
2010. júl. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 A kérdező kommentje:
Bárcsak ilyen menyem lenne később mint te, kedves első!
2010. júl. 23. 09:07
 5/55 anonim ***** válasza:
100%
Erről neked kell majd elbeszélgetned komolyan a gyerekeiddel. Nekem is van két fiam, de ők még 1 és 7 évesek, nekem ez még arrébb van. Szóval megbeszélni velük, hogy mindig védekezzenek óvszerrel, ha eljön az ideje. Főleg egy kapcsolat elején. Ha komolyabbá válik, akkor úgyis tudni fogja, hogy szed-e a lány fogamzásgátlót vagy sem. Ha esetleg kiszakad az óvszer, arra is figyelmeztesd, hogy van megoldás (72 órás, vagy abortusz később) nem szabad egyből ebbe beleszaladni. Én is sajnálom, hogy ilyenek a mai fiatalok, legalábbis a többségük. Nekem is nehéz volt pont ezért párt választanom. Rengeteg kapcsolatom volt, azért, hogy megtaláljam az igazit. Mégis az első gyermekem után elváltam. Nem önhibámból. Most ismét kapcsolatban vagyok, egy gyerekkel még nehezebb volt kapcsolatot teremteni, de én nem kényszerítettem így soha férfit a gyerekre. Leégett volna a bőr a képemről. Sok lánynak viszont ott vastagabb, mint másnak a sarkán. Szóval nehéz. Nem tudom,hogy tudtam-e segíteni, de jobbat én sem tudok. Kitartást és türelmet, és jó szerencsét. Szia
2010. júl. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
90%

Én nem akartam gyereket nagyon sokáig, jóval 30 felett szültem és 9 évig éltem együtt a mostani férjemmel a házasságkötés előtt.

Nem mindenki gerinctelen.

Viszont a gyanakvásod elüldözheti a rendes nőket a fiaid közeléből. Az első kapcsolatom ezért ment tönkre, sőt az együttélés időbeli elnyújtása is részben a későbbi anyós állandó és teljesen alaptalan gyanakvásából fakadt. A férjem meg lekvár típus, nem áll ki senki mellett.

Intelligens ember mindig új lapot nyit, mindentől nem tudod megvédeni a kisfiaidat, és nem is kell, mindenkinek kell a jó és a rossz tapasztalat is. Helyettük mégsem választhatsz társat, mert aki neked tetszik, az nem biztos, hogy nekik jó.

2010. júl. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
81%

Az abortusz a nő dolga, én az egyetem alatt nem vállaltam volna gyereket semmi pénzért, még akkor sem, ha férjnél vagyok.

Viszont amikor 30 felett terhes lettem, akkor is megtartottam volna, ha az apósjelöltnek nem tetszik.

2010. júl. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
37%
Az ilyenekből fejlődnek ki a kretén anyósok, mint te.
2010. júl. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
78%

"Őszintén szólva azért ijesztőek számomra ezek a kérdések, mert alig látok manapság normális nőt, aki nem irányítani, zsarolni akarja a férfit"


Akinek nincs ilyen problémája, az minek találjon ki ilyen kérdéseket?

(Valakiknek válaszolni is kell.)


Ebből nem vonnék le messzemenő következtetést.

Az teljesen érthető, hogy te most érzékeny vagy az ilyen kérdésekre, és zavarnak ezek. Ettől még ez nem a legsúlyosabb össz-társadalmi probléma. Talán tényleg túl sok ilyen eset van. Szerencsére még nem ez az általános. A fiaidat (nekem is van egy), pedig készítsd fel az életre. Aztán hagyd, hogy éljék! Ennél jobbat/többet aligha tehetsz értük.

2010. júl. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
100%

Visszaélés a másik bizalmával. Az élet minden területén van rá példa sajnos. Pasiból vagyok, és a bizalomvesztés miatt valószinűleg nem tudnám folytatni a kapcsolatot. Az exemnek azonban szurkolnék, hogy a lehető legjobbat adja a gyerekemnek, mégha nem is terveztem. Az meg helyzetfüggő, hogy milyen mértékben szólnék bele a nevelésébe.

A társadalom azért érettebb annál, hogy mindenki az anya mellé álljon. Az ismeretségi körben el lehet mondani, hogy ez és ez történt. Lesz, aki egyik fél pártját fogja, és lesz, aki a másikét. Az is lehet, hogy egyik fél pártját sem kel fogni. Történt, ami történt, az élet megy tovább, a helyzet pedig adott. A bizalommal való visszaélés csúnya dolog, de nem kell egy életen át hordani a stigmát. El lehet intézni normálisan is. Meg lehet találni a mindenki számára megfelelő megoldást.

2010. júl. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!