Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, hogy ne készülje...

Mit tehetnék, hogy ne készüljek ki míg itthon lakok?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, dolgozok, igaz 8tol 12ig,de iskola mellett jelenleg csak így tudom megoldani,azt semmiképp sem akartam, hogy egyáltalán ne dolgozzak.

Édesanyámmal és a húgommal élek, de a húgom péntek szombat van itthon mert kollégista .

Édesanyám dolgozik, heti 3 nap mindig itthon van.

Komolyan velem van a gond?

Ugye fentebb említettem, hogy délig dolgozok, haza felé bevásárolni megyek, főzök, mosok, takarítok, minden hazimunkat megcsinálok, amire négyig van időm.

8ig iskola, aztán ha másnap nem megyek dolgozni tanulni szoktam,mellette minden itthoni feladatot megcsinálok,ami ilyen napi szintű....

A húgom mikor haza jön nem segít semmibe,mert ő egész héten elfáradt pihenni jön haza hagyjuk is őt békén.

Én főzök vasárnap neki is...ugye amit vissza visz a kollégiumba...

Mert ő nem tud főzni és igazából nem is akar, meg ideje sincs ugyanis óra hosszakig készülődik...

Ha neadj isten nincs valami megcsinálva,mert nincs időm, kedvem, vagy esetleg más is észre vehetné megcsinalhatná én vagyok a lusta szemét,aki sose csinál semmit.

Most, hogy jönnek a vizsgák... még többet kell tanulni, a munkahelyen is jól akarok teljesíteni, meg itthon is...

Mégis mindenért én vagyok megtalálva.

Múltkor 1,5 Napot nálunk volt a párom, pihentunk, filmet néztünk, stb...

Erre le lettem szurva, hogy ugyan ma semmit nem csinálok?

Pedig neki is éppen lett volna ideje.

Múltkor beteg lett, mindent félretéve segítettem, mindenben, majd a végén úgy jött ki a történet, hogy ő senkire sem számíthat, egyedül van... és én se segítek semmit.


2020. febr. 7. 22:55
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Nagyon csúnyán kitudok akadni ilyenkor,mert nagyon szeretem őt/őket, szívesen teszem ezt meg,mert úgy gondolom természetes, csak ők is tehetnenek valamit, kicsit nezhetnenek valamibe is...

Azt érzem kikeszulok, elköltözni sajnos nem tudok még, de tervben van..

Mit tegyek, hogy elviselhetőbb legyen?

Van, hogy konkrétan minden szar alaknak elhord...majd mintha mi sem történt volna, poenkodik kedves....

És,ha nem úgy szólok,mert igenis rosszul esik amit előzőleg mondott, akkor hát hozzám nem lehet szólni úgy tűnik...

Milyen bunkó vagyok stb...


Elmondta, hogy tanuljak a vizsgákra, pedig nem kell mondani...

Majd ha leülök tanulni puffog valami miatt amit nem csináltam meg...mert gondoltam neki is akad 5 perce.../pl, nem vittem le múltkor a szemetet, elfelejtettem valamit a boltból hasonló apróságok miatt.../

De,ha nem ilyenek ...miatt akkor bármi más miatt belém köt..

Konkrétan szerintem már csak, hogy rajtam vezesse le a feszültségét.

Próbáltam nem egyszer értelmesen beszélni vele ezekről, de csak fújja, hogy mindenféleképpen neki van igaza...

És nem érdekli amit mondok...

2020. febr. 7. 23:00
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

De hiszen ez a te hibád! Miért kell körbeugrálni a húgodat? Hazajön, közlöd vele, hogy te befejezted! Nem vagy senki cselédje. Ha éhes, főzzön. Ha tiszta ruha kell neki mosson magára. De te ettől a naptól kezdve nem leszel cseléd! Az meg. hogy lustának neveznek, tojd le. Vagy kérdezd meg olyankor, hogy "és te? mit csináltál azon kívül, hogy engem akarsz ugráltatni?"


Tényleg a te hibád! Hagyod, hogy cselédnek kezeljenek. Ha te nem változtassz rajta, akkor nem is változik semmi.

2020. febr. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Te mért hagyod, hogy a húgod uralkodjon rajtad?
2020. febr. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%
ne haragudj de magadnak köszönheted ha a hatalmas önfeláldozásod eredményeként vizsgákat fogsz bukni. nem vagy senkinek a cselédje, se az anyja
2020. febr. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
96%
Megérdemled, ha ilyen balfék vagy. Már bocsi.
2020. febr. 8. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Amikor nincs otthon a húgod, és anyukád nyugodtabb, akkor beszélj vele erről! Neked is van életed, nem a cselédjük vagy! Ha nem értik meg, költözz minél hamarabb, vagy legyetek a párodnál!
2020. febr. 8. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne várd, hoyg majd észreveszik, mit kellene csinálni a háztartásban. Nem érzik úgy, hogy ez az ő dolguk, de ezen lehet és célszerű is változtatni.

Írj listát a feladatokról és hogy melyik mennyi dőt vesz igénybe. Utána osszátok el arányosan. Nyilván aki heti két napot van otthon, az kevesebbet csinál, mint aki folyamatosan, és aki 8 órát dolgozik, az talán kevesebbet, mint aki négyet, de ha tanulsz is a 4 órás munka mellett, nyilván azt is figyelembe kell venni.

Ha sikerül az egyesség, írjátok le, és függesszétek ki a falra. (Készíts másolatot, hátha valaki a kint lévőt hirtelen felindulásból összetépi.) Azt is tisztázzátok, hogy bizonyos dolgok másoktól függenek (pl. bevásárlás-főzés), ezek elmaradhatnak, ha hiányzik valamelyik előfeltétel.

Utána pedig ragaszkodj hozzá, hogy nem csinálsz többet, mint amit megbeszéltetek. Sőt, ha valaki a szükséges "előmunkákat" nem végezte el, akkor sajnos nem csinálod meg a részedet sem. Magyarul ha nincs tiszta fazék, nem fogsz főzni, és ha a vásárlós nem hozta meg a hozzávalókat, nem rohansz el a boltba. Ha nem lesz mit csomagolni a húgodnak vasárnap délután, akkor nem lesz. Vegyél magadnak tartós kenyeret vagy valami hasonlót meg egy doboz margarint, és ezt éhenhalás ellen tartsd a szobádban. De tényleg csak magadnak.

Ha pedig valaki méltatlankodik az elllátás romlása miatt, csak mutass a kifüggesztett egyezségre.

Ha nem sikerülne megegyezni, akkor jelentsd be egyoldalúan, hogy ezután ezt és ezt fogod megcsinálni, a többit oldják meg ők. Anyukád fogadhat bejárónőt, ráveheti a húgodat, hogy segítsen, ő is megcsinálhatja, de nem kötelezhet rá, hog mindent te végezz el.

Persze azt ne várd, hogy eközben nagyon népszerű leszel otthon. Dehát most se vagy az, elsősorban mint háztartási alkalmazottat értékelnek, de úgy se eléggé.

2020. febr. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Koltozz a bakkodhoz
2020. febr. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Takarítsd el a zsarnok húgodat a francba. Tudod ki hagyná, hogy így kihasználják.

Nem kell ilyen önfeláldozónak lenned, mert sżarnak rád így is.

Tehát legyél csak önző, és állítsd le a tesód mit képzel, hogy így uralkodik rajtad? Főzzön magára!

Csak lesz elég erőd eltakarítani a nyomi kis görcsöt?

2020. febr. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Olyan mérges leszek, mikor ilyeneket olvasok basszus....

Miért hagyod magad? A hugit már a legelső beszólásánál kellett volna jól helyretenni, te meg még ugrálsz is neki és nyelsz...pofám leszakad. Mikor lelustáz, te csak állsz, mint a kuka, ahelyett, hogy kiosztanád? Mindegy, még most sem késő. A helyedben hétfőtől elkezdeném összeírni, miket csináltál meg aznap és ezt egész héten. Ha a kishercegnő beszól, nyomd a kezébe a listát és kérdezd meg, ő mi a lóxart csinált meg ezekből, hogy van pofája lelustázni. Bár én első körben anyukáddal ülnék le nyugodtan átbeszélni a dolgokat. Neki is nyugodtan mutasd meg, mi mindent csináltál és mondd el, mik azok a dolgok, amik bántanak. Ha anyukád jól reagál, akkor hármasban is összeülnék tesókával és tisztáznám a dolgokat.

2020. febr. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!